sobota, 12 października 2013

"Bufetowe" referendum

Czcigodni Czytelnicy
Po tym co napisała Flavia w sprawie warszawskiego referendum w zasadzie nie mam niczego do dodania. Ale doskonały klip pojawił się na blogu linkowanego u mnie Yarroka. A ponieważ obraz jest tyle warty co wiele słów, gorąco zachęcam do obejrzenia:

I mam nadzieję że frekwencja będzie wystarczająco dobra aby to referendum miało moc prawną. Bo w przeciwnym wypadku stracę wiarę w rozsadek i instynkt samozachowawczy mieszkańców Warszawy. A na wszystkie narzekania będę miał prostą odpowiedź: sami przecież tego chcieliście!

Stary Niedźwiedź

12 komentarzy:

 1. Zestawienie z Bareją genialne, nieśmiertelny mistrz pasuje jak ulał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czcigodna Erinti
   Zastanawiam się co by sie stało gdyby Mistrz dożył dzisiejszych czasów. Z jednej strony miałby na pewno nie gorszy materiał w postaci niewyczerpanych pokładów głupoty i podłości władzy. Ale obawiam się że zostałby stłamszony tak jak choćby Herbert. Bo "sralon merdialny" jest czujniejszy niz cenzura PRL. A sądząc po idiotyzmach opisanych przez Flavię (Nehrebecka, Olbrychski) stare komunistyczne hasło "Artyści z partia, partia z artystami" dopiero teraz zaczęło funkcjonować. To niepojęte że taki kretyn potrafi sie nauczyć na pamięć szekspirowskiej roli a jednocześnie niczego z tego tekstu nie zrozumieć.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. A ja dziś byłem superbezczelny. Nie dość że byłem na grzybach i pod gałęziami trzebionych drzew znalazłem ze 6 kg prawdziwków, to jeszcze do Stolycy wróciłem i w "Operacji Augmentin" udział wziąłem. A teraz zabieram się za czyszczenie moich łupów. Szczaw nie dopisał. Zważył go przymrozek. To musi być znak. ;-)

  Kurna Maciek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  2. Drogi Maćku
   Oficjalnych wyników jeszcze nie ma ale zanosi się na to że Twoje szczawiowe proroctwo niestety się nie spełniło. Jak widać zdarzają sie sprawy w których mamy takie same opinie. Gratuluję zbioru.
   Kłaniam się.

   Usuń
 3. Errata: oczywiście "zwarzył"

  Kurna Maciek

  OdpowiedzUsuń
 4. cóż wygląda że w stolicy rozsądku u mieszkańców brak i faktycznie będą mieli to czego zaniechali czyli kolejne porażki gronkowca i jej ekipy ale teraz wszelkie utyskiwania do siebie,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Anonimowy
   Oficjalnych wyników jeszcze nie ma ale wygląda na to że masz rację. Ja mam czyste sumienie, ile mogłem tyle zrobiłem. Ale niech ktoś przy mnie otworzy paszczękę i zacznie marudzić na korki, wypowiedzenie wojny kierowcom, wysokie czynsze czy podatki gruntowe!
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Czcigodny Jugglerze
   Widzę że z warszawskimi fasonem i honorem jest tak jak z warszawską gwarą którą przed zapomnieniem chronią już tylko książki i felietony ś.p. "Wiecha" oraz ostatni Mohikanie jeszcze ją znający biernie, tacy jak choćby ja. Czas przeszły dokonany.
   Pozdrawiam ponuro.

   Usuń
 6. Do odwołania HGW w sumie nawet niewiele zabrakło, na pocieszenie zostaje tylko te 94% głosów za odwołaniem. Ale media i politycy PO już odtrąbili sukces. Bufetowa również zdążyła podziękować Warszawiakom za "okazane poparcie" i zapowiedzieć, że będzie kandydować ponownie. Cuż, nie pozostaje mi nic innego jak życzyć jej aby jej wyborcy okazali jej takie samo wsparcie jak w dniu wczorajszym.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Piotrze
   niestety słaba to pociecha. Pozostaje nadzieja że gdy lemingi pójdą, mimo wszystko baba przegra. Ale już wyłonienie kontrkndydata to szczególnie w Polsce nielichy problem. Zawsze się znajda jacyś durnie którzy go nie poprą bowiem nie był na pielgrzymce czy ma inna tego typu zbrodnię na sumieniu.
   Pozdrawiam nieco melancholijnie.

   Usuń