wtorek, 13 grudnia 2016

Smutna rocznica

Nikt myślący nie może zarzucić naszej redakcji iż jesteśmy bezkrytycznymi piewcami PiS, pokroju różnych kurzych móżdżków czy spienionych bałwanów. Gdy jego prominentni politycy robią coś dobrego (choćby wygęganie po długich a ciężkich cierpieniach że islamskiego bydła nie przyjmiemy, odmrożenie Grupy Wyszehradzkiej czy kontakty z Chinami), na pewno pochwalimy. Gdy podejrzanie chachmęcą w kwestii GMO, beznadziejnie pieprzą ustawy o handlu a zagraniczne „polskie” placówki dyplomatyczne i kulturalne do tej pory nie przeszły odrobaczenia po ruchach kadrowych Benka „Polonofoba” Lewartowa, podnosimy alarm. I podkreślamy konieczność usunięcia z MSZ Witolda „Niedołęgi” Waszczykowskiego. A opowieści dziwnej treści o rzekomym rozliczeniu złodziei oczywiście też traktujemy jako przynajmniej do tej pory głupi żart ze strony „srogiego” Ziobry, który zasłużył na przydomek „Kapiszon”. Bo choćby niejaka Bufetowa konsekwentnie i kompletnie bezkarnie pokazuje tym sprawiedliwym środkowy palec.
Ale to co wyprawia Targowica w postaci bandziorów i złodziei z Przestępczości Organizowanej czy „nowocześni” debil i jego debilki, po prostu trudno opisać. Poza odzyskaniem utraconych koryt tej hołoty nie interesuje kompletnie NIC. A gotowi są sięgnąć po dokładnie KAŻDE narzędzie. Po drodze im nie tylko z taką szmatą jak kapujący na kolegów ze stoczni czy obalający jedyny uczciwy polski rząd w latach dziewięćdziesiątych TW „Bolek”. Ostatnio do szajki wystruganego z banana śmiecia nie płacącego alimentów na porzucone dzieci i jego KODomitów dołączają mundurowe ostoje PRL. A w obronie kominowych emerytur tego bydła zapluwają się nie tylko oba Szechtery, ale i Skatina, Kopara i pomniejsza gadzina z PO czy dyżurny debil polskiego internetu i jego trzy nimfy, mający IQ około setki, oczywiście we czwórkę łącznie.
Na razie nie widzimy powodu do włączenia się w uliczne burdy. Policja pod wodzą ministra Błaszczaka radzi sobie dobrze, można nawet powiedzieć że jak na takie kierownictwo, wręcz zdumiewająco dobrze. 11 listopada 1 10 grudnia zdała egzamin celująco. Na przykład usuwając na Krakowskim Przedmieściu spokojnie i grzecznie ale skutecznie spod krzyża garstkę łajdaków z organizacji
Kurwy PRL, mające czelność nazwać się „Obywatelami RP”. Zobaczymy jak będzie dzisiaj.
Ale jeśli okaże się że rozwydrzona Targowica zacznie szukać na ulicach zabitych, trzeba będzie zareagować. Trudno, są jakieś granice. Trupów się zachciało? Jeśli już tak musi być to niech to będą ich trupy.
A na razie redakcja proponuje wieczorem ustawić w oknie zapaloną świeczkę. I pomodlić się za nich lub choć wspomnieć tych wspaniałych ludzi którzy walczyli o prawdziwą Polskę. Ale dzisiejszego dnia nie dożyli, los rzucił ich na drugi koniec świata lub wegetują za niecałe tysiąc złotych miesięcznie w tym wyrobie polskopodobnym.
Redakcja oczekuje że oszczędności poczynione na tym esbeckim bydle pójdą w całości na podwyżki dla tych o których tu wspomnieliśmy. Bo dla nich sto złotych podwyżki to więcej, niż każdy z nas może sobie wyobrazić.
No i ostatnia kwestia. Jeśli Żoliborska Sanacyjna Grupa Historyczno – Rekonstrukcyjna nie anuluje w końcu haniebnej Ustawy 1066 to „żarliwych polskich patriotów” którzy nie odróżniają karabeli od tryzuba a konfederatki od jarmułki będziemy mieć za ostatnie szelmy. Józef Piłsudski którego zrobili swym idolem za takie zaniedbanie obiłby im mordy, zapuszkował w Berezie i lepiej nie mówić, jak by ich nazwał.

Stary Niedźwiedź
Flavia de Luce
Tie Fighter
Refael

20 komentarzy:

 1. Szanowna Redakcjo,
  Oczywiście stosunek do wprowadzenia 35 lat temu stanu wojennego przez ciemnookularego generała jest ważnym czynnikiem różnicującym osoby przyzwoite od zaprzańców władzy. Niestety, a może na szczęście, coraz mniej ludzi dzisiaj wie, kiedy, dlaczego i kto ów stan wojenny wprowadził. Młodzieży to nie bardzo interesuje. Tym mniej, im bardziej sprzeczne są opinie na ten temat. Im więcej takich Mazgułów będzie przerabianych na autorytety moralne, tym większe w społeczeństwie będą wątpliwości.
  Jednak około 100 ofiar było. Ze względu choćby na pamięć o nich warto nie mącić w historycznej prawdzie o stanie wojennym. I tutaj zacytuję raczej platformianego dziennikarza - Marcina Mellera, którego lubię akurat za niepolityczną działalność: "tylko przyszłość jest pewna, przeszłość się stale zmienia". Jednak ów cytat do prawdy o stanie wojennym pasuje mi jak ulał.
  Inną kwestią jest ustawa 1066. Napiszę szczerze, że od czasu ukończenia studiów 15 lat temu nie uczestniczę w żadnych demonstracjach. Muszę pracować na rodzinę, a czas wolny od pracy wolę spędzić z żoną i z dziećmi. Gdybym chciał wychodzić na ulicę za każdym razem, gdy władza uchwala jakieś idiotyczne prawo, musiałbym tam spędzać czas bezustannie i rodzina z głodu by umarła. A nie mam tak skrzywionego kręgosłupa moralnego jak Kijowski, by nie łożyć pieniędzy na dzieci. Żaden Soros mnie też pod stołem za udział w manifie nie wynagradza, więc wraz z deficytem czasu wolnego przestałem to robić. W związku z powyższym nawet nie miałem świadomości, iż taka ustawa (1066) została podpisana przez poprzedniego prezydenta. Dziękuję drogiej Redakcji za uświadomienie. Przyjrzałem się jej treści i mnie przeraża. Nie miałem świadomości, że nasze władze takie cóś uchwalają. Choć w sumie po uchwaleniu konstytucji z 1997 można się po nich wszystkiego spodziewać.
  Jeśli chodzi o nadzieję, że PiS ową ustawę uchyli, nie miałbym zbyt wielkiej. Oni są też częścią establishmentu. Jak widać po obecnym projekcie ustawy o zgromadzeniach, raczej chcą ograniczać możliwość organizowania takowych, a nie iść protestującym na rękę. Przy czym po poprawkach senackich owa ustawa nieco złagodniała. Ale chęci były dużo bardziej zamordystyczne.
  Jeśli w Redakcji jest ktoś, komu się wydaje, że różnica między PiS, PO, PSL, SLD jest większa niż ledwie kosmetyczna, to mam dla Was złą wiadomość. Nie jest. Oni wyrastają z jednego pnia. Mają w swoich szeregach prokuratora Piotrowicza. A pamiętam też, jak 11 lat temu Lech Kaczyński dziękował za poparcie samemu Adamowi Gierkowi. Zatem mnie PiS oczu nie zamydli. To jest druga strona tej samej chorągiewki, którą poznać należy po czynach, nie po deklaracjach. A ich czyny są zwyczajnie haniebne. Chcą ten naród jeszcze bardziej zniewolić i uzależnić od socjalu. Wstyd i hańba!
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Jarku
   Jak wiesz, na naszym blogu PiS jest nazywany po imieniu czyli pobożnymi socjalistami. I nie wiążemy z nim zbytnich nadziei. Współpracę w ramach V4 odmrozili bo bardzo potrzebują poparcia. Coś mi sie dziwnie wydaje że gdyby nie wojenka z Brukselką, tego by nie zrobili i dalej powtarzaliby jakieś "jagiellońskie" brednie jako leitmotiv ich zabawy w piaskownicy w politykę zagraniczną.
   Tak realnie widzę tylko jedną przewagę sekty nad szajką (jak ich już dawno temu nazwała Milom). To kwestia ciapatych, których jednak nie przyjęli. A Kopara łyknęłaby już ze 100 tys. tej dziczy. W pozostałych kwestiach różnią się tylko tym, że kręci nimi nie Makrela lecz USrael.
   A Polski już chyba nie doczekam.
   Pozdrawiam melancholijnie.

   Usuń
 2. A mnie dziwi, że osoby, które z racji piastowanych godności i charakteru wykonywanej pracy zawodowej idą za tym gnojstwem.
  Członek Rady Parafialnej (!!!!) mojej parafii i przy okazji pracownik socjalny MOPS (!!!!!!!!!!!!!!!!) zamieścił na swojej twarzoksiążce zdjęcie z Chujowskim. Po tym jak napisałem mu na ten temat kilka ciepłych słów w komentarzu zostałem usunięty ze fb-znajomych i zablokowany, a komentarz usunięty.


  PS. chodziło mi o Kijowskiego, taki nieZAMIERZONY lapsus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gwoli ścisłości: ciepłe słowa dotyczyły owego alimentarskiego indywiduum.

   Usuń
  2. Czcigodny Refaelu
   Dla mnie jest to szczególnie irytujące iż aż taki bałwan trafił się w naszym ewangelickim gronie. Nie brakuje nam "życzliwych" wśród wiernych religijnego monopolisty, wystarczy posurfować po kilku prawicowych portalach. Jeśli przy okazji najbliższych wyborów do Rady Waszej Prafii ten robaczek przejdzie, odda nam podobną przysługę jak swego czasu Janusz Radziwiłł.
   Chyba to dobrze że ten pejsaty zbuk obchodzę wielkim łukiem. Ostatnie doniesienia świadczą o tym, że polską filią tej Góry Cukru administrują strasznie lewackie łobuzy.
   Pozdrawiam ponuro.

   Usuń
 3. Coś dla rozweselenia dla tej smutnej rocznicy.
  http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201406/1403441731_th26k2_600.jpg
  klawisz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Klawiszu
   Rebus fajny, choć odrobinę bym go zmodyfikował. I na środkowym obrazku wstawił fotkę tej łachudry Bieńkowskiej. Chyba efekt byłby lepszy.
   Dziękuję za ten link i pozdrawiam serdecznie i kresowo zy Lwowi.

   Usuń
 4. A tu coś na zakończenie dnia tej smutnej rocznicy
  https://www.youtube.com/watch?v=a7sXs-eZCvw
  klawisz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Klawiszu
   Kiedyś to miałem ale gdzieś mi ten link wcięło. Do tej pory za język najlepiej nadający się do kwiecistych wiąch uchodził rosyjski. Ale jak widać, pan Emilian wziął na ambit i pokazał że Polak potrafi. Chyba adresat dodatkowo go zmotywował i stąd tak dobry wynik.
   W każdym razie bardzo za link dziękuję.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 5. Juz niewiele z ej ''legendy'' zostalo.Frasyniuk na czele marszu ubekow po raz kolejny zmusza do zadania pytania kto to wszytko wymyslil ? Kto zmusza dzis Frasyniuka (i wielu innych dawych ''ikon Solidarnosci'') do walki o ubeckie emerytury ramie w ramie z ubekami ? Co oni takiego na nich maja ze nawe po 35 lata potraia ich zmusic do totalnego zeswinienia sie (przepraszam tu trzode chlewna) ? Moim zdaniem caly ten IPN powinien byc przebadany przez mlodych polskich historykow bez powiazan bo mam dziwne wrazenie ze przez wiekszosc ostanich 25 la tzw. ''wolnosci'' prowadzila nas banda roznych ''bolkow'' na ktorych lojalek jeszcze nie odnalezion w arciwum jakiego kacyka PZPR.

  PiotrROI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Piotrze
   Zauważ ciekawą korelację. Na czele pochodu KODomitów nie idą weterani Solidarności którzy obecnie żyją w biedzie. Taki przykładowo przywołany przez Ciebie Frasyniuk jest właścicielem dużej firmy przewozowej. A na pytania co się stało z amerykańskimi pieniędzmi dla Solidarności oraz za co kupił kilka pierwszych TIRów, reaguje atakiem sraczki. Klasyk mawiał "elementarne, drogi Watsonie".
   Obawiam się że po wpadce idiotki Kiszczakowej, która chciała przehandlować IPNowi między innymi teczkę śmiecia "Bolka", inne czerwone skurwysyny lepiej pochowały swoje kolekcje kwitów na "legendy Solidarności". A dopóki WSZYSTKIE zasoby IPN nie będą dostępne w internecie, pieprzenie Napoliona i jego dworaków o rzekomej chęci przeprowadzenia lustracji zabiję śmiechem. Tak jak i ich "patriotyzm" w świetle nieodkręcenia "Ustawy 1066". Czy ich "chrześcijańską moralność" skoro nie powieszono jeszcze na gwoździu w latrynie ustawy o "dyskryminacji". Na podstawie której sąd skazał właściciela firmy, który nie chciał wyprodukować jakichś ulotek czy folderów dla sodomitów:
   http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/302118-polski-sad-w-sluzbie-lgbt-zapadl-pierwszy-w-polsce-skandaliczny-wyrok-za-odmowe-uslugi-homoseksualistom-wszystko-w-imie-wolnosci
   Jeśli tego nie zrobią w rozsądnym czasie (nie mówie o publikacji papierów z IPN bo doskonale rozumiem że to musi potrwać i kosztować), na kolegium redakcyjnym zgłoszę wniosek o przyznanie Napolionowi "złotej cholewy" za zrobienie cholewy z gęby.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Szanowny Niedzwiedziu,

   '' przyznanie Napolionowi "złotej cholewy" za zrobienie cholewy z gęby. ''

   Kieszonkowy Napoleon mniej moim zdaniem zasluguje na te nagrode od Maciarenki.

   Jak pisalem wczesniej ... Marzec 2017r o ostateczny termin na gotowosc choc 30 tys. OT po tym termininie facet powinien wyleciec niezleznienie od niewapliwego sukcesu jakim jest umieszczenie baz amerykanskich pod nosem naszego umilowanego czekisty. Ja rozumiem balagan po PO ale naprawde te najwazniejsza rzecz w jego dziale w 18 m-cy moze ogarnac.To nie sa zarty biorac pod uwage niedawne ''treningi'' tzw. ''zielonych ludzikow'' przy wschodniej granicy Rusi bialej. nawet Lukszenko zaczol robic w spodnie a jego malo co jest w stanie wystraszyc. Tak wiec jesli nie zobacze w/w 30k OT w marcu 2017 Maciarenko powinien dostac w/w nagrode + ''nagrode zlotego kopa na zielona trawke'' gdyz to oznacza ze totalnie nie ma kontaktu z rzeczywistoscia.


   wesol dzien
   PiotrROI

   Usuń
  3. PS. narazie tylko ''listek figowy'' ale cieszy:

   http://niezalezna.pl/90717-wreszcie-polskie-czolgi-zostana-przemieszczone-na-wschod-kraju

   '' Wreszcie! Polskie czołgi zostaną przemieszczone na wschód kraju ''

   Nie zmienia to faktu ze w dalszym ciagu ''tylek jest goly'' co nawet gazeta Sakiewicza okreslila jako ''wrescie!'' -chcialem tez zwrocic uwage ze dzis zaden z polskich portow nie jest gotowy przyjac ciezkiej amerykanskiej brygady skoro musza je transportowac via Helmutow .

   Usuń
  4. Czcigodny Piotrze
   Co się tyczy Obrony Terytorialnej, podzielam zarówno Twoje obawy jak i uznanie sprawy za priorytetową. Podejrzewam że na marzec 2017 Antek Policmajster zdąży obsadzić wszystkie etaty kapelanów oraz przygotować i poświęcić sztandary. Na więcej bym nie liczył i wszystko ponad to potraktuję jako miłą niespodziankę.
   Kandydaturę Napoliona oraz osiągnięcia które ją uzasadniają wysunąłem dlatego że anulowanie tych dwóch wyjątkowo łajdackich ustaw nie wiąże się z żadnymi ekstra wydatkami. I tłumaczenia że w tej chwili budżetu na to nie stać nie kupi nikt mający IQ większe od numeru obuwia. A tak przy okazji, jeśli pan prezydent nie ułaskawi przedsiębiorcy którego sąd skazał za odmowę wykonania usługi parszywym zboczeńcom, jego do tej pory dobre notowania jakie ma u mnie też się obsuną.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  5. PS. Nasze komentarze minęły się. Z tymi portami to wyszedł kolejny skandal. Przecież na przyszłość Amerykanie mogą powiedzieć że chcieliby podesłać więcej wojska, ale nie ma jak. A gdyby Putas załatwił sprawę ze swoją świnią trojańską i ona odmówiła rozładunku, to mówiąc gwarą warszawską, "leżem i kwiczem".
   Serdeczności.

   Usuń
  6. Szanowny Niedzwiedziu, moja laskawosc dla Maciarenki wynika z tego co mowia sami wojskowi ze zasal po PO ''syf kile i mogile''.Pomijam juz czolgi bez amunicji, amunicje bez karbinkow itd. ale zwroc uwage ze PO tak naprawde przyjela koncepcje obrony ''Polski na lini odry''(Caly ciezki sprzet ''polskiej armii'' (Polskiej?) znajduje sie na zachodzie Polski).-To stara koncepcja bo ma ponad 1050 lat i sosowal ja juz jak pamietamy Mieszko I (stad budowa Opola, Glogowa rozbudowa Wroclawia i Niemczy) z ta roznica ze wtedy miala ona sens gdyz ekspansji najbardziej mogl sie spodziewac z kierunku zachodniego co zostalo potwierdzone zreszta juz w 963r wspolnym atakiem Weletow i Rzeszy na Polske (i jej sojusznika). A wracajac ''do dzisiaj'' to mam nadzieje ze za ta jednostka pojdzie tez baza szkoleniowa i techniczna bo nie wyobrazam sobie ''dowozenia'' tego wszystkiego z lubuskiego.Pojawily sie glosy ze ''PO dlatego umiscila wszystkie ciezkie wojska na zachodzie zeby byly poza zasiegiem ruskich rakiet i ze to nie byl zaden sabotaz'' -problem w tym ze zasieg ruskich rakiet wynosi 1500 km wiec bez problemu sa w stanie ostrzeliwac cele w polowie Helmutowa.

   wesol dzien
   PiotrROI

   Usuń
  7. Czcigodny Piotrze
   Ja też widzę tę okoliczność łagodzącą. Bo najpierw ministrem był psychiczny a potem Sie moniaki rozpływały nie wiadomo gdzie (słynna łajba za kilkaset milionów - zbudowano goły kadłub wart góra 10% okrętu wojennego). Ale o ile mi wiadomo, na Mazurach czynny jest duży poligon w Orzyszu, a ten zamknięty w Muszakach można reaktywować. I jakoś da się odtworzyć infrastrukturę na wschód od Wisły.
   Co nie zmienia faktu że do posprzątania w tym chlewie przydałby się ktoś w zrodzaju księcia Jeremiego Wiśniowieckiego. Kilka pali dla WSIoków i różne "zguby" aczęły by się cudownie odnajdować.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  8. Szanowny Niedzwiedziu,

   ''o nie zmienia faktu że do posprzątania w tym chlewie przydałby się ktoś w zrodzaju księcia Jeremiego Wiśniowieckiego. Kilka pali dla WSIoków i różne "zguby" aczęły by się cudownie odnajdować.''

   On to raczej na pal wbijal swoje chlopswo wbijal niz zdrajcow.Jego umiejenosci dowodznia sa rowniez mocno przereklamowane.Jako historyk wojskowosci nazwe go miernota choc nie podejme sie oceny ''politycznej'' nie badalem nigdy jego zyciorysu bo to nie moja ''dzialka''

   Do ''posrzatania'' w tym chlewie to by sie metody wicekrola Andrzeja Starza Tenczynskiego bardziej przydaly.On w przeciwienstwie do tego miernoty poRurykowiczu umial fakycznie ''wschod z zachodem pogodzic'' - ale ilu o nim coc 2 zdania poza specjalistycznymi istorykami umie wiecej niz 1 zdanie napisac ? Uniwerek Kazmierzowski przezywany tez ''Jogiellonski'' (chyba dlatego ze ten tuman Jogiello nie umial sie nawet podpisac) tak naprawde od ''odnowil'' co juz dawno zostalo udowodnione.

   wesol wieczor
   PiotrROI

   Usuń
 6. Szanowni Autorzy,
  Współczesna młodzież raczej nie wie, czym był stan wojenny i kiedy się wydarzył - słyszałem rozmowę reportera radiowego z uczniami. Tym większa zasługa strony rządowej i opozycyjnej, że potrafią temu historycznemu zjawisku nadać współczesne znaczenie, skutecznie podzielić społeczeństwo i obudzić wzajemną nienawiść.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Dibeliusie
   Z tym pęknięciem społeczeństwa na dwie z grubsza porównywalne ilościowo części to bym nie przesadzał. W Polsce "B" spośród ludzi żyjących zwyczajnymi sprawami pies z kulawą nogą nie ujmie się za konsumentami ośmiorniczek czy nieogolonym menelem z Trybunalskiej Konstytutki. Oni politykę olewają a jeśli na kogoś zagłosują, to najprędzej na PiS. Starego syfu bronią jego beneficjenci pokroju esbeków, aferzystów, złodziei grosza publicznego, zdemaskowanych szpicli czy właścicieli "prywatnych" gazet / teatrów, którzy bez budżetowych transfuzji na wolnym rynku z głodu by zdechli. Plus szpagatowi yntelygenci którzy dali sobie wmówić iż czytanie Szmatławer Zeitung czy oglądanie Polsratu uczyni ich ludźmi myślącymi.
   Po drugiej stronie oczywiście też masz odpowiedniki tych grup. Ale śmiem twierdzić że skala zjawiska jest (przynajmniej na razie) o rząd wielkości mniejsza. A to dla mnie ma zasadnicze znaczenie. Widząc gdańską gangrenę czyli próbkę "chuja, dupy i kamieni kupy" jakimi była Tusklandia, nie zgodzę się z teorią że jedno i drugie są siebie warte.
   Jestem przeciwny robieniem ze stanu wojjennego kombatanctwa rozdmuchanego w podręcznikach szkolnych do rozmiaru peerelowskich łgarstw o partyzanckich heroicznych walkach bandytów z AL. Ale jeśli machniemy ręką na niewiedzę młodego pokolenia o kilku elementarnych faktach, to nie biadolmy potem, że młodzi Niemcy wkrótce uznają Hitlera za dobrego wujka. Który drogi budował, Niemcom dał pracę a tę wojnę to wywołali Polacy. No chyba że im mułła powie inaczej.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń