piątek, 23 stycznia 2015

Tenis nie dla gojów?

Po raz kolejny na twardych kortach w Melbourne odbywa się turniej zaliczany do tak zwanego Wielkiego Szlema. Wydawałoby się, że na losy spotkań wpływ mają sami zawodnicy, a jednak… Jest taki naród, który nie ma zbyt wielu reprezentantów wielkiego formatu, dlatego próbuje wpłynąć na wyniki meczów w inny sposób – zachowując się wyjątkowo wulgarnie, agresywnie i chamsko. W tej sytuacji przeciwnik ich rodaka może być nie tylko zdekoncentrowany, ale i może poważnie obawiać się o swoje życie. Tak było w przypadku czeskiego tenisisty, Lukasa Rosola, który wielokrotnie usłyszał z trybun „Kill him”, a gdy oburzony powiadomił o tym sędziego liniowego, spotkał się z zadziwiającą reakcją – sędzia liniowy, który zazwyczaj jest bardzo wyczulony na takie incydenty, oświadczył mu, że nic nie słyszał i o niczym nie wie. Ciekawe, że właśnie w australijskim Melbourne dwa lata temu żywiołowi polscy kibice zostali nie tylko upomniani, ale i wyprowadzeni z trybun za zbyt energiczne dopingowanie naszego zawodnika, pomimo że w tym dopingowaniu nie było żadnych obraźliwych określeń czy obelg miotanych pod adresem przeciwnika naszego tenisisty. Po prostu flagi biało-czerwone i donośny śpiew „jeszcze po kropelce”. A jak w tym roku zachowali się kibole z Izraela? Lukas Rosol wspomina to następująco: „Chcieli mnie zabić. Słyszałem jak krzyczeli do Seli "kill him", "kill him" ("zabij go"). Zwróciłem na to uwagę sędziemu, ale on stwierdził, że nic takiego nie słyszał”  *
Podobna sytuacja, choć nie tak drastyczna, miała miejsca podczas rozgrywek Pucharu Federacji, czyli narodowych reprezentacji singlistek. Izrael gościł wtedy reprezentację Rosji z Marią Sharapovą i Anną Czakwetadze w składzie. Głośny i chamski tłum imitował dźwięki wydawane przez Sharapovą i wydawał dziki ryk przy każdym niewymuszonym błędzie Czekwetadze. Ta pierwsza słyszała ryk przy każdym serwisie. Chciałam zrobić dokładniejszy research, ale niestety większość z artykułów i filmików na ten temat zniknęła, jak przeczytałam: „na mocy euroPEJSkich przepisów o ochronie danych”. Oczywiście nie było ŻADNYCH interwencji w tej sprawie ze strony władz rozgrywek tenisowych. Dziennikarze nabrali wody w usta, a Sharapova (tak!) musiała się tłumaczyć, dlaczego nie była zachwycona reakcjami tłumu. Ze strachu przed utratą sponsorów, przyparta do muru, musiała odpowiedzieć coś w stylu: „Lubię taki żywiołowy tłum, jakoś sobie z tym poradziłam”. Nie mam do niej pretensji o tę asekurację, ale nieprawdopodobne jest dla mnie, że wielka gwiazda sportu, która doznaje w danym kraju upokorzenia, nie słyszy ani jednego: PRZEPRASZAMY.
Kolejnym już, chyba najgłośniejszym u nas przypadkiem chamowatości izraelskich kibiców, było poniżenie Agnieszki Radwańskiej i jej siostry właśnie podczas wspomnianych rozgrywek Fed Cup, podczas których usłyszały, że są „katolickimi su*ami”. Po tym właśnie incydencie mogliśmy obserwować pokaz konformizmu – „polskie” media starały się sprawę zbagatelizować, a „ikona”, która twierdzi, że wygrywała z Bjoernem Borgiem, czyli Wojciech Fibak, mówił wprost: „nie poruszajmy tej delikatnej sprawy (…) cała historia stosunków polsko-żydowskich jest bardzo skomplikowana. Mamy książki Tomasza Grossa (…)”  **
Czy Żydzi zamierzają też rządzić w tenisie? Jest to trudne, skoro mają deficyt utalentowanych zawodników. Ale mogą swoim zachowaniem wpływać na wyniki pojedynczych meczów – takich, jak ten ostatni z udziałem Czecha. Który po ich agresywnym i bezkarnym zachowaniu musiał pożegnać się z turniejem. W przypadku dalszego tolerowania tego zbydlęcenia na Australian Open, nawet Novak Djoković czy Andy Murray nie mogą być pewni zwycięstwa z zawodnikiem, którego w normalnych warunkach odprawiliby z kwitkiem w trzech krótkich setach. Obyśmy nie usłyszeli: gem, set, mecz, Dudi Sela. 

* http://sport.wp.pl/kat,1842,title,Skandaliczne-zachowanie-kibicow-na-AO,wid,17196415,wiadomosc.html?ticaid=114358
** http://natemat.pl/50901,wojciech-fibak-nie-poruszajmy-delikatnej-sprawy-siostr-radwanskich-i-kibicow-z-izraela

Flavia de Luce

69 komentarzy:

 1. O ty katolska, zaściankowa, antysemicka, nienawistna, rasistowska nazistko! Jak śmiesz oskarżać o cokolwiek, biedny, umęczony, zawsze przez wszystkich dręczony i mordowany naród Żydowski! Wszyscy polacy to antysemici którzy najchętniej wymordowaliby biednych bezbronnych i niewinnych niczemu Żydów!! Powiadomie odpowiednie służby i sie tobą zajmą!

  żartuje. Świetny tekst jak zawsze gdy na poważnie:)

  Mój ojciec od kiedy pamiętam bardzo krytycznie wypowiadał się o pejsatych i ich wyczynach. Zawsze mnie to denerwowało, czepiałem się go, nie rozumiałem o co mu chodzi. Potem dorosłem, poczytałem, posłuchałem, pojeździłem, co nieco zacząłem dostrzegać i rozumieć. Zmieniło się moje spojrzenie na pewne sprawy i na "czosnkowych", ich stosunek do całego świata :] tak w temacie to polecam na youtubie film "zniesławienie czyli prawda o antysemityzmie"

  Maciejjo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, Maciejjo :) To samo mogę powiedzieć o moje babci - nigdy nie rozumiałam, dlaczego tak nie znosiła Żydów (Radom i okolice), dopóki nie dorosłam i nie dowiedziałam się, jak gojom uprzykrzali życie. Moja babcia była osobą na wskroś dobrą i łagodną, ale do Nadludzi czuła wyjątkową niechęć, bo ją kiedyś bardzo upokorzyli (bez powodu). Nie ukrywam, że z tego powodu i ja nie czuję szacunku do pejsatych :)

   Usuń
  2. Czcigodny Maciejjo
   Z czasów wczesnej młodości pamiętam reakcje Warszawiaków na wojnę żydowsko - arabską z roku 1967. Było to ewidentne kibicowanie Żydom, po części z sympatii, po części dlatego, że komuna oficjalnie popierała Arabów. A tym Żydom, którzy rok później musieli z Polski wyjeżdżać, wbrew moczarowskiej propagandzie najczęściej współczuto.
   Pamiętam również pewne party z roku chyba 1995. Był na nim obecny Syryjczyk, mąż znajomej, nieźle mówiący po polsku. Gdy rozmowa zeszła na politykę , posłuchał nas z kwadrans, roześmiał się i powiedział:
   No i co? Pięć lat bujania się z Żydami wam wystarczyło? A my mamy ten wrzód na dupie już pięćdziesiąt lat.
   Pozdrawiam serdecznie.
   Dzisiaj

   Usuń
 2. W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do obcowania z żydowską elitą intelektualną - np. Urban, Michnik, Pasikowski, Pawlikowski. Problemem jest to, że Izrael nie ma silnej piłki nożnej, w efekcie tenis opanowali tamtejsi kibole.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o elitę intelektualną - nie musi być od razu "kill them"; wystarczy, żeby tę elytę z Polski zabrali do siebie ;) Kim innym są wybitni Polacy żydowskiego pochodzenia, jak wybitny pianista Arthur Rubinstein, wybitny historyk Szymon Aszkenazy, matematyk Juliusz Szauder, Stanisław Ulam; a CZYM innym są potomkowie UB-eków, którzy w zmienionych warunkach kontynuują dzieło rodziców.

   Usuń
  2. Czcigodny Dibeliusie
   Wbrew pozorom, izraelskie drużyny klubowe grają w pierwszej grupowej fazie Ligi Mistrzów prawie regularnie od wielu lat. A polskie kluby mogą o tym od kilkunastu lat co najwyżej pomarzyć. Wiec zjawisko to tłumaczę sobie nie traktowaniem tenisa jako "futbolu zastępczego" (że zastosuję Twoje nazewnictwo), lecz wrodzonym chamstwem i rasizmem tamtejszych kiboli, nie mającym sobie równych w Europie z przyległościami.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 3. Żyjemy w Polsce, kraju w którym zwalcza się antysemityzm i polskość. W Palestynie naród panów walczy o demokracje likwidując setkami kilku i kilkunastoletnich nieuzbrojonych terrorystów. Ostatnio, w swoim poczuciu sprawiedliwości usunął kilka tysięcy morderców trzech niewinnych żydowskich baranków. Naród Wybrany znany jest od wieków ze swojej uczciwości i łagodności. Już Cyceron określał ich jako uczciwych i prawych,, inaczej. O momentu powstania państwa Izrael, naród wybrany po pańsku brukował minami ścieżki Palestyńczykom wracającym do domów już nieswoich. A tych co zmylili drogę wysyłał niczym czarne kozły na pustynie, bez powrotu. Naród wybrany usuwa nieuzbrojonych terrorystów w Syrii, Iranie. A gdy ktoś chce płacić za ropę "reliktem przeszłości" to go się karze do trzeciego pokolenia bo nie ma litości dla tak potwornego antysemityzmu. I tak bez związku mam prośbę.. Drodzy forumowicze zgadnijcie proszę gdzie nazizm jest wiecznie żywy. By pomóc w odpowiedzi spróbuje zdefiniować tą pojęcie. Nazizm to chorobliwy nacjonalizm wyznający zasadę, że inne narody mają służyć lub ginąć. Wojciech O.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Wojciechu,

   Już jakiś czas temu na blogu szanownego Dibeliusa (pozdrawiam) pisałem, że Izrael jest współcześnie jedynym na świecie państwem, w którym panuje ustrój nacjonalistyczny. I bynajmniej nie jest to nacjonalizm w wydaniu Romana Dmowskiego.

   Pozdrawiam, TF.

   Usuń
  2. Czcigodny Wojciechu
   Jak przed chwilą wykazałeś, nie każdy nazizm jest zły. Jeśli naziści nie popełnia błędu podczas definiowania kto jest "nadludziem" a kto "podludziem", mogą celebrować nazizm od prawie siedemdziesięciu lat. I włos im z głowy nie spadnie. czego nie da sie powiedzieć o tych którzy jedynie na to zwrócą uwagę.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. O żydowskim rodowodzie masonerii, stosunkowo trafnie napisał Henryk Pająk.

  cytuję:
  Spisek „niewidzialnych” gnomów przeciwko ludzkości przybrał formy organizacyjne choć wyjątkowo utajnione, za sprawą niemieckiego Żyda Adama Weishaupta w drugiej połowie osiemnastego wieku, ale jego niszczycielską siłę nadała mu krzepnąca finansjera brytyjska, potem niemiecka.
  Już w połowie XVI wieku wielki kapitał międzynarodowy skupiał się głównie w Antwerpii, w granicach Niderlandów należących do Hiszpanii, wtedy największego mocarstwa kolonialnego. Wkrótce potem Wielka Lichwa wije sobie gniazdo w Amsterdamie, a jej sztabem stał się „Amsterdamische Wissełbank”: był wtedy dopiero rok 1609. Pod koniec tego wieku, centrum dowodzenia światową lichwą staje się Londyn i jego „Bank of England”, powołany w 1694 roku.
  Dominacja brytyjskiej finansjery /lichwy/ trwała odtąd aż do połowy XIX wieku, kiedy to główne banki Wielkiej Lichwy, już wyłącznie żydowskiego chowu, przenoszą się na wyspę Manhattan w Nowym Jorku.
  Tak oto hydra światowego wyzysku, a tym samym władzy politycznej i dominacji ekonomicznej, rozrasta się na „cały świat”: od Stanów Zjednoczonych po Stary Kontynent i kraje Azji, stanowiącej nieprzebrany rezerwuar bogactw naturalnych i siły roboczej dla kolonialnego Molocha w postaci Wielkiej Brytanii oraz już „odchudzonych” terytorialnie Hiszpanii, Francji i Portugalii. Na uboczu ich wpływów pozostawała jeszcze carska prawosławna Rosja. Żydowski kapitał i jego tajne narzędzie – żydomasoneria, czynią jednak intensywne przygotowania do podboju tego prawosławnego mocarstwa, zarazem uczestnika i beneficjenta rozbiorów Polski. Chodzi o dekompozycję geopolitycznego układu po Kongresie Wiedeńskim, likwidację Austro-Węgier i Rosji carskiej.


  więcej o tym - http://wolna-polska.pl/o-zydowskim-rodowodzie-masonerii-henryk-pajak
  (koniec cytatu)

  Onegdaj Edgar Miles Bronfman, któren to przez pomyłkę stwórcy naszego przyszedł na świat w rodzinie żydowskich imigrantów z Europy Wschodniej w Montrealu w 1929 roku, a obecnie Ronald Lauder - to postacie prezesów Światowej Organizacji Żydów z siedzibą w kraju - gdzie prezydent tyle ma do powiedzenia, na ile pozwolą mu na to banki opanowane przecie przez nikogo innego jak pobratymców wyżej wymienionych.

  Mechanizm sprawowania rzeczywistej światowej władzy jest prosty i działa następująco:
  Wspomniany Lauder, ma sznurek przywiązany do genitaliów. Jego drugi koniec zaś - rozdziela się na pomniejsze sznureczki oplatające kulę ziemską ze szczególnym uwzględnieniem pseudo-państwa zwanego Israel. Ktokolwiek zań pociągnie - natentychmiast za wielką wodą pojawia się wrzask tak wielki, że ceny bankowych kredytów szybują w górę niczym... (i tu trudno mi znaleźć porównanie).

  Powróćmy do meritum wystąpienia Flavi'i de Luce. Suma-sumarum - jakakolwiek próba skarcenia żyda, to olbrzymie kłopoty.
  Czy tenis, w sensie zachowań tej plugawej części ludzkiego gatunku (czy jakiekolwiek inne wydarzenia sportowe) miałby się rządzić innymi prawami?

  Można utyskiwać. Można nawet kopać się z koniem - lecz czy to cokolwiek zmieni?
  Ten świat wyczerpał już możliwości jakiejkolwiek zmiany, i musi zginąć. Mnie się marzy zaś jedno. Żeby jakoś móc zostawić przesłanie dla przyszłych cywilizacji. Podobnie jak w znanym cytacie "skrytym parówkożercom mówimy stanowcze nie", to samo odniesienie zastosować do żydowskich plemników. Ich jedynym i akceptowalnym miejscem jest muszla klozetowa.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czcigodny Adamie
   Poruszyłeś tematykę o tak kapitalnym znaczeniu, że krotka odpowiedź na forum komentatorskim byłaby nie tylko nietaktem, ale i dowodem bagatelizowania problemu. Więc na razie ograniczę się do podziękowania za przypomnienie kilku faktów, których obecność w świadomości przeciętnego zjadacza chleba jest odwrotnie proporcjonalna do ich wagi. Odezwę sie gdy sprawę na spokojnie przemyślę.
   A na razie pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. lecz totalnie bzdurna historycznie "Poruszyłeś tematykę o tak kapitalnym znaczeniu," Adam niestety czesto wypowiada takie bzdury totalnie nic nie majace z faktami historycznymi. Adamie jak chcesz wypisywac bzdury "zejdz" 2 wieki nizej bo puki ja tu jestem do konca XVII wieku nie masz tu co szukac.

   pozdrawiam
   PiotrROI

   ps. daj juz spokoj tym Zydom MY WSZYSCY JESTESMY TUUUU ZYDAMI :)

   Usuń
  3. @ Piotr ROI
   Czy można Cię prosić o jakieś konkretne zarzuty? Bo gołosłowne stwierdzenie "wypowiada bzdury" nie trzyma standardów obowiązujących na "Antysocjalu".
   A co się tyczy złotej myśli "MY WSZYSCY JESTEŚMY TU ŻYDAMI, bądź łaskaw mówić za siebie. Bo o ile dobrze pamiętam, nikt z pozostałych uczestników tej dyskusji nie deklarował że jest "nadludziem". A redakcja witryny kategorycznie wyprasza sobie takie pomysły. Zaś jeśli miał to być dowcip, to wydaje mi się, że nikogo na kolana on nie rzucił.

   Usuń
  4. Od pierwszego zdnia "konkretnie":
   "Już w połowie XVI wieku wielki kapitał międzynarodowy skupiał się głównie w Antwerpii, w granicach Niderlandów należących do Hiszpanii, "

   Toz to jest totalna bzdura.biorac pod uwage fakt ze w tym konkretnym okresie "kapitał miedzynarodowy " skupiał sie bardziej miedzy wisła a odrą. Sama małopolska miała większe "PKB" jakbyśmy to dziś nazwali niż niderlandy z przyleglosciami. Handel morski w tym momencie tak naprawde dopiero sie zaczynal i stanowil ok 10% calej wymiany handlowej.jako ze wiekszosc nie znajacych tematu nie dokladnie zrozumie o czym mowie to wyjasnie na przykladzach prostych. Najslynniejszy w tym czasie port eksportowy towarow rolnych czyli Gdansk wysylal (na caly swiat) jakies 2% produktow rolnych rocznie konsumowanych SIC! Ja wiem ze tego w ksiazkach "popularno naukowych" nie ma ale czasem nim sie wypowie "mocna" teze warto ja sprawdzic w zrodlach.

   Wydajnosc produkcji. W w/w Niderlandach , Anglii wydajnosc produkcji dajmy na to takiego zboza wynosila 8-10 ziaren z jednego wysianego w czasie kiedy w takiej Wielkopolsce wynosila nawet do 14 ziaren z jednego wysianego (na mazowszu dochodzila czasem i do 20)

   Sredniej klasy magnat (dajmy na to Ossoliński) budowal sobie "ot tak" rezydencje (np. Krzyztopor) przy ktorych zamki krolow franci byly (wtedy) skladami na drewno (O rezydencjach Zborowskich,Tenczynskich,czy Ostrorogow laskawie nawet nie wspominam)

   tylko w oparciu o te trzy w/w fakty (moge podac ich jeszcze kilkadziesiat z innych czesci wspolczesnej tym czasom gospodarki) o jakim wiec "skupieniu kapitalu" w niderlandach w XVI w pisal Adam ?

   "MY WSZYSCY JESTESMY ZYDAMI" - Zydzi przez wieki (m.in. w w/w XVI wieku) byli "narodem bez domu" dokladnie tak jak dzis my. Chyba ze takie Tuski,Kopaczyce czy reszte tej bandy POpaprancow przekladanych zwyklymi zlodziejaszkami ktos chcialby nazwac "domem" Tak wiec powtorze to raz jeszcze DZIS WSZYSCY JESTESMY ZYDAMI

   Szalom
   PiotrROI

   Usuń
  5. Drogi Piotrze
   Nie należy mylić miejsca w którym mieszkają bardzo zamożni ludzie z centrum kapitałowym, w którym banki obracają gotówką, przyjmują lokaty i udzielają kredytów.
   Polska szlachta w połowie XVI wieku była statystycznie na pewno zamożniejsza od zachodnioeuropejskiej. A polscy magnaci pod względem majątków praktycznie nie mieli sobie równych w Europie. Ale już ze smykałką do biznesu nie było najlepiej. Polska wełna poprzez port w Gdańsku jechała w świat, a potem Polacy kupowali zagraniczne sukna.Bo polscy producenci wełny popadli w błogie samozadowolenie. Anglicy w średniowieczu też sprzedawali wełnę do Flandrii, ale szybciej zmądrzeli. Już w osiemnastym wieku przodowali w technicznych wynalazkach a w dziewiętnastym stali się włókienniczym imperium. A Rzeczpospolita w dziedzinie manufaktur już w osiemnastym wieku była europejską głęboką prowincją. Pojedyncze rodzynki w rodzaju manufaktury koreckiej czy słuckiej tego nie zmienią.
   Przywódca wielkopolskich organiczników Dezydery Chłapowski musiał po naukę nowoczesnego rolnictwa wybrać się do Anglii. Kolejny dowód na to, że gdy inne kraje technologicznie szły do przodu, polskie ziemiaństwo popadło w samouwielbienie i stanęło w miejscu.
   Rezydencje polskich magnatów i francuskich królów trudno porównywać. Po pierwsze dlatego, że z tych polskich na ogół pozostały ruiny, a do informacji pamiętnikarzy nie odnoszę się bezkrytycznie. A po drugie, dla mnie liczy się nie jedynie kubatura budynku, lecz przede wszystkim jego estetyka. Ale mając przyjemność oglądać choćby zamki w Langeais, Chenonceau czy Chambord, zadumałem się nad Twoim przyrównaniem ich do składów drewna.Ja nie nazywałbym ich tak pogardliwie aby nie okazało się, że jednak francuskie drewno miało ładniejsze lokum niż polscy magnaci.
   No i kwestia tych słów "wszyscy jesteśmy Żydami". Nawet po doprecyzowaniu przez Ciebie, że chodzi o własne państwo, nie mogę tej metafory zaakceptować. Bo od ponad sześćdziesięciu lat Żydzi już własne państwo mają. I nikt nie może zarzucić, że odnosi się ono do nich nieprzyjaźnie, tak jak Tusklandia do Polaków (w tej ostatniej kwestii jesteśmy zgodni).
   Pozdrawiam

   Usuń
  6. „ Polska wełna poprzez port w Gdańsku jechała w świat, a potem Polacy kupowali zagraniczne sukna.Bo polscy producenci wełny popadli w błogie samozadowolenie.” – i tak od 4 wiekow Starowolski czkawka sie odbija niczym wczorajszy kac.

   A wracajac do FAKTOW:

   W XVI wieku akurat to polskie sukna robily furore na zachodzie (i w Polsce gdyz 2/3 sprzedawano lokalnie) do tego stopnia ze ich „znaki towarowe” falszowano od Rzeszy po Hiszpanie. Do polowy wieku XVII bylo kilka slynnych procesow polskich rzemiesnikow z falszerzami. Centrum polskich sukiennikow to oczywiscie Wielka Polska ale i sukna z Malej Polski byly tez przedmiotem wielu falszerstw. W zasadzie tylko sukien mazowieckich nikt nie falszowal bo ich jakosc byla podobna co zachodnich sukien. Jesli chodzi zas o jedwab to pierwsza fabryke (poza azja) otworzyl nie kto inny jak hetman wielki Stanislaw-Pobodze- z Koniecpola Koniecpolski

   Faktem jest ze druga polowqa wieku XVII i wiek XVIII to upadek polskiego przemyslu i rolnictwa (to drugie w mniejszej skali) spowodowany rownoczesnym najazdem kilku panstw a Rzeplita zwanym . „potopem szwedzkim” (a w zasaddzie najazdem czesci polskiej szlachty podbutowanej to przez szwedow to anglikow, moskali itd) najazdem tureckim, moskali i buntem chacholow itd

   ALE wiek XV, XVI do polowy wieku XVII Rzeplita byla centrum finasowymy , produkcyjnym i handlowym europy co bylo sola w oku nie tylko najblizszych sasiadow ale takich krajow jak np. Anglia –z czym sie nawet nie kryli.

   „A po drugie, dla mnie liczy się nie jedynie kubatura budynku, lecz przede wszystkim jego estetyka. Ale mając przyjemność oglądać choćby zamki w Langeais, Chenonceau czy Chambord, zadumałem się nad Twoim przyrównaniem ich do składów drewna.” – problem w tym ze wiekszosc tych „zamkow” w tamtym czasie wygladala zupelnie inaczej niz obecnie. Po erze XIX wiecznego neogotyku byle nowo bogacki ozdabial sobie swoja chalpe.

   Faktem jest ze zaborcy robili co mogli zeby „rozebrac pamiec” o potedze Rzeplitej. Z ponad 500 zamkow ktore istnialy w wieku XVII zostalo 8 SIC (wliczajac w to w/w Krzyztopor) Sladu nie ma po zamkach Zborowskich przy ktorym Krzyztopor byl zwany „zameczkiem” a ktory powalal na kolana francuskich absztyfikantow do korony polskiej. Podbnie zreszta „zniknely” zamki w w/w Ostrorogu, Tenczynie (pare wiez na krzyz tylko zostalo) Ossolinie , Zamosciu i wiele innych jak chocby zamki Potockich,Rzeszowskich,Lubomirskich,Koniecpolskich (w Koniecpolu) itd . Czesc z nich mozemy zobaczyc jeszcze na XVIII wiecznych rycinach.I choc widac juz znaczny ich upadek to i wtedy swa potega i piekne bija na glowe francuskie neogotyckie (w wiekszosci „dopieszczane’ w XIX wieku) podrobki

   Na marginesie dodam jeszcze ze o ile polscy magnaci stawiali "na golym pniu" cale miasta (najslynniejsze) jak np. Zamosc, Stanislawow, Naleczow, Tarnow, Tenczyn,Rzeszow,Ostrorog, (na Litwie Kiszkowie pozostawili po sobie kilka miast -a nalezy wspomniec ze "emigrowali " z mazowsza dopiero w drugiej polowie XIV wieku) to w przypadku magnatow francuskich bylo to (poza pojedynczymi przypadkami) poza ich zasiegiem finasowym.

   pozdrawiam
   PiotrROI

   Usuń
  7. A teraz do rzeczy Piotrze. Czy wiesz gdzie znajduje się światowe centrum obrotu kamieniami szlachetnymi? Dla ułatwienia dopiszę, że "Pierwsze dane o mieście brylantów pochodzą z VIII wieku, ale Antwerpia prawa miejskie uzyskała pod koniec XIII wieku. W XVI wieku jest najważniejszym i najbogatszym miastem Europy. W 1531 roku powstaje tu pierwsza na świecie giełda. [...] Przez prawie 500 lat diamentowa giełda w Antwerpii była bastionem ortodoksyjnych Żydów"

   Usuń
  8. @ Piotr ROI
   Pewien zagraniczny historyk, dobrze znający dzieje Polski, na pewnej zakrapianej imprezie został nad ranem spytany, co tak naprawdę sądzi o naszej historii. I powiedział, że gdyby na przełomie XV i XVI wieku na nasze ziemie przylecieli kosmici, zabrali Jagiellonów a na ich miejsce implantowali choćby Tudorów i odlecieli, to dzisiaj przeciętnemu inteligentnemu Europejczykowi słowo Rosja tyle by mówiło, co Atlantyda.
   Na początku XVI wieku Rzeczpospolita miała szansę stworzyć blok z Czechami i Węgrami, sięgający od Bałtyku po Adriatyk, czyli dzielący Europę na dwie części. Biorąc pod uwagę tylko wpływy z ceł, dalszy ciąg łatwo już sobie wyobrazić. Ale Jagiellonom hasło "polityka dynastyczna" tyle mówiło, co Papuasom "mikroprocesor".
   A już w epoce "Sejmu Niemego" to jeszcze dwieście lat wcześniej europejskie mocarstwo stało sie karczmą, do której zajeżdżał kto chciał, jeśli miał taka fantazje to nie płacił lecz obijał karczmarzowi gębę.
   Dlatego nie chcę słuchać o szesnastowiecznych polskich magnatach, a już zwłaszcza "kanclerzach". Bo to oni zapoczątkowali zjazd z pieca na łeb. A każdy z tych "mężów stanu" w kancelarii wielkiego Richelieu mógłby się załapać co najwyżej na pisarczyka. I nie ma co płakać, że przeciwko Rzeczypospolitej sprzysięgły się złe moce. Bo Francja króla Słoneczko,mająca mniejszy potencjał, potrafiła sama spuścić łomot reszcie Europy.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  9. "Na początku XVI wieku Rzeczpospolita miała szansę stworzyć blok z Czechami i Węgrami, sięgający od Bałtyku po Adriatyk, czyli dzielący Europę na dwie części. "

   Tak Jagiellonowie to była zaraza niszczaca Rzeplita. Jeszcze gorsza zaraza byli "wazowie"


   "Dlatego nie chcę słuchać o szesnastowiecznych polskich magnatach, a już zwłaszcza "kanclerzach". Bo to oni zapoczątkowali zjazd z pieca na łeb.

   Nie do konca. Zborowscy tak zienawidzeni w polskiej obecnej histori byli na dobrej drodze aby uwolnic sie od zarazy jagiellonow i mieszanie sie w polityke Polska krajow osciennych.Niestety Topory tym razem nie pomogly. Totalny blamaz Tenczynskich pasywnosc Ossolinskich -jak bardzo rozny od wielkosci wice krola Andrzeja Tenczynskiego ktory faktycznie rzadzil krajem po smierci Jadwigi w XIV wieku... eh . Ten wielki polityk nie tylko umial przywrocic spokoj w macierzy ale tez poprowadzic dalej reformy Kazmierza Madrego.Szkoda ze jego potomkowie juz nie mieli takich umiejetnosci-

   Niemniej jednak porownanie takich mezow stanu jak Ostrorogowie, Tenczynscy, Zborowscy, Koniecpolscy, a pozniej Zamoyscy czy Lubomirscy z francuskimi filutami to chyba jakis zart z twojej strony ?

   " I nie ma co płakać, że przeciwko Rzeczypospolitej sprzysięgły się złe moce"

   a tam od razu "zle moce" banda zlodzieji ktora (wtedy) jeszcze wczoraj byla najgorliwszymi katolikami kiedy mozna bylo "walczy z poganami" a kiedy pogan "zabraklo" nazwala sie "protestantami" zeby lupic "katolikow" Ta banda uwaza sie dzis za "sol ziemi chrzescijanskiej" a to zwykli zlodzieje - Doskonalym przykladem jest tzw. "Zakon Krzyzacki" co to to kiedy dostal w ryj od Polakow (po raz ktorys) i juz nie mial gdzie krasc i gwalcic w try miga stal sie "anty katolicki" i ultraprotestancki "bo to byl dobry interes" I wcale ale to wcale nie przeszkadzalo to podobno katolickim cesarzom Rzeszy Niemieckiej wspierac ten podobno "wrogi" kraik wspierac w mieszaniu sie w sprawy Rzeplitej. Tak wiec ten caly protestacyzm jak widzimy to zadna religia a zwykly interes krecony przez bande cwaniakow dla bandy ciemniakow ...

   pozdrawiam
   Piotr ROI

   ps co do francji w wieku XVI to chyba raczysz zartowac. Przy RON to byl trzeciorzedny kraik. Dzis sie z tego robi wielkie cos ale tak naprawde to wtedy byly dzisiejsze wyspy "hula gula" - kompletnie bez znaczenia

   @tie_ fighter

   "kamienie szlachetne" jesli chodzi o "ilosc bogactw" tego swiata zajmuja daleka pozycje. Nawet w republikach bananowych nie stanowia znaczacej ilosci PKB

   Usuń
  10. Piotrze drogi, kamienie i kruszce sa stosunkowo rzadkie w ujęciu ilościowym, ale w ujęciu wartościowym, to wszystkie kamienie szlachetne przekraczają wielokrotnie zasoby pieniężne calego świata. Nawet jeśli doliczyć pieniądz wirtualny. Nie stanowią one istotnego składnika PKB, bowiem w przytłaczającej większości ich obrót odbywa się na czarnym rynku. Nierzadko stanowią też zabezpieczenia papierów wartościowych.

   Usuń
  11. @tie_ fighter mówimy o wieku XVI kiedy to wydobywanie kamieni szlachetnych było wielokrotnie mniejsze niż obecnie.Nie istniały jeszcze największe kopalnie diamentow w Afryce czy Azji.
   Nie pamietam juz dokladnie wyliczen danych PKB RON w XVI wieku lecz pamietam na pewno ze RON miala najwyzsze europie w PKB az od końca XV wieku do polowy XVII w .

   pozdrawiam
   PiotrROI

   Usuń
  12. @ Piotr ROI
   Cieszę się, że w kwestii Jagiellonów mamy co najmniej bardzo podobne opinie. Bo Wazów mógłby bronić jedynie jakiś psychopata.
   Doceniam inteligencję i rozumienie racji stanu osób kierujących krajem w epoce Jadwigi Andegaweńskiej, które tradycyjnie choć nieprecyzyjnie nazywa się "panami małopolskimi". O wiek XV nie będę sie spierać. Ale w kwestii XVI nie ma zgody! Dla mnie wystarczającą miarą głupoty tych meżyków stanu jest wejście do systemu prawnego Rzeczpospolitej liberum veto. Słusznie podkreśliłeś, że krzyżackie jajo węża nie zostało rozdeptane, a po dwustu latach Prusacy przychodzili do Rzeczpospolitej, jak do burdelu. O wszystkich niedokończonych wojnach i traktatach pokojowych, zamieniających zwycięskie bitwy w dyplomatyczne porażki, nie wspomnę.
   A wielki Richelieu poodbierał francuskim magnatom i "hugenotom" wszystkie twierdze w kraju. Spiskującym z zagranicą arystokratom kazał poucinać łby. I Francję, w XVI wieku będącą krajem drugoligowym (z tą trzecią zdrowo przesadziłes) pchnął na tory wiodące do rządzenia Europą. On, formalnie będący kardynałem, nie wahał sie stworzyć koalicji z luterańską Szwecja i mahometańską Turcją, która to koalicja przetrąciła kark Habsburgom i nieodwołalnie zakończyła ich hegemonie w Europie.
   Ubożuchna Szwecja dzięki luterańskiej mentalności stała się na krótko europejskim mocarstwem (ich okres potęgi zakończył wariat Karol XII, przegrywając przez głupotę Wielką Wojnę Północną). Armia szwedzka przemaszerowała od Bałtyku po Alpy, rozdeptując wojska habsburskie jak karaluchy. A podczas II Wojny Północnej (jeśli numerujesz inaczej, mówię o tej z lat 1655-1660) wygrała z koalicją Rzeczpospolitej, Austrii, Danii i Niderlandów. Bo w XVII wieku w ubogiej Szwecji panował porządek, skromne podatki były zbierane, a w Riksdagu zasiadali przedstawiciele czterech stanów: szlachty, duchowieństwa, mieszczan i CHŁOPÓW.
   A tak na marginesie , czy wiesz, jaki szwedzki idiom jest odpowiednikiem polskiego określenia "burdel nie do opisania"? Taki kosmiczny bałagan Szwedzi nazywają "polski sejm".
   Szczerze polecam lekturę dzieła Maxa Webera "Etyka protestancka a duch kapitalizmu". Nie wypisywałbyś o protestantyzmie aż takich bzdur jak te, jakimi nas uraczyłeś.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  13. "osób kierujących krajem w epoce Jadwigi Andegaweńskiej, które tradycyjnie choć nieprecyzyjnie nazywa się "panami małopolskimi".

   Andrzeja Tenczynskiego trudno nazwac "osoba kierujaca krajem w epoce Jadwigi Andegaweńskiej" - on byl faktycznym wladca kraju. Proponuje przeczytac "Tenczynskich"

   "które tradycyjnie choć nieprecyzyjnie nazywa się "panami małopolskimi"

   nie rozumiem Fakt faktem ze w tym samym czasie Nalecze prowadzili wojene ze zdrajcami Grzymalitami ma u ciebie jakis wplyw na to ze Andrzej Tenczynski pochodzil z malopolski ?.Oczywsicie "olac" nalezy calkowicie bzdury Semkowicza -wiedzac ze wojewoda Sieciech mial majatki glownie w dolnej (dawnej) wielkopolsce) ale Andrzej Tenczynski urodzil sie w malopolsce to fakt.

   "Dla mnie wystarczającą miarą głupoty tych meżyków stanu jest wejście do systemu prawnego Rzeczpospolitej liberum veto. "

   zaczerpniete z "prawa rzymskiego" i to nie w XVI a w XVII wieku

   "O wszystkich niedokończonych wojnach i traktatach pokojowych, zamieniających zwycięskie bitwy w dyplomatyczne porażki, nie wspomnę."

   -to zaczelo sie od dynasti "nocnikow" zwanych "wazami" Rzeplita placila "nocniki" ...."anulowali tranzakcje"

   "A podczas II Wojny Północnej (jeśli numerujesz inaczej, mówię o tej z lat 1655-1660) wygrała z koalicją Rzeczpospolitej, Austrii, Danii i Niderlandów"

   Drobny Twoj blad .. raz ze te wojne Szwecja przegrala a 2 ze Rzeplita brala w niej udzial "z obu stron" . z jednej do 1658r walczyla "po stronie Szwecji" -wtedy ona wygrywala 1689-60 po stronie ... swojej wtedy zostala rozjechana

   "Bo w XVII wieku w ubogiej Szwecji panował porządek,"

   - z tym "porzadkiem" roznie bylo (wiezali sie tam wzajemnie - nawet "tatulki") .W Rzeplitej do czasow szwedzkich "nocnikow" zwanych wazami panowal WYBITNY PORZADEK.Dopiero jak "nocniki" okradly srednia szlachte z ich zarobkow zadluzajac panstwo na wlasne zachcianki zapanowal ...."niepozadek"

   "A tak na marginesie , czy wiesz, jaki szwedzki idiom jest odpowiednikiem polskiego określenia "burdel nie do opisania"? Taki kosmiczny bałagan Szwedzi nazywają "polski sejm"."

   -nie badalem tej twojej wypowiedzi -i nawet mi sie nie chce badac kolejnej bzdury majacej tylko na celu "oszczanie Polakow" .Zbyt duzo tego bylo i zwykle sie konczylo na jakis wymyslal gebelsa lub innego "protestanta" - ale watpie biarac pod uwage fakt (liczac "od poczatku" kolejne obalane przez nauke wymysly protestanckich - bo PRZECA Faszysci w swej MASIE BYLI GLOWNIE PROTESTANTAMI (Czyzbym zdradzili jakas "tajemnice" ?_ - ze "naukowo udowodnione panowanie Germanow na terytorium Slowian lacznie z tzw. (wymyslona przez faszystow "wedrowka ludow" wlasnie padlo trupem :D ) - nie badalem i ma gdzies co sobie ta banda szwedzkich idiotow piszacych niczy muslimi na sztandarach "celem nas prostestanow jest wymordowac wszystkich katolikow" skrobala sobie na swoich szmatach. -udowadnia to po raz kolejny tylko ze "protestaci" to nic innego jak odpadki cywilizacji chrzescijanskiej dokladnie takie same jak "krzyzackie kancenolki" co to to dostajac po ryju od Polakow w try miga stali sie "wzorowymi protestantami".

   Usuń
  14. Ta banda protestanckich durni wyzynala jeszcze w XVI wieku MASOWO chlopstow "za wyznawanie innej wiary" -czym oni dla ciebie sie roznia od dzisiejszym muslimow w Afryce ? To byla dzicz niczym ukrainska dzicz na wolyniu i taka pozostal -zmienila tylko "metody" na bardziej "subtlene"

   swoja droga przyjacielu kto ci takich bzdur naopowiadal o Polakach i histori polski ? :D

   "Nie wypisywałbyś o protestantyzmie aż takich bzdur jak te, jakimi nas uraczyłeś."

   och "bracie w wierze" to jo "z za pyska" Ewangelik augsburski czyli PROTESTONT jak sie u nas GODALO

   KOMUNIE MIOL ZEGAREK DOSTOL! :D

   Protestantyzm to polaczenie czyngis chana z adolfem hiterem z dodatkiem Stalina

   Podpierdol ukradni Klam Kradnij i mow ze "to w wazniejszej sprawie"

   -od i cala ideologia

   dlatego tak ciezko bylo jej wejsc do Polski kiedy sie "ujawnila" . Jeszcze w XVI wieku bylo fajnie ale kiedy w XVI wieku zaczeli krac uczciwym z natury Polakom ta banda zlodzieji sie poprostu nie spodobala wiec choc konstytucja amerykanska stoi na wartosciach napisanych w Polsce to trzeba dodac ze pisli te "wartosci" z "urodznia" prawie sami katolicy

   "Szczerze polecam lekturę dzieła Maxa Webera "Etyka protestancka a duch kapitalizmu".' - czytalem i nie wiem czy Marx wymyslil by lepsza bzdure. Wszystko tak "ladnie pasuje" poza tym ze za ow "pro0testancki kapitalizm" .."rachunek" zaplacily zupelnie inne religie ktore owi "protestanci" masowo wymordowali.

   pozdrawiam
   PiotrROI

   Usuń
 5. kompletnie nie na temat, ale warto to poruszyć. ukazał się spot słowacki na temat ichniego referendum:
  https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&v=_RcmF68WUtE&x-yt-cl=84503534
  pozdrawiam mucha86

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że rację miał któryś z premierów Izraela odnośnie polskiego antysemityzmu :D
  Robicie z igły widły i nie szukacie próbujecie nawet dojść do przyczyn takiego stanu rzeczy. Przykre, bo akurat na tym blogu ludzi inteligentnych nie brakuje. Ja rozumiem że temat nośny, że wystrczy zakrzyknąć : wszędzie te wredne żydy , i juz się kręci karuzela ...
  Wrzucanie izraelskich kiboli (tenisowych :) ) do jednego wora z holokaust industry, masonerią, syjonistami i mędrcami Syjonu to cos gorszego niż zbrodnia. To błąd.
  Nalęży się zastanowić co leży za ta swoistą tolerancją dla zdziczałych kibili. Czy to w wypadku Radwańskiej, Szarapowej, czy tego biednego Czecha. Któs toleruje takie zachowania tej halaśliwej grupki. Z jakiegoś powodu ten sędzia wolał nie słyszeć tych okrzyków, z jakiegoś powodu media wszechobecne, z mikrofonem w każdym puncie kortu tak czułe na wszelkie "anysemickie" szepty, nie wychwytują takich kwiatków jak w waszej historii.
  Praprzyczyną jest żydowska solidarność. Czyli coś, o czym jako Polacy nie mamy bladego pojęcia. Sami jesteśmy w stanie się w łyżce wody utopić, ale uczyć się mistrzów swiata plemiennej solidarności, popierania swoich bez względu na to co zrobią - nie ma takiej opcji.
  Potrafimy tylko miotac oskarżenia na Żydów, że są solidarni. Co notabene powoduje że od tysięcy lat nadal stanowią jeden naród. Polaków udało się nim samym poróżnić w 25 lat i nikt o tym nawet nie pisnie. Polacy już po 25 latach nie są narodem, a zatomizowaną grupą sobków i egoistów, gdzie każdy ciągnie do siebie i ma w dupie całą resztę.
  I jako najbardziej niesolidarny naród na świecie grzmimy na tych, którzy mogli by i powinni być dla nas wzorem. Ale tak jest łatwiej. Tak jest dużo prościej. Wołąć : wy wstrętne żydy skończcie się popierać zawsze i wszędzie. Macie być tacy jak my Polacy. Wtedy się od was odczepimy. A może i polubimy. Tyle że wtedy nie będzie już Polaków jako narodu, nie byłoby Izraela, nie byłoby Żydów. Czy o to chodzi, czy coś mi "umkło"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dyskutować można o faktach, ale nigdy z faktami. Dlatemu - jeżeli mówienie o faktach nazywa się antysemityzmem, to istotnie. Jestem antysemitą.
   Mowa o solidarności?
   Naziści również byli niezwykle solidarni we własnym gronie. Konsekwencje?

   Praprzyczyn proszę szukać w Talmudzie. Nie w Polakach, bo zaraz wywalę taki elaborat na ten temat - że trzeba będzie mnie zamknąć.

   Usuń
  2. Czcigodny Niedzisiejszy
   Tenis był sportem o tyle elitarnym, że na trybunach nie pojawiała się ostatnia hołota. Gdy sędzia błędnie rozstrzygnął, czy piłka była w korcie, czy nie, z trybun mogłeś usłyszeć buczenie. Ale nie okrzyki "sędzia ch**".
   Nie negując żydowskiej solidarności która jest w stanie wylansować jako choćby wybitnego artystę każde zero, nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla takiego chamstwa. Bo bydło to zawsze bydło, niezależnie od tego cy jest koszerne, czy nie.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  3. Szanowny Niedzisiejszy,

   Masz rację. Wzorem naszych starszych braci w wierze, w pełni solidaryzuję się z Agnieszką Radwańską i każdym z nielicznych przedstawicieli narodu polskiego, przeciw żydowskim szowinistom, którzy w swej nienawistnej mentalności są godnymi spadkobiercami nazizmu.

   Pozdrawiam, TF.

   Usuń
  4. Każdy normalny naród jest solidarny. Polski też taki był. Ja jeszcze pamiętam rok 1980. Dopiero Jaruzel złamał Polakom kręgosłup i później już było tylko z górki.

   "Praprzyczyn proszę szukać w Talmudzie."

   nie czytałem, mozna prosić jakieś podsumowanie czy cos? Michnik czy Urban też się zaczytują codziennie tym talmudem przed spaniem?

   "Nie w Polakach, bo zaraz wywalę taki elaborat na ten temat - że trzeba będzie mnie zamknąć."

   szkoda by bbyła niepowetowana. Jaja sobie robię. Nie wiem czy jeszcze nie znam jakiejś łzwej opowiastki jak to wstrętny żyd niednego i uczciwego Polaka oszukał, oszwabił, ożydził. Ale całe zycie się czlowiek uczy, więc wal Pan jak w dym. Odporny dość jestem. Czasem tylko nie wytrzymuję...
   Jak rozumiem to te wstrętne żydy tych porządnych Polaków to pistolet do łba i bierz kredyt! Tak?
   Stoi Michnik koło kiosku i zmusza perfidnie tych niczego nie spodziewających się Polaków do kupowania jego gazetki. Urban pewnie to samo. To jakieś inne żydy chodzą i zabraniają Polakom słuchać Radia Maryja czy TV Republika. Faktycznie, wstretne te żydy...
   A ja napisałemn koment o czymś zupełnie innym. Ale nikt n ie zrozumiał, a mnie się nie chce tłumaczyć. Już nie. Ileż można...

   Usuń
  5. "Nie negując żydowskiej solidarności która jest w stanie wylansować jako choćby wybitnego artystę każde zero, nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla takiego chamstwa. Bo bydło to zawsze bydło, niezależnie od tego cy jest koszerne, czy nie."

   a czy ja gdzieś napisałem, do kurwy nędzy, że to nie bydło? Że niby usprawiedliwiam to bydło??? Pytam jak ludzi inteligentnych, jakie są przyczyny że nawet sędzia liniowy nie słyszał tych okrzyków? Że transmitujace to stacje też nic nagannego nie słyszały. Zero pomyslunku, tylko wszędzie te wredne żydy i żydy i zydy. Rzygać się chce.
   Ja proponuje namysł i refleksje , a wy hasła z małego agitatora...

   Usuń
  6. "Wzorem naszych starszych braci w wierze, w pełni solidaryzuję się z Agnieszką Radwańską i każdym z nielicznych przedstawicieli narodu polskiego, przeciw żydowskim szowinistom, którzy w swej nienawistnej mentalności są godnymi spadkobiercami nazizmu."

   to nazisci też krzyczeli na naszych tenisistów? :O

   Usuń
  7. Andrzeju ja tylko nie rozumiem dlaczego uciekles z salonu zamykajac swoj bolog ?

   PiotrROI

   Usuń
  8. Czcigodny Niedzisiejszy
   My też wiemy, że wśród udziałowców światowych mediów potężnie nadreprezentowany jest jeden naród, a narodem tym nie są Paragwajczycy. A ten post nie był poświęcony opanowaniu światowych finansów przez ową nację, lecz kurewstwu izraelskich kiboli. Więc skoro też uważasz ich za bydło, to nie pisz do cholery "robicie z igły widły". Bo dokładnie to samo zgodnym chórem gadały pismaki z GW no Prawda, Polsratu, Tusk Vision Network czy linkowany przez Flavię wyliniały rajfur.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  9. @Niedzisiejszy

   Ja - również jestem "niedzisiejszy", i zapewne z racji tego faktu - mój zbiór doświadczeń wynikający nie tylko z dostępnych informacji ale i autopsji, jest niezwykle bogaty.
   Mam również to "szczęście", że będąc mieszkańcem grodu Kraka - w sposób o wiele bardziej "skompresowany" od innych miast, doświadczać mogę tego - co potocznie nazwać by można "współżyciem" na jednej planecie obydwu nacji. Żydowskiej i Katolickiej.

   Wasze ulice - nasze kamienice.

   Tych słów zapewne Pan na co dzień nie słyszy - ja zaś - tak, i nie wychodzą one z innych rozwrzeszczanych gardeł, jak tylko izraelskich wycieczek snujących się pomiędzy Kazimierzem a Starym Miastem. Co więcej - w największym odsetku takie zachowanie cechuje ludzi młodego pokolenia. 20 - 30 latków.

   Fałszywi spadkobiercy
   Tam - gdzie dla żyda pojawia geszeft, tam wszystkie ograniczenia nie istnieją. Nawet te moralne. Obecnie, w krakowskiej prokuraturze toczą się postępowania wobec osób żydowskiego pochodzenia które weszły bezprawnie w posiadanie kamienic wyłudzonych na podstawie sfałszowanych testamentów, lub innych dokumentów mających rzekomo potwierdzać instancję własności. Cóż jednak - kiedy sprawy toczą się latami, zaś wielu starszych ludzi znalazło się na bruku (wypędzeni czynszami jak za lokale użytkowe).
   Pewnie powie Pan? - smutne, ale takie jest prawo?

   Autokary pod specjalnym nadzorem
   Do mojego miasta, przyjeżdża ich cała masa. Jedne ze Szwecji, inne z Niemiec, a jeszcze inne z wielu europejskich krajów. Co jednak w owych podróżach znamienne?
   Ano to - że tylko autobusy wożące izraelskich "turystów" korzystają z przywilejów o jakich nie mogą nawet pomarzyć Niemcy czy Szwedzi. Jakby nie dosyć, że nie obowiązują ich choćby tylko znaki drogowe, to na dokładkę korzystają również z ochrony policji. Nie wydaje się to Panu dziwne? Czy? - nie wydaje się to Panu dziwne? - że ja (podobnie jak i inni mieszkańcy Krakowa) musimy stać godzinami an nieprzejezdnej z powodu zaparkowanego autokaru ulicy, bo jego żydowscy pasażerowie poszli sobie pozwiedzać synagogę?. Kiedyś spytałem jednego z eskortujących policjantów - "panie, o co chodzi do cholery" zaś ten - odpowiedział tylko - "a co się pan dziwisz. Przecież to żydowska wycieczka".

   Mógłbym tak bez końca.
   Proszę mi wierzyć. Mógłbym Panu opowiadać posiłkując się własnymi doświadczeniami, czy też ogólnie dostępnymi encyklopedycznymi informacjami. Talmud - nie jest ukrytą księgą, więc proszę, (w dobie internetu) nie prosić mnie o wskazywanie źródeł. Nawet tutaj. Na tym blogu (onegdaj) podałem kilkanaście akapitów z tego dzieła. Akapitów - które jednoznacznie definiują sposób myślenia żyda. Bo Żyd i Talmud to jedność.
   Mógłbym, ale z racji problemów ze wzrokiem nie mogę tego uczynić. Zajęłoby mi to ponad miesiąc.

   Robię sobie jaja.
   To Pana słowa. No cóż. Ma Pan taki przywilej. Mnie jednak nie do śmiechu, dlatemu pozwoli Pan, panie Niedzisiejszy że się pożegnam. Chciałbym powiedzieć z grzeczności "pozdrawiam" - ale jakoś mi nie idzie. Proszę więc o wybaczenie, za te parę słów prawdy.

   Usuń
  10. @Niedzisiejszy

   Ganisz innych, a sam nie przeczytałeś dokładnie notki Flavii. Post nie był o żydowskiej solidarności ale o skandalicznym zachowaniu żydowskich kibiców. Gdyby takim chamstwem wykazali się dajmy na to Kongijczycy, to piałbyś o ich solidarności? Bo tekst notki byłby pewnie nadal podobny tylko żydowskich nadludzi zastąpiliby czarni, pukający coraz śmielej do ligi nadludzi. Oni też lansują się na wieczne ofiary, których los przypieczętowali inni. A także o tym, że inni kibice za drobiazgi byli stawiani do pionu. I wtedy nikt nie miał problemów ze słuchem. Tu jest mowa o tym, że są równi i równiejsi. A Ty tu sugerujesz żeby brać z Żydów przykład. Tylko przykład czego? Bezkarnego panoszenia się w wyniku tej słynnej solidarności? Czy może bezkarnego panoszenia się w wyniku odcinania kuponów od wypracowanej przez 60 lat polityki wiecznych ofiar i bicia się w piersi przez resztę świata? Widziałeś jak zachowują się żydowskie wycieczki do Oświęcimia? Widziałeś uzbrojonych izraelskich ochroniarzy, którzy terroryzują gojów w czasie zwiedzania? Guzik widziałeś, a ja widziałem. Tu odpowiedzialność ponoszą pierdolone władze. Tak samo te sportowe, jak i miejskie. Bo ktoś powinien tą hołotę żydowską postawić do pionu, ale tego nie zrobi, bo się boi oskarżenia o antysemityzm. Nie kurwa drogi Niedzisiejszy! Oni sami sobie zgotowali swój los i nie ważne czy chodzi o średniowieczne pogromy, czy o zbrodnie w ramach holokaustu. Zawsze działali na szkodę kraju, który ich przygarnął i nic dziwnego, że od czasu do czasu udało się im kogoś wkurwić.

   Oppressor.

   Usuń
  11. Moed Kattan 17a: „Jeżeli Żyd jest skuszony, by czynić źle, powinien pojechać do miasta tam, gdzie nie jest znany i tam robić źle”.
   Sanhedrynu 58b: „Jeżeli poganin (nie-Żyd) uderza Żyda, goj musi być zabity. Uderzyć Żyda to jest to samo, co uderzyć Boga”.

   Baba Mezia 24a: „Jeżeli Żyd znajduje przedmiot zgubiony przez goja („pogański”), to nie musi on być zwrócony” (potwierdzony też w Baba Kamma 113b).
   Baba Kamma 37b: „Goje są poza ochroną prawa i Bóg wystawił ich pieniądze Izraelowi”.

   Yebamoth 98a: „Wszystkie nieżydowskie dzieci są zwierzętami”.
   Sanhedrynu 57a: „Kiedy Żyd zamorduje goja („Cuthean”), nie będzie żadnej kary śmierci. Jak Żyd okradnie goja, może sobie zatrzymać”.


   A my biedni chrześcijanie możemy przeciwstawić talmudowi jedynie dekalog.
   Panie Niedzisiejszy. Czy idąc za pana radą mamy zacząć stosować talmud zamiast dekalogu? To właśnie takie niegodne zasady legły u podstaw tej solidarności, którą się tak Pan zachwycasz.

   Usuń
  12. Szanowny Niedzisiejszy,

   "to nazisci też krzyczeli na naszych tenisistów? :O"

   Jak Ci się udało to wyczytać z mojego komentarza? To już zahacza o dopatrywanie sie trzeciego dna. Chociaż w sumie rozjaśniłeś mi sprawę. Tak, na naszych tenisistów krzyczeli żydowscy naziści...

   Usuń
  13. @Opressor

   "Ganisz innych, a sam nie przeczytałeś dokładnie notki Flavii"

   przeczytałem dokładnie

   "Post nie był o żydowskiej solidarności ale o skandalicznym zachowaniu żydowskich kibiców"

   Poważnie? Bo widzisz mnie ten post uruchomił proces myslenia. Ot , takie tam starożytne, niezrozumiałe zabobony. Czyli najgroźniejsze we wszechswiecie pytanie: DLACZEGO? Jak to mozliwe i dlaczego tak się dzieje. Co jest tego przyczyną? Ot, tk mnie ten post natchnął do przemysleń i do szukania źródła tych incydentów. Bo to dla mnie sa incydenty.
   Bo biadania, mamlania, stęknia , jojczenia i narzekania mam serdecznie dość. Przypominacie mi stare baby skupione wokół skubanych w zimowe wieczory gęsi i narzekające na tych wstrętnych chłopów. Bo nic tylko piją i biją. I śmierdzą. I wredne takie. I nic nie potrafią, nawet guzika przyszyć. Ani obiadu ugotować. Jesteście dokładnie tacy sami. O, patrzcie. Izraelskie bydło. Krzyczy na tenisistów. Ordynarnie kibicują swoim. O. Jak się brzydko wyrażają. Serio, nie widzicie tej paraleli???..
   Pomijam już, że widzcie drzewa, a umyka wam cały las. Od miesięcy się pytam, jak to było mozliwe, że polski Sejm przegłosował ustawę , w której biednym izraelskim emerytom przyznano z przebogatego, polskiego budżetu dopłaty w wysokości 100 euro miesięcznie. Pytam jak to możliwe, że głosowały za wszystkie bez wyjatku kluby??? Co to? Jeden Wipler tylko reprezentuje polskie interesy? Tylko jeden czy dwóch posłów było przeciw, a reszta? Sami żydzi? A kto ich wybrał do tego sejmu? Też żydzi?
   Ledwo udało się uchronić polskie lasy od wyprzedaży . aby zaspokoić żądania pazernej i chciwej holokaust industry z dolnego Manhatanu. Jakoś notki o tym nie widziałem. Możem slepy czy cuś. Nie widziałem takiego zgodnego oburzenia na te zakulisowe działania sprzedawczyków w "polskim" sejmie. Za to jakieś incydenty z udziałem izraelskich kiboli podnosicie do rangi wydarzenia roku. Uważam że piorytety wam się pomieszały.
   Jeszcze raz. Ostatni. Widzicie drzewa, nie widzicie lasu. Co gorsza, nie chcecie widzieć. Wystarcza wam marudzenie starej baby zamiast nawet chęci zadziałania.
   Jest Reduta Dobrego Imienia Pana Świrskiego, która walczy skutecznie o dobre imię Polski i Polaków. Walczą jak lwy z "polskimi obozami zagłady". Walczą ostatnio o napisy przed filmem "Inka" wyjaśniajace po angielsku, że Polska w latach wojny była pod niemiecką okupacją. Są wysśmiewani i wyszydzani, także przez wielu Polaków. Podpisaliście petycję? Pomogliście tym ludziom w czymkolwiek i jakkolwiek? Potraficie tylko skupiać się czwartorzędnych drobnych incydentach i nawijać jak swistak o żydowskiej wredocie, z której i tak nic nie wyniknie poza hektolitrami wytoczonej piany...

   Usuń
  14. @Grover

   "Moed Kattan 17a: „Jeżeli Żyd jest skuszony, by czynić źle, powinien pojechać do miasta tam, gdzie nie jest znany i tam robić źle”.
   Sanhedrynu 58b: „Jeżeli poganin (nie-Żyd) uderza Żyda, goj musi być zabity. Uderzyć Żyda to jest to samo, co uderzyć Boga”.

   Baba Mezia 24a: „Jeżeli Żyd znajduje przedmiot zgubiony przez goja („pogański”), to nie musi on być zwrócony” (potwierdzony też w Baba Kamma 113b).
   Baba Kamma 37b: „Goje są poza ochroną prawa i Bóg wystawił ich pieniądze Izraelowi”.

   Yebamoth 98a: „Wszystkie nieżydowskie dzieci są zwierzętami”.
   Sanhedrynu 57a: „Kiedy Żyd zamorduje goja („Cuthean”), nie będzie żadnej kary śmierci. Jak Żyd okradnie goja, może sobie zatrzymać"

   ja pierdolę, ale wredne te żydy. No ja pierdolę. Wredne oj wredne.
   Jeszzcze raz. Wredne te żydy, ja pierdolę, oj jakie wredne...
   nie chce mi się. Przepisz jeszcze ze 300 razy. To na pewno pomoże...

   Usuń
  15. "Jak Ci się udało to wyczytać z mojego komentarza? "

   porównujesz grupkę izraelskich kiboli do nazistów. moim skromnym zdaniem to jednak nadużycie i przesada. Nie ta skala. Póki co, oczywiście. Ale retoryki używasz iscie GWnianej. Oni taż w taki sam sposób szczują na Narodowców.

   Usuń
  16. @adamgrudzinski

   A tak prosilem. jak kogo dobrego. Napsz Pan coś , o czym nie wiem. O czym nie wiem każdy . Niedoczekanie.

   Wasze ulice - nasze kamienice.
   serio tak krzyczą? Po polsku? Zgłoś to Pan na policję czy do prokuratury.

   "Fałszywi spadkobiercy

   Pewnie powie Pan? - smutne, ale takie jest prawo?"

   nic takiego nie powiem, proszę więc po nie wciskanie mi dziecka w brzuch, ok? Sam Pan piszesz, że to bezprawne, więc o jakim prawie, do cholery mówimy? Sam pan piszesz, że tocza się postępowania w sprawie, więc chyba nie takie prawo obowiązuje. Chyba że nie nadążam za szybkością Pańskich mysli...

   "Autokary pod specjalnym nadzorem
   Do mojego miasta, przyjeżdża ich cała masa. Jedne ze Szwecji, inne z Niemiec, a jeszcze inne z wielu europejskich krajów. Co jednak w owych podróżach znamienne?

   "Mógłbym tak bez końca.
   Proszę mi wierzyć. Mógłbym Panu opowiadać posiłkując się własnymi doświadczeniami, czy też ogólnie dostępnymi encyklopedycznymi informacjami. Talmud - nie jest ukrytą księgą, więc proszę, (w dobie internetu) nie prosić mnie o wskazywanie źródeł. Nawet tutaj. Na tym blogu (onegdaj) podałem kilkanaście akapitów z tego dzieła. Akapitów - które jednoznacznie definiują sposób myślenia żyda. Bo Żyd i Talmud to jedność."

   może jeszcze ostatni raz spytam. Sądzi Pan zatem, że dla takiego Michnika, Blumsztajna czy Urbana motorem działań jest talmud? Serio Pan tak uważasz czy to taki żarcik dla rozładowania atmosfery? Bo jakoś nie mogę uwierzyć.
   A tak na koniec już tej bezsnsownej paplaniny. Kiedyś w Birmingham chłopak który ze mną jeździł po róznych punktach serwisowych, skarżył się, że u nich w mieście już więcej meczetów niż kościołów. I narzeka i jęczy na tych muzułów co to w każdym rogu budują te meczety. Pytam go, oni tak sami z siebie, przychodza i budują sobie te meczety? Popatrzał dziwnie na mnie. Mówię mu, że moim skromnym zdaniem ktoś na to zezwala. Ktoś wydaje zezwolenia, ktos projekt zatwierdza itp. Zbaraniał.Mówię, że co? Same muslimy u was w councilu? Czy to może twoi współplemieńcy z jakichś powodów na to się godzą? Na kogo głosowałeś w ostatnich wyborach? Nie na PArtię Pracy przypadkiem, która u was rządzi? I de facto stawia te meczety? Zbaraniał.
   Mam nadzieję, że Panu to nie grozi. O ile rozumie pan związek przyczynowo-skutkowy...

   Usuń
  17. @Niedzisiejszy


   "porównujesz grupkę izraelskich kiboli do nazistów. moim skromnym zdaniem to jednak nadużycie i przesada. Nie ta skala. Póki co, oczywiście. Ale retoryki używasz iscie GWnianej. Oni taż w taki sam sposób szczują na Narodowców"

   Gdyby choć JEDEN narodowiec tak się zachował na meczu, byłoby larum nie z tej ziemi.

   "Za to jakieś incydenty z udziałem izraelskich kiboli podnosicie do rangi wydarzenia roku. Uważam że priorytety wam się pomieszały."

   Wybacz, ale skąd wiesz, co jest naszym priorytetem i skąd wiesz, że nie zamierzaliśmy o tym napisać?

   "Mam nadzieję, że Panu to nie grozi. O ile rozumie pan związek przyczynowo-skutkowy..."

   A to jest już bardzo protekcjonalny tekst pod adresem naszego stałego komentatora, Adama.

   Usuń
  18. @Niedzisiejszy

   Poniższe cytaty ku poprawie świadomości

   My, Żydzi, jesteśmy narodem wybranym przez Boga, przez to szczególnym, wywyższonym. Wy, nie-Żydzi, jesteście narodem niewybranym przez Boga, przez to podlejszego sortu i macie nam służyć.

   I to jest podstawowy rdzeń tej ideologii zwanej błędnie religią.

   Moed Kattan 17a: „Jeżeli Żyd jest skuszony, by czynić źle, powinien pojechać do miasta tam, gdzie nie jest znany i tam robić źle”.

   Sanhedrynu 57a: „Żyd nie musi zapłacić gojowi („Cuthean”) zapłaty, której był mu winny za pracę”.

   Sanhedrynu 58b: „Jeżeli poganin (nie-Żyd) uderza Żyda, goj musi być zabity. Uderzyć Żyda to jest to samo, co uderzyć Boga”.

   Baba Kamma 37b: „Jeżeli wół Izraelity ubodzie woła Kananejczyka, nie ma żadnej odpowiedzialności; ale jeżeli wół Kananejczyka ubodzie woła Izraelity, zapłata ma być w pełni.”

   Baba Mezia 24a: „Jeżeli Żyd znajduje przedmiot zgubiony przez goja („pogański”), to nie musi on być zwrócony” (potwierdzony też w Baba Kamma 113b).

   Sanhedrynu 76a: „Bóg nie będzie oszczędzać Żyda, który poślubia jego córkę starcowi, albo bierze
   żonę dla jego syna niemowlęcia, albo zwraca zgubiony artykuł gojowi (Cuthean)…”

   Sanhedrynu 57a: „Kiedy Żyd zamorduje goja („Cuthean”), nie będzie żadnej kary śmierci. Jak Żyd okradnie goja, może sobie zatrzymać”.

   Baba Kamma 37b: „Goje są poza ochroną prawa i Bóg wystawił ich pieniądze Izraelowi”.

   Baba Kamma 113a: „Żydzi mogą użyć kłamstw (wybiegów) by oszukać goja”.

   Yebamoth 98a: „Wszystkie nieżydowskie dzieci są zwierzętami”.

   Abodah Zarah 36b: „Nieżydowskie dziewczyny są w stanie nieczystości (niddah) od urodzenia”.

   Usuń
  19. @Niedzisiejszy,
   "Pytam jak to możliwe, że głosowały za wszystkie bez wyjatku kluby??? Co to? Jeden Wipler tylko reprezentuje polskie interesy? Tylko jeden czy dwóch posłów było przeciw, a reszta? Sami żydzi? A kto ich wybrał do tego sejmu? Też żydzi?"

   Z przyjemnością udzielę Ci odpowiedzi na to konkretne pytanie

   LISTA RACZKOWSKIEGO - czyli świecznikowych osób i ich pochodzenie.
   (podana za witryną: http://www.polonica.net prowadzoną przez patriotów polskich)
   Narodowość wymienionych poniżej osób jest udokumentowana danymi z tajnej kartoteki ludności Polski, za której udostępnienie dziękujemy odważnym Polakom i akt parafii i diecezji, za co dziękujemy polskim duchownym potwierdzającym te dane.
   Podajemy do publicznej wiadomości nazwiska osób publicznych, biorących, bądź też tych korzy brali udział w życiu politycznym w Polsce, a oto "elity":

   Otwiera oczywiście
   1. Prezydent Aleksander Kwaśniewski - czyli Izaak Stolzman - narodowość żydowska
   2. jego żona Jolanta Kwaśniewska - z domu Konta - narodowość żydowska
   3. Prezydent Lech Wałęsa - narodowość żydowska
   4. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy Prezydencie Jerzy Milewski - narodowość żydowska
   5. Szef Gabinetu Prezydenta - Mieczysław Wachowski - narodowość żydowska
   6. Szef Kancelarii Prezydenta - Janusz Ziółkowski - narodowość żydowska
   7. Rzecznik Prasowy Prezydenta - Andrzej Drzyciński - narodowość żydowska
   8. Marszałek Sejmu - Wiesław Chrzanowski - narodowość żydowska
   9. Marszałek Senatu - August Chełkowski - narodowość żydowska
   10. Premier Hanna Suchocka - narodowość żydowska
   11. Wice-Premier Henryk Goryszewski - narodowość żydowska
   12. Wice-Premier Paweł Laczkowski - narodowość żydowska
   13. Minister Współpracy Gospodarczej z Zagranica Andrzej Arendarski - narodowość żydowska
   14. Minister d/s Kontaktów ze Wspólnotami Europejskimi - Jan Krzysztof Bielecki - narodowość żydowska
   15. Minister Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Andrzej Bratkowski - narodowość żydowska
   16. Minister Sprawiedliwość - Prokurator Generalny Zbigniew Dyka - narodowość żydowska
   17. Minister d/s Promocji Przedsiębiorczości Zbigniew Eysmont - narodowość żydowska
   18. Minister Edukacji Narodowej - Zdobysław Fliskowski - narodowość żydowska
   19. Minister Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Zygmunt Hortmanowicz - narodowość żydowska
   20. Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Gabriel Janowski - narodowość żydowska
   21. Minister Transportu i Gospodarki Morskiej Zbigniew Jaworski - narodowość żydowska
   22. Minister d/s Kontaktów z Parlamentem i Partiami Jerzy Kamiński - narodowość żydowska
   23. Minister Łączności Krzysztof Kilian - narodowość żydowska
   24. Minister, kierownik Centralnego Urzędu Planowania Jerzy Kropiwnicki - narodowość żydowska
   25. Minister, przewodniczący Komitetu Badań Naukowych Witold Kaczewski - narodowość żydowska
   26. Minister Pracy i Polityki Socjalnej - Jacek Kuron - narodowość żydowska
   27. Minister Przekształceń własnościowych - Janusz Lewandowski - narodowość żydowska
   28. Minister Spraw Wewnętrznych - Andrzej Milczanowski - narodowość żydowska
   29. Szef Urzędu Ochrony Państwa (dawna SB) Jerzy Konieczny - narodowość żydowska
   30. Komendant Komendy Głównej Policji - Zenon Smolarek - narodowość żydowska
   31. Minister Przemyślu i Handlu - Wacław Niewiarowski - narodowość żydowska
   32. Minister Obrony Narodowej - Janusz Onyszkiewicz - narodowość żydowska
   33. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - Bronisław Komorowski - narodowość żydowska
   34. Minister Finansów - Jerzy Osiatyński - narodowość żydowska
   35. Minister Szef Urzędu Rady Ministrów - Jan Maria Rokita - narodowość żydowska
   36. Podsekretarz Stanu w Urzędzie Rady Ministrów - Tadeusz Syryjczyk - narodowość żydowska
   37. Minister Spraw Zagranicznych - Krzysztof Skubiszewski - narodowość żydowska
   38. Minister Zdrowia i Opieki Społecznej - Andrzej Wojtyła - narodowość żydowska
   39. Prezes Komitetu d/s Radia i Telewizji - Janusz Zaorski - narodowość żydowska
   40. Pierwszy Prezes Sadu Najwyższego - Adam Strzembosz - narodowość żydowska

   Cdn

   Usuń
  20. 41. Prezes Narodowego Banku Polskiego - Hanna Gronkiewicz Waltz - narodowość żydowska
   42. Przewodniczący Krajowej Komisji NSZZ "Solidarność" - Marian Krzaklewski - narodowość żydowska
   43. Minister Kultury i Sztuki - Jerzy Góral - narodowość żydowska
   SEJM:
   1. Balicki Marek - narodowość żydowska
   2. Bober Andrzej - narodowość żydowska
   3. Braun Juliusz Jan - narodowość żydowska
   4. Chalonski Michał - narodowość żydowska
   5. Ciemniewski Jerzy - narodowość żydowska
   6. Dąbrowski Marek - narodowość żydowska
   7. Dmochowska Maria - narodowość żydowska
   8. Fogler Piotr - narodowość żydowska
   9. Frasyniuk - Władysław - narodowość żydowska
   10. Gawlik Radosław - narodowość żydowska
   11. Geremek Bronisław - narodowość żydowska
   12. Góralska Helena - narodowość żydowska
   13. Hall Aleksander - narodowość żydowska
   14. Handzlik Stanisław - narodowość żydowska
   15. Hennelowa Józefa - narodowość żydowska
   16. Janas Zbigniew - narodowość żydowska
   17. Kisiliczyk Jan - narodowość żydowska
   18. Komorowski Bronisław - narodowość żydowska
   19. Kopania Jerzy - narodowość Polska
   20. Kowalczyk Józef - narodowość Polska
   21. Król Jan - narodowość żydowska
   22. Krzyżanowska Olga - narodowość żydowska
   23. Kufel Zygmunt - narodowość żydowska
   24. Kuron Jacek - narodowość żydowska
   25. Labuda Barbara - narodowość żydowska
   26. Lipowicz Irena Ewa - narodowość żydowska
   27. Litymński Jan - narodowość żydowska
   28. Liwak Jan - narodowość żydowska
   29. Mazowiecki Tadeusz - narodowość żydowska
   30. Meisel Józef - narodowość żydowska
   31. Nowina-Konopka Piotr - narodowość żydowska
   32. Onyszkiewicz Janusz - narodowość żydowska
   33. Osiatyński Jerzy - narodowość żydowska
   34. Pawlowski Andrzej - narodowość żydowska
   35. Piskorski Jan - narodowość żydowska
   36. Pokrywka Tadeusz - narodowość żydowska
   37. Polmanski Piotr - narodowość żydowska
   38. Potocki Andrzej Tadeusz - narodowość żydowska
   39. Puzyna Włodzimierz - narodowość żydowska
   40. Rajter Władysław - narodowość Polska
   41. Rokita Jan Maria - narodowość żydowska
   42. Setnik Ryszard - narodowość Polska
   43. Staniszewska Grażyna - narodowość żydowska
   44. Starega-Piasek Joanna - narodowość żydowska
   45. Suchocka Hanna - narodowość żydowska
   46. Syryjczyk Tadeusz - narodowość żydowska
   47. Szczepula Tomasz - narodowość żydowska
   48. Szczygielski Kazimierz - narodowość żydowska
   49. Sledzinska-Katarasinska - narodowość żydowska
   50. Taylor Jacek - narodowość żydowska
   51. Turko Ludwik - narodowość żydowska
   52. Ujazdowski Kazimierz Michał - narodowość żydowska
   53. Urbanowicz Anna - narodowość żydowska
   54. Wesolowski Mariusz - narodowość żydowska
   55. Wielowieyski Andrzej - narodowość żydowska
   56. Wójcik Gwidon - narodowość żydowska
   57. Wujec Henryk - narodowość żydowska
   58. Wyrowinski Jan - narodowość żydowska
   59. Zajączkowska Maria - narodowość żydowska
   60. Zalewski Paweł - narodowość Polska
   61. Zdrada Jerzy - narodowość żydowska
   62. Żurowski Stanisław - narodowość żydowska

   Usuń
  21. SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ:
   1. Adamski Władysław - narodowość żydowska
   2. Bajor Bronisław - narodowość żydowska
   3. Bankowska Anna - narodowość żydowska
   4. Baraniecki Andrzej Zbigniew - narodowość żydowska
   5. Bartosz Ryszard Władysław - narodowość żydowska
   6. Biały Leszek - narodowość Polska
   7. Bilinski Tadeusz - narodowość żydowska
   8. Blida Barbara - narodowość żydowska
   9. Bochen Irmindo - narodowość żydowska
   10. Boral Marek - narodowość żydowska
   11. Borowski Marek - narodowość żydowska
   12. Cimoszewicz Włodzimierz - narodowość żydowska
   13. Dudkiewicz Anna Teresa - narodowość żydowska
   14. Gorzelanczyk Zbigniew - narodowość żydowska
   15. Iwaniec Kazimierz - narodowość żydowska
   16. Iwiński Tadeusz - narodowość żydowska
   17. Jankowski Jerzy - narodowość żydowska
   18. Janowski Zbigniew - narodowość żydowska
   19. Jaskiernia Jerzy - narodowość żydowska
   20. Jedrzejczak Tadeusz - narodowość Polska
   21. Kaczmarek Wiesław - narodowość żydowska
   22. Kaleta Józef - narodowość żydowska
   23. Kaniewski Zbigniew - narodowość żydowska
   24. Kozłowski Marian - narodowość Polska
   25. Krawczuk Aleksander - narodowość żydowska
   26. Kwaśniewski Aleksander - narodowość żydowska
   27. Łybacka Krystyna - narodowość Polska
   28. Majewski Witold - narodowość żydowska
   29. Manicki Maciej - narodowość żydowska
   30. Martyniuk Wacław - narodowość żydowska
   31. Mazurkiewicz Marek - narodowość żydowska
   32. Miller Leszek - narodowość żydowska
   33. Mochnaczewski Piotr - narodowość żydowska
   34. Nowacka Irena Maria - narodowość żydowska
   35. Nowak Kazimierz - narodowość żydowska
   36. Oleksy Józef - narodowość żydowska (łemek)
   37. Pastusiak Longin - narodowość żydowska
   38. Piechota Jacek - narodowość żydowska
   39. Pilarczyk Jerzy - narodowość żydowska
   40. Saletra Wojciech - narodowość Polska
   41. Sekuła Ireneusz - narodowość żydowska
   42. Siemiątkowski Zbigniew - narodowość żydowska
   43. Sierakowska Izabela - narodowość żydowska
   44. Siwiec Marek - narodowość żydowska
   45. Ślęziak Czesław - narodowość Polska
   46. Sobótka Zbigniew - narodowość Polska
   47. Sokołowska Wanda - narodowość żydowska
   48. Spychalska Ewa - narodowość żydowska
   49. Sterkowicz Czesław - narodowość żydowska
   50. Szarawarski Andrzej - narodowość żydowska
   51. Szmajdziński Jerzy - narodowość żydowska
   52. Szymański Janusz Henryk - narodowość żydowska
   53. Tuszyński Zdzisław - narodowość żydowska
   54. Ulicki Ryszard - narodowość żydowska
   55. Waniek Danuta - narodowość żydowska
   56. Wiatr Jerzy - narodowość żydowska
   57. Zemke Janusz - narodowość żydowska
   58. Zych Bogumil - narodowość Polska
   59. Zenkiewicz Marian - narodowość żydowska
   60. Żochowski Ryszard - narodowość żydowska

   Usuń
  22. ZJEDNOCZENIE CHRZEŚCIJAŃSKO - NARODOWE:
   1. Barucka Maria - narodowość żydowska
   2. Bazala Teresa - narodowość żydowska
   3. Blajerski Włodzimierz - narodowość żydowska
   4. Blaszczec Józef - narodowość żydowska
   5. Boba Bogumiła Maria - narodowość żydowska
   6. Chrzanowski Wiesław - narodowość żydowska
   7. Czarnecki Ryszard - narodowość żydowska
   8. Dyka Zbigniew - narodowość żydowska
   9. Dziezynski Antoni - narodowość żydowska
   10. Godlewski Tadeusz - narodowość żydowska
   11. Goryszewski Henryk Józef - narodowość żydowska
   12. Grabowski Mariusz - narodowość żydowska
   13. Hrybacz Jerzy - narodowość żydowska
   14. Jurek Marek - narodowość żydowska
   15. Kazimierski Grzegorz - narodowość Polska
   16. Kępka Marian - narodowość Polska
   17. Klata Henryk - narodowość żydowska
   18. Kropiwnicki Jerzy - narodowość żydowska
   19. Libicki Marian - narodowość żydowska
   20. Łopuszański Jan Edward - narodowość żydowska
   21. Łukomski Adam - narodowość żydowska
   22. Maciarewicz Antoni - narodowość żydowska
   23. Marasek Mariusz - narodowość żydowska
   24. Matuszczak Adam - narodowość Polska
   25. Matyjek Jerzy - narodowość żydowska
   26. Michalak Jerzy - narodowość Polska
   27. Modzelewski Waldemar - narodowość żydowska
   28. Mogila-Lisowski Zygmunt - narodowość Polska
   29. Niesiołowski Stefan - narodowość żydowska
   30. Nowina-Konopka Halina Maria - narodowość żydowska
   31. Pękala Kazimierz Mieczysław - narodowość Polska
   32. Piątkowski Jan - narodowość Polska
   33. Pieczka Feliks Bronisław - narodowość żydowska
   34. Piłka Marian - narodowość Polska
   35. Rakoczy Stanisław - narodowość żydowska
   36. Rudnicka Jadwiga - narodowość żydowska
   37. Schreiber Grzegorz - narodowość żydowska
   38. Sikora Waldemar - narodowość Polska
   39. Siwiec Marek - narodowość Polska
   40. Srebro Maciej Edward - narodowość Polska
   41. Stando Stanisław - narodowość Polska
   42. Streborska Halina Bronisława - narodowość żydowska
   43. Szablewski Alojzy - narodowość żydowska
   44. Szyszko Tomasz - narodowość Polska
   45. Turczynski Jacek - narodowość Polska
   46. Usakiewicz Aleksander - narodowość żydowska
   47. Walerych Piotr - narodowość Polska
   48. Wadolowski Stanisław - narodowość Polska
   49. Zając Stanisław - narodowość żydowska

   CHRZEŚCIJAŃSKA DEMOKRACJA:
   1. Hermanowicz Józef - narodowość żydowska
   2. Lasocki Tadeusz - narodowość żydowska
   3. Pasutszewski Stefan - narodowość żydowska
   4. Rospara - narodowość żydowska
   5. Staniuk Władysław - narodowość żydowska

   PARTIA CHRZEŚCIJAŃSKICH DEMOKRATÓW:
   1. Klisiewicz Wiesław - narodowość żydowska
   2. Knysok Anna - narodowość żydowska
   3. Laczkowski - narodowość żydowska
   4. Steinhoff Janusz - narodowość żydowska

   Usuń
  23. POLSKIE STRONNICTWA LUDOWE:
   1. Bajołek Andrzej - narodowość Polska
   2. Barciński Piotr Czesław - narodowość Polska
   3. Bentkowski Aleksander - narodowość żydowska
   4. Białobrzewski Witold - narodowość Polska
   5. Borowski Andrzej - narodowość Polska
   6. Bugaj Leszek - narodowość Polska
   7. Bury Jan - narodowość Polska
   8. Cinal Józef - narodowość Polska
   9. Domanski Zdzisław - narodowość Polska
   10. Domin Marek - narodowość Polska
   11. Dudka Bronisław - narodowość Polska
   12. Gajda Tadeusz - narodowość Polska
   13. Galek Zbigniew - narodowość Polska
   14. Jagieliński Roman - narodowość Polska
   15. Jastrzebski Ryszard - narodowość Polska
   16. Kalemba Stanisław - narodowość Polska
   17. Kowalczyk Zofia - narodowość Polska
   18. Kowalik Jan - narodowość Polska
   19. Kozakiewicz Mikolaj - narodowość żydowska
   20. Lochowski Józef - narodowość Polska
   21. Łuczak Aleksander - narodowość żydowska
   22. Łukasiewicz Bogdan - narodowość Polska
   23. Majewski Jan - narodowość Polska
   24. Maksymiuk Janusz - narodowość Polska
   25. Mazkowiak Janusz - narodowość Polska
   26. Mierzwa Zbigniew - narodowość Polska
   27. Pawlak Józef - narodowość Polska
   28. Pawlak Waldemar - narodowość Polska
   29. Piechociński Janusz - narodowość Polska
   30. Serafin Władysław - narodowość Polska
   31. Siedlecki Henryk - narodowość zydowska
   32. Sienkiewicz Stanisław - narodowość Polska
   33. Smolarek Ryszard - narodowość Polska
   34. Soska Jacek - narodowość Polska
   35. Starownik Marian Roman - narodowość Polska
   36. Stefaniuk Franciszek Jerzy - narodowość Polska
   37. Strzelecki Henryk - narodowość Polska
   38. Sytek Tadeusz - narodowość Polska
   39. Szatkowski Sławomir - narodowość Polska
   40. Szczepaniak Jan - narodowość Polska
   41. Szreder Bogumił - narodowość Polska
   42. Wiertek Włodzimierz - narodowość Polska
   43. Witt Zenon - narodowość Polska
   44. Woroszczak Zbigniew - narodowość Polska
   45. Wrona Władysław - narodowość Polska
   46. Zarzycki Wojciech Szczęsny - narodowość żydowska
   47. Zych Józef - narodowość - Polska
   48. Zelichowski Stanisław - narodowość Polska

   POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - POROZUMIENIE LUDOWE:
   1. Adamowicz Andrzej Stanisław - narodowość Polska
   2. Balazs Artur - narodowość żydowska
   3. Bak Henryk - narodowość Polska
   4. Berdychowski Zygmunt - narodowość żydowska
   5. Czechonski Stanisław Andrzej - narodowość Polska
   6. Fraczek Józef - narodowość Polska
   7. Furtka Antoni Jan - narodowość żydowska
   8. Gutowski Józef - narodowość żydowska
   9. Hardej Sławomir Janusz - narodowość żydowska
   10. Janowski Gabriel - narodowość żydowska
   11. Janowski Wiesław - narodowość żydowska
   12. Klimczak Feliks - narodowość żydowska
   13. Kowalczyk Tadeusz - narodowość Polska
   14. Król Stefan - narodowość żydowska
   15. Krutul Piotr - narodowość Polska
   16. Lech Zbigniew - narodowość żydowska
   17. Niewierarowski Ireneusz - narodowość żydowska
   18. Niewiarowski Wacław - narodowość żydowska
   19. Pilarski Bogdan - narodowość Polska
   20. Rostek Kazimierz - narodowość Polska
   21. Sikora Wanda - narodowość żydowska
   22. Suchora Henryk - narodowość Polska
   23. Sumara Włodzimierz - narodowość Polska
   24. Szankowski Stefan Tadeusz - narodowość Polska
   25. Szymanczak Tadeusz - narodowość żydowska
   26. Wierzbicki Roman Władysław - narodowość Polska
   27. Wojtyła Andrzej - narodowość żydowska
   28. Wójcik Tadeusz - narodowość żydowska

   Usuń
  24. POROZUMIENIE CENTRUM:
   1. Andrysiak Andrzej - narodowość żydowska
   2. Andrzejewski Roman - narodowość żydowska
   3. Anusz Andrzej - narodowość żydowska
   4. Barczyk Kazimierz - narodowość żydowska
   5. Bartoszcze Roman Bolesław - narodowość Polska
   6. Bielewicz Antoni - narodowość żydowska
   7. Bujak Jacek - narodowość żydowska
   8. Choiński Janusz - narodowość żydowska
   9. Dubiella Zdzisław - narodowość żydowska
   10. Dziubek Marek - narodowość Polska
   11. Eysmontt Jerzy - narodowość żydowska
   12. Glapinski Adam - narodowość żydowska
   13. Górczyk Tadeusz - narodowość żydowska
   14. Hniedziewicz Stanisław Przemysław - narodowość żydowska
   15. Kaczyński Jarosław - narodowość żydowska
   16. Kaczyński Lech - narodowość żydowska
   17. Kani Józef - narodowość żydowska
   18. Kern Andrzej - narodowość żydowska
   19. Kołodziej Bartłomiej - narodowość żydowska
   20. Kostarczyk Andrzej - narodowość żydowska
   21. Kotlarski Paweł - narodowość żydowska
   22. Kowalczyk Tadeusz - narodowość żydowska
   23. Krasowski Edmund - narodowość żydowska
   24. Lasota Marek - narodowość żydowska
   25. Lipiński Adam - narodowość żydowska
   26. Liszcz Teresa - narodowość żydowska
   27. Maziarski Jacek - narodowość żydowska
   28. Nowak Czesław - narodowość żydowska
   29. Olszewski Jan - narodowość żydowska
   30. Orzeł Józef - narodowość żydowska
   31. Piasecki Cezary - narodowość żydowska
   32. Przybyłowicz Marcin - narodowość żydowska
   33. Putra Krzysztof Jakub - narodowość żydowska
   34. Rzepka Edward - narodowość żydowska
   35. Siwek Sławomir - narodowość żydowska
   36. Sobierajski Czesław - narodowość żydowska
   37. Tchórzewski Krzysztof Józef - narodowość żydowska
   38. Tokarczuk Antoni - narodowość Ukraińska
   39. Twaróg Bolesław - narodowość Polska
   40. Urbański Andrzej - narodowość żydowska
   41. Weglowski Stanisław - narodowość żydowska
   42. Włodarczyk Wojciech - narodowość żydowska
   43. Wójcik Piotr - narodowość Polska
   44. Zalewski Maciej - narodowość żydowska

   KONGRES LIBERALNO - DEMOKRATYCZNY:
   1. Abramski Paweł - narodowość żydowska
   2. Aleksandrowicz Eugeniusz - narodowość żydowska
   3. Arendarski Andrzej - narodowość żydowska
   4. Bielecki Jan Krzysztof - narodowość żydowska
   5. Bien Tadeusz - narodowość żydowska
   6. Boguski Dariusz - narodowość żydowska
   7. Boni Michał - narodowość żydowska
   8. Choina Bogusław - narodowość żydowska
   9. Drzewiecki Mirosław - narodowość żydowska
   10. Gadomski Witold - narodowość żydowska
   11. Hardy Andrzej - narodowość żydowska
   12. Kaczmarek Filip - narodowość żydowska
   13. Koczwara Marek - narodowość żydowska
   14. Kołodziejczyk Dariusz - narodowość żydowska
   15. Kosla Zbigniew - narodowość żydowska
   16. Kurczewski Jacek - narodowość żydowska
   17. Lewandowski Janusz - narodowość żydowska
   18. Mazewski Lech - narodowość żydowska
   19. Merkel Jacek - narodowość żydowska
   20. Michalak Zenon - narodowość żydowska
   21. Moszczynski Marek - narodowość żydowska
   22. Orlowski Jerzy - narodowość żydowska
   23. Pamula Jan - narodowość Polska
   24. Pelc Waldemar - narodowość żydowska
   25. Piskorski Paweł - narodowość żydowska
   26. Raj Andrzej - narodowość żydowska
   27. Rejchelt Władysław - narodowość żydowska
   28. Rzymelk Jan - narodowość żydowska
   29. Samborski Marek - narodowość żydowska
   30. Sośnicki Mirosław - narodowość żydowska
   31. Szafraniec Herbert - narodowość żydowska
   32. Tusk Donald - narodowość żydowska
   33. Ulatowski Jarosław - narodowość żydowska
   34. Wardacki Wojciech - narodowość żydowska
   35. Wójcik Wiesław - narodowość żydowska
   36. Zarębski Andrzej - narodowość żydowska
   37. Żabiński Krzysztof - narodowość żydowsk

   Usuń
  25. N.S.Z.Z. "SOLIDARNOSC":
   1. Arkuszewski Wojciech - narodowość żydowska
   2. Baran Stanisław - narodowość żydowska
   3. Bartosz Waldemar - narodowość żydowska
   4. Borusewicz Bogdan - narodowość żydowska
   5. Fraczek Barbara - narodowość żydowska
   6. Jedynak Tadeusz - narodowość żydowska
   7. Kielek Eugeniusz - narodowość żydowska
   8. Kowalczyk Pawel - narodowość żydowska
   9. Kulas Jan - narodowość żydowska
   10. Lewandowski Tadeusz - narodowość żydowska
   11. Ladosz Zbigniew - narodowość Polska
   12. Markiewicz Marek - narodowość żydowska
   13. Muszyński Marek - narodowość żydowska
   14. Muller Edward - narodowość żydowska
   15. Niczperowicz Jerzy - narodowość żydowska
   16. Panek Sławomir - narodowość żydowska
   17. Pietrzyk Alojzy - narodowość żydowska
   18. Rogucki Sławomir - narodowość żydowska
   19. Rulewski Jan - narodowość Niemiecka
   20. Seferowicz Elżbieta - narodowość Polska
   21. Smirnow Andrzej - narodowość żydowska
   22. Sobański Stanisław - narodowość żydowska
   23. Tyrakowski Antoni - narodowość żydowska
   24. Wąsik Stanisław - narodowość żydowska
   25. Węglarz Stanisław - narodowość żydowska
   26. Zielinski Marek - narodowość żydowska
   27. Żółtowska Maria - narodowość żydowska


   SOLIDARNOSC PRACY:
   1. Bugaj Ryszard - narodowość żydowska
   2. Czarnecki Piotr - narodowość żydowska
   3. Kwiatkowski Wojciech - narodowość żydowska
   4. Małachowski Aleksander - narodowość żydowska

   SOLIDARNOSC 80:
   1. Kocjan Stanisław - narodowość żydowska

   RUCH DEMOKRATYCZNO SPOŁECZNY:
   1. Bujak Zbigniew - narodowość żydowska

   Włączyło Ci się myślenie czy jeszcze żydofilia ci przeszkadza?

   Oppressor

   Usuń
  26. kurcze! aż zaczęłam szukać swojego nazwiska.
   ktoś robi zestawienia, ktoś kogoś śledzi i wybiera, ktoś za kogoś walczy...ktoś już kiedyś chciał zrobić czystkę narodowościową i wygląda na to, że dalej się kotłujemy w tym samym kotle...
   żyd nie żyd pomysłu wyjścia z sytuacji dalej nie ma!
   ponoć najtrudniej jest odkryć przyczynę, a jednak jeszcze trudniej jest ją pokonać, biadolenie napewno w tym nie pomoże.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  27. @Makowa

   Padło pytanie - dlaczego żydostwo się bezkarnie panoszy i robi co chce? I drugie pytanie - czy w sejmie są same Żydy? Po czym udzieliłem odpowiedzi. Wykazując, że 80% co najmniej posłów i senatorów to właśnie Żydzi. Podobnie wygląda sytuacja w sądach i innych instytucjach odpowiedzialnych z praworządność. I to jest odpowiedź na pytanie - dlaczego żydostwo bezkarnie się panoszy. Kończąc poetycko - kurwa kurwie łba nie urwie...

   Oppressor

   Usuń
  28. @Oppressor

   jo pierdolę! Wszędzie żydy! Jo pierdolę!!! już rozumiem wqsz strch przed otwrciem lodówki...
   Jo pierdolę....

   Usuń
  29. Nie pierdol tyle, bo sobie wacka zatrzesz w końcu. Brakło argumentów to tylko popierdolić Ci zostało. Dlatego uważam, że obok obywatelstwa powinno się podawać narodowość w dowodach tożsamości i kartach do głosowania. Wtedy to Niedzisiejszy by wykrzykiwał "jo pierdolę"

   Oppressor

   Usuń
  30. @opressor

   Argumentów zabrakło. Ale jaja! Jakie mogą być argumenty w rozmowie za świrem?
   Sorry nie jestem psychiatrą. Mogę tylko współczuć , kręcić z niedowierzaniem głową i powtarzać : ja pierdolę. Tu się nie da nic więcej wykrzesac. Choc podobno ze świrami trzeba ostrożnie. Bo to nigdy nie wiadomo co taki wymyśli...

   Usuń
  31. @Niedzisiejszy.

   Już lepiej być świrem jak ja, niż syjonistycznym agentem jak ty.

   Oppressor.

   Usuń
  32. określenie świr - to opinia. Można się z nią nie zgadzać, choć w twoim przypadku byłoby to niezmiernie trudne.
   Określenie syjonistyczny agent - to pomówienie i potwarz.
   Ale jako, żeś moim zdaniem świr, nie traktuję twoich chorych pomówień inaczej jak wypierdy mentalne świra...

   Niedziesiejszy

   Usuń
 7. "Czy o to chodzi, czy coś mi "umkło"?"

  Coś ci jednak umkło,a mianowicie:
  Kto ma szkolić Polaków,coby byli tacy solidarni i sprytni jak Żydy?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Kto ma szkolić Polaków,coby byli tacy solidarni i sprytni jak Żydy?"

   bo ja wiem? Michnik może?

   A co by się stało, jakby się tak sami w łeb puknęli i zamiast szukać każdy swego żyda do bicia, pomyslał jeden z drugim czy sam nie jest trybikiem nakręcającym koszerny biznes. Może niech by nie brał tego lichwiarskiego kredytu, tylko z normalnego banku, skoro już musi tę furę wymienić?
   Może niech nie czyta GW tylko jakąś niezależną prasę czy czasopisma?. He? Za trudne? pewnie za trudne...

   Usuń
  2. Tak na spokojnie mogę się z tobą zgodzić..Znaczy się,"pomyślał jeden z drugim"...
   To rzeczywiście nie nie boli.
   Ale poradź,gdzie w Polsce można znaleźć normalny bank?
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Przyłączam się do prośby Józefa o wskazanie w Polsce takiego banku.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  4. Są zdaje się SKOKI. Są banki które udzielają kredytu w wysokości 20% rocznie, a nie 200% jak te uliczne, których ulotki zasmiecają polskie ulice, prawda?
   Wszystko wam trzeba literalnie wyjaśniać???
   U nas probowali w jednym z miast takie oszukańcze parabanki działać. Pierwsi oszukani klienci po prostu zgłosili te nadużycia do swoich posłów, których wybrali do parlamentu. I po tygodniu lichwiarze zamnęli swój geszeft i zmykali gdzie pieprz rośnie. Tak wygląda społeczeństwo obywatelskie. Nie macie o tym bladego pojęcia. Potraficie tylko stękać i jojczeć. A zadziałać - żaden...
   Przykre to...

   Usuń
  5. "Nie macie o tym bladego pojęcia. Potraficie tylko stękać i jojczeć".

   Ojtam,ojtam,bez przesadyzmu.Bo wyjdzie ci na to,że ci obrotni to wszyscy pospierdalali za granicę i należałoby teraz modły na kolanach zanosić,coby z powrotem do kraju wracali.Jestem za,ale czarno to widzę.
   Przykładowo Zgryźliwy wróci Ojczyznę ratować?
   Pozdrawiam.
   Ps.
   Te "uliczne"to tzw.parabanki.Geszefciarze są wszędzie i nawet takich czujnych Angoli,jak piszesz,naciągnęli i nadal naciągać będą.Teoretycznie coś jednak rozumiesz,ale "pojecie"masz,jak widać "blade",skoro SKOKi rekomendujesz.

   http://biznes.newsweek.pl/wyludzenia-skok-wolomin-aresztowanie-wiceprezes-newsweek-pl,artykuly,284879,1.html

   To nie jest jednostkowy przekręt,ale że ty w SKOKach kredytu chyba nie musisz brać,więc się nie strachaj.

   Usuń
 8. Wydaje mi się Józefie że nie masz bladego pojęcia jak wyglada społeczeństwo obywatelskie. Nie żeby to była ujma. Po prostu nie wiesz jak to działa. Gorzej że wiedzieć nie chcesz. Uważasz że tu jest wszystko dokładnie jak w Polsce tylko gadaj po inszemu. No i bogatsi są.
  Najgorsze że nikt w to nie wierzy że można inaczej. Bo jak to tak? Inaczej niż w Polsce? Toż to niepatriotycznie tak . I antypolsko przecież.
  Widzisz tutaj nikt nie zapomina przedwyborczych obietnic. Tu ludzie traktują to śmiertelnie poważnie. Nie jak w Polsce że to taka ściema. Tu mryg oczkiem i wszyscy wiedzą o co biega.
  A te gupie angole czy irole biorą to na poważnie i jak im się nie podoba wypełnianie obowiązków przez posła z ich okręgu to idą do jego biura i mowią mu o tym prosto w oczy. Szok co nie? Kiedy byłeś Józefie w biurze swojego posła czy radnego aby mu powiedzieć że dziadem i lajzą bo głosował za emeryturami dla Izealeczyków . Albo że chciał sprzedać polskie lasy żeby zapłacić haracz holokaust industry. Strach by ci zwarł pośladki na stałe i byłby kłopot. A tu popatrz ludzie się niczego i nikogo nie boją. Tu ludzie wiedzą że to oni ze swych podatków płacą posłom pensje i wymagają . Jak pracodawca od pracownika. Niepojęte prawda?
  Jak można tam poniewierać władzą na wysokościach. Niepojęte.
  Tu także ludzie oszukani przez parabanki idą do swego posła czy radnego i KAŻĄ mu coś z tym zrobić. Przeważnie natychmiast. Czasem dają mu tydzień na zorientowanie się w sytuacji.
  Jeśli by taki poseł czy radny nic nie zrobił w sprawie już więcej posłem nie zostanie. Będzie miał w kartotece że nie współpracuje z wyborcami. W skrajnych przypadkach posła czy radnego się odwołuje w referendum.
  Tak to tu wygląda i nie dbam czy mi wierzysz czy nie. Ja to widziałem wiele razy. Zresztą i u mnje w domu przez przypadek był senator który ubiegał się o reelekcję. Pogadaliśmy. Zadałem mu kilka pytan i propozycji. Zaprosił mnie do biura gdy zostanie wybrany. Byłem rozpoznał mnie i pamietał nawet moje propozycje. Ale opowieść nie na koment...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stek bzdur jakie wypisałeś w komentarzu do Józefa stał się przyczynkiem do tego, abym musiał na chwilę rozstać się z zasadą mówiącą w skrócie: nigdy nie wdawaj się w dyskusję z idiotą, bo ściągnie cię do swego poziomu a na nim - wykończy własnym doświadczeniem.
   Po tym krótkim z konieczności wstępie - przechodzę do meritum.

   Społeczeństwo Obywatelskie.
   W polsce to mit bo po:
   1. Obywatel nie ma wpływu na to - kto będzie "jego posłem", a główną przyczyną tego stanu rzeczy jest wadliwa ordynacja wyborcza. Brak J.O.W. powoduje, że na listach partyjnych ten - kto dostanie jedynkę przeważnie wygrywa.
   2. Art. 142 pkt. 1 mówi: Poseł nie jest związany wolą wyborców, a oznacza to tylko tyle - żo może mieć w dupie to wszystko co naobiecywał podczas spotkań w kampanii.

   cytat:
   Wydaje mi się Józefie że nie masz bladego pojęcia jak wyglada społeczeństwo obywatelskie. Nie żeby to była ujma. Po prostu nie wiesz jak to działa. Gorzej że wiedzieć nie chcesz.
   koniec cytatu.

   Tobie się nie wydaje. W poczuciu zwykłego chamstwa dokładając słowo "wydaje" starasz się gościa przekonać że jesteś "wyrocznią" która wszystko wie. Otóż powiadam ci. Gówno wiesz - a udowodniłeś to brakiem znajomości realiów polskiej konstytucji. Tej osatniej - nikt nie zmieni prócz rewolucji, bo żaden poseł nie zagłosuje tak, aby ukręcić bat na własne dupsko.

   I na tym koniec.
   Nie czekam na odpowiedź. Wracam do swoich zasad.

   Usuń
  2. " nigdy nie wdawaj się w dyskusję z idiotą, bo ściągnie cię do swego poziomu a na nim - wykończy własnym doświadczeniem."

   "W poczuciu zwykłego chamstwa dokładając słowo "wydaje" starasz się "

   czyli nazywanie mnie idiotą chamstwem nie jest. Chamstwem jest , twoim zdaniem oczywiście, stwierdzenie na podstawie moich doświadczeń, jak wygląda społeczeństwo obywatelskie,w krajach, w których demokracja funkcjonuje od stuleci. Pięknie. Po prostu pieknie...

   Niedziesiejszy

   Usuń
 9. Szanowny Niedzisiejszy. Kiedy otwierałeś ludziom oczy na zagrożenie islamskie, używałeś wielu argumentów i przykładów. Teraz mam wrażenie, że dopadła Cię ignorancja i ślepota, taka sama, jaką zarzucałeś ciemnemu ludowi, który zamyka oczy na fakty. Ponieważ jesteś człowiekiem inteligentnym (to nie kadzenie, po prostu kilka lat czytałem twojego bloga) więc nie mam wątpliwości, że na własną rękę spróbujesz zgłębić problem, bez zniżania się do sposobu dyskutowania, jaki często wykpiwałeś u np. feminazistek.
  Pozdrawiam
  Lekko zniesmaczony.

  OdpowiedzUsuń