niedziela, 1 stycznia 2017

Życzenia

Szanowni Czytelnicy

W tym nowym, 2017 roku, składamy Wam życzenia które swego czasu byłyby uznane za najnormalniejsze w świecie, ale w dziwnych czasach w których żyjemy, nie wszyscy się z takim zakwalifikowaniem zgodzą. Ale w gronie ludzi którym tradycyjne wartości są miłe, musimy Wam życzyć:
Dużo zdrowia, które jest bezcenne, gdyż kupić go nie można.
Radości z kontaktu z osobami, na których wam zależy i odwzajemnienia przez nie uczuć, którymi je darzycie.
Mnóstwo spokoju ducha i odrobiny dystansu do tego, co dzieje się wokół nas, o ile tylko jest to możliwe.
No i do tego jakichś co najmniej znośnych materialnych podstaw bytowania na tym świecie
A jeśli warunki te będą spełnione, powinniście sobie dać radę.
Czego życzą Wam

Stary Niedźwiedź
Flavia de Luce
Tie Fighter
Refael72

12 komentarzy:

 1. Szanowna Redakcjo!
  Bardzo dziękuję za miłe życzenia, które oczywiście odwzajemniam. Z wymienionych przez Was czterech warunków u mnie na szczęście wszystkie są spełnione. Aczkolwiek na tym świecie nic nie jest wieczne i wszystko (może poza dystansem do tego, co się dzieje) kiedyś się skończy. Oby zatem trwało jak najdłużej.
  A Szanownej Redakcji życzę również, by niezłomnie walczyła piórem o mniej socjalizmu, jak na Antysocjal przystało, bo stałe powiększanie się tej zarazy w dzisiejszym demokratycznym świecie jest według mnie większym zagrożeniem, niż islamscy terroryści.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Jarku
   Minimalista ograniczyłby się w życzeniach do zdrowia i pieniędzy. My podeszliśmy do tego zagadnienia nieco bardziej szczegółowo. Bowiem tak wyśmiewane przez człowieków postępu ognisko domowe i grono przyjaciół to nie tylko tradycyjna wartość, godna szacunku i kultywowania. To także skuteczne lekarstwo na upadek obyczajów, przejawiający się w erozji rodziny, fundamentu naszej cywilizacji. Nowoczesne insekty lansują zamist rodziny luźną wspólnotę kilku osób, które wiążą jedynie kwestie logistyczne. A co należy czynić z insektami, wszyscy wiemy.
   A do tego żyjemy w na tyle zwariowanych czasach (w Polsce doszło już do aż takiej aberracji iż pobożni socjaliści robią za prawicę) że antywartości trzeba nie tylko odrzucać ale i bez litości wyszydzać. Zatem dopóki sił i czasu nam starczy (to drugie ograniczenie dla większości redakcji jest coraz bardziej dotkliwe), zgodnie z postulatem klasyka szamba nie nazwiemy perfumerią.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Szanowni Autorzy,

  Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Dibeliusie
   Z przyjemnością odwzajemniamy to życzenie, syntetyzujące umieszczone powyżej nasze bardziej szczegółowe postulaty. A dodatkowo wszystkim wolnorynkowcom i thatcherystom życzymy by słowo "liberał" nie kojarzyło się w powszechnym odbiorze ze Sławomyrem Zegarenką a "konserwatysta" z Markiem Jurkiem.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 3. Szanownym Autorom oraz Gościom tego bloga Wszystkiego dobrego w Nowym Roku a szczególnie wzmocnienie więzi rodzinnych a PO_PZPRowskiej hołocie z PO_UBeckimi korzeniami oraz Nowoczesnym zaKODowanym idiotom życzę oby jak najszybciej zamieszkali w przytulnych pokoikach z firankami w kratkę oraz regularnych paczek ze smalcem i cebulą.
  klawisz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Klawiszu
   Dziękujemy za piękne życzenia. Relokacja tej hołoty we wskazane przez Ciebie miejsce miałaby wielkie znaczenie moralne. Bo udowodniłaby ludziom, że przestał obowiązywać niepisany ale najważniejszy punkt konstytucji III RP. O treści "My nie ruszamy waszych sku***synów, a wy naszych".
   Mając możliwość skorzystania z wiedzy osoby tak kompetentnej jak Ty, muszę zadać pytanie. Twierdzami wyborczymi PO w powszechnej opinii są ośrodki dla "liberałów" i "prywatyzatorów" w takich miastach jak Rawicz, Strzelce Opolskie czy Sztum. Jeśli coś pokręciłem lub pominąłem jakiś bardzo istotny, zechciej sprostować lub uzupełnić. Wczasami tamże należałoby wynagrodzić wymienioną przez Ciebie elitę, w przypadku kon-Donka bezterminowymi. A dokąd należałoby wysłać Gronkowca Walcującego czy Koparę na metr wgłąb? Czy w wymienionych przeze mnie pensjonatach są tak jak w szpitalach sale męskie i żeńskie, czy też kobiety przebywają w ośrodkach zlokalizowanych w innych miastach?
   Ośmiorniczek w menu na pewno tam nie ma. Ale skoro w oknach są gustowne firanki, niech eurolewactwo nie strzępi otworów gębowych o "nieludzkich" warunkach pobytu.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Nie wiem jak jest teraz ale za moich czasów kobiety przebywały w innych zakładach, były to zakłady karne dla kobiet. Po 90r. w ZK wprowadzono bardzo duże zmiany na korzyść osadzonych chociaż te warunki, które były poprzednio nie były aż takie złe, one były prawie takie same jakie mieli żołnierze w koszarach z poboru za wyjątkiem wyżywienia, które było może nieznacznie gorsze.
   klawisz

   Usuń
  3. P.S Tak sobie teraz przypomniałem jakieś 3 - 4 lata temu został otwarty nawy zakład karny dla kobiet w Turawie k. Opola. Zakład ten powstał w byłym ośrodku wypoczynkowym służby więziennej. W tym ośrodku byłem gdzieś pod koniec lat 80 na jakimś szkoleniu. Warunki jakie tam były jak na tamte czasy były luksusowe. Pawilony z pokojami były jednopiętrowe i były nad brzegiem jeziora.Każdy pokój miał werandę, był wyposażony w kolorowy telewizor, kącik sanitarny z prysznicem oraz kuchenny. Poza tym była tam duża stołówka i świetlica wyposażona w różne automaty do gry. Jeżeli to wszystko zostało tam zachowane to myślę że lokatorki tego ośrodka nie będą miały na co narzekać.
   klawisz

   Usuń
  4. Czcigodny Klawiszu
   Dziękuję za te informacje. Zatem w przypadku Gronkowca czy Kłamacz należy życzyć im "byle nie do Turawy".
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  5. I pomyśleć, że gdy byłem nastolatkiem (pochodzę z Opolszczyzny), to byłem na obozie młodzieżowym w Turawie. Mieszkaliśmy w jakimś ośrodku wypoczynkowym właśnie w domkach za ogrodzeniem. Nie było zbyt szczelnie zamknięte, bo pamiętam, jak rowerami jeździliśmy na piwo do pobliskiej spelunki, a nocą też na rowerach wyrywaliśmy się z dziewczynami kąpać nago w jeziorze :-)
   Zatem jeśli teraz panie wczasowiczki mają podobną łatwość wychodzenia w środku nocy, to rzeczywiście, wymienionym przez Starego Niedźwiedzia mafijnym cyngielkom nie powinniśmy życzyć turnusu w pięknej turawskiej okolicy. Bo jeszcze młodzież nago kąpiąca się w jeziorze zostanie narażona na mniej smaczny widok kąpiących się PeOwiaczek, przy których "Wielka Kąpiąca Się" autorstwa Pabla Picassa jest Miss Universe.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 4. Szanowna Redakcjo, jako ze juz wielokrotnie zyczenia skladalem dodam w tym miejscu tylko ''obysmy zdrowi byli a z reszta sobie poradzimy''

  Szczesliwego i wesol dzien
  PiotrROI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Piotrze
   Masz rację, bo zdrowie najważniejsze, a już zwłaszcza w tej RP o numerze trudnym do ustalenia. Bo na w tej materii "dobra zmiana" dla statystycznego Polaka na razie nie ma żadnego przełożenia na jakość świadczeń medycznych. Jest cień nadziei, oby tylko nie okazał się wiadomo czyją matką.
   Zatem życzę Tobie i Twoim bliskim wszystkiego, czego sami sobie życzycie. W końcu sami najlepiej to wiecie.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń