środa, 29 lipca 2015

Róbta (w) co chceta czyli tęczowe Wódy W Sztok 2015

Jak informują media, w dniach 30 lipca – 1 sierpnia odbędzie się kolejny spęd z cyklu „Przystanek Wódy W Sztok”.
Choć odwiedzam niewiele witryn, gdyż nie mam zwyczaju ganiać od jednej do drugiej z wywieszonym ozorem, nie tak dawno miałem okazję przeczytać na kilku forach dyskusyjnych sporo komentarzy będących wręcz apoteozą kpa w czerwonych portkach i jego muzykantów. Towarzystwo to mogę podzielić (coś ostatnio zebrało mi się na klasyfikacje) na trzy grupy.
Pierwsza to debile, z braku mózgów powtarzający to, co wyczytają w GW no Prawda. Na tych szkoda czasu i fatygi.
Drugą stanowią osoby, których bliscy byli leczeni w szpitalach przy użyciu aparatury z naklejonym na nią czerwonym serduszkiem. Samo serduszko oczywiście jeszcze o niczym nie świadczy. Bo jak opowiedział mi znajomy lekarz, owsiakowi hunwejbini na oddziale na którym on pracuje, naklejali je jak leci, nawet przyozdobili nim windę. Jeśli reprezentanci tej drugiej grupy jednocześnie mówią, iż nie interesują ich finanse Wielkiej Orkiestry Świątecznej Przemocy, są przynajmniej uczciwi. Niczym pewna amerykańska szansonistka z Chicago z początku lat trzydziestych. Gangster z górnej półki, po dowiedzeniu się od kelnera, że dziewczyna ciuła na drogie leczenie dziecka, dał jej pięćsetdolarowy napiwek. Z wyjaśnieniem że nie oczekuje od niej żadnego rewanżu a dla niego te pięćset to tyle, co dla niej pięć dolarów. Gdy trafił na ławę oskarżonych, ona na prośbę jego adwokata zeznała o tym przed sądem. Ale powiedziała prawdę i nie wygłaszała kłamliwych panegiryków na jego temat.
Natomiast zupełnie nie rozumiem tych, którzy w obronie muzykantów żebraków i kapelmistrza kanciarza przekroczyli granice śmieszności. W pewnej dyskusji zwróciłem uwagę, że Caritas bez tej medialnej hucpy zbiera bez porównania większe kwoty, zaś koszty własne ma na poziomie kilku procent. I spotkałem się z wściekłym atakiem na sprawozdania finansowe Caritasu, połączone z przedstawianiem tych owsiakowych jako wręcz wzorowych. No cóż, szydło wyszło z worka, jest już tajemnicą poliszynela, że na zakup sprzętu medycznego guru przeznacza góra jakieś sześćdziesiąt procent wpływów. Więc ci jego obrońcy znaleźli się w sytuacji sikających za tramwajem po odjeździe tego ostatniego.
Ale nie wszystko, co nie zostanie wydane na sprzęt, tonie w fundacyjkach Złoty Melon i Mrówka Cała. Guru co rok urządza redyk, przez realistów nazwany Wódy W Sztok. Zwyczajowo poza słuchaniem „muzy” uczestnicy takowego ćpają, piją, kopulują lub tarzają się w błocie. Ale sądząc z doniesień prasowych:
http://www.pch24.pl/przystanek-woodstock--homolobby--prosze-wsiadac-,37120,i.html
w tym roku guru postawił na „kulturę”. Ważnym komponentem tego redyku mają być rozliczne „warsztaty”. Do wyboru, do koloru, a raczej do wszystkich kolorów tęczy. Organizowane przez Fundację Batorego, Kampanię przeciw Homofobii czy Krytykę Polityczną. Że pomniejszą gadzinę przemilczę. A wszystko to oczywiście finansowane przez różne różniaste eurofundacyjki, za kwotę na pewno bez porównania wyższą niż trzydzieści euro.
Będzie zatem opowiadanie bajek. Nie żartuję, bo to nie będą stare seksistowskie bajki lecz nowoczesne, jedynie słuszne. Na przykład o dzielnej królewnie, która odziana w błyszczącą zbroję przybyła na białym rumaku uratować pięknego królewicza. A potem żyli długo i szczęśliwie. Zapewne czysto platonicznie, skoro parę tę tworzyli super zmaskulinizowana lesba oraz ciota.
Ci którzy jeszcze nie wiedzą, że wkład heteroseksualistów w rozwój nauki czy kultury jest pomijalny, będą mieli okazję przejrzeć na oczy. Bo poza rzekomym homoseksualizmem Marii Konopnickiej (to że po rozstaniu się z mężem miała kilka romansów z panami, nie ma przecież najmniejszego znaczenia) pewnikiem okaże się, że Kopernik była nie tylko kobietą (to już wiadomo od ponad trzydziestu lat), ale i lesbijką.
Na zebrane tam bałwany wpłynie również „Ponton”, a zrzeszeni w nim edukatorzy będą tłumaczyć, czym jest bezpieczny seks. Zapewne wytłumaczą, jak chłopak ma koledze włożyć rękę do tyłka, by takowego nie uszkodzić.
Jeśli tak jak i na poprzednich redykach pojawi się ksiądz (???) Adam Boniecki, satanizm też znajdzie swojego obrońcę. Bowiem osobnik ten już nie raz, z uśmiechem dziecka z IQ poniżej pięćdziesiątki, bronił satanistycznego śmiecia drącego Pismo Święte. Wprawdzie przełożeni zakonni kazali mu zamknąć otwór gębowy, ale może pójść w ślady innego księdza, czyli Wojciecha Lemańskiego. Szczęśliwie już suspendowanego, więc oczywiście brylującego na tej imprezie.
Ale na pewno gwoździem programu byłoby pojawienie się Pierwszego Pedała III RP, czyli obecnego prezydenta Słupska. Chyba takiej okazji poszukiwania młodego narybku nie przepuści. I skoro dostał niedawno rządowy zasiłek dla swojego miasta (bardzo rzadki przypadek w III RP), bo taki z niego prezydent jak mężczyzna, może odpali coś Owsiakowi. Bo skoro części ludzi łuski spadły z oczu, na Złoty Melon i Mrówkę Całą mogą nadejść srogie terminy. A duetowi Biedroń & Owsiak na pewno będzie łatwiej związać koniec z końcem.

Stary Niedźwiedź

26 komentarzy:

 1. Szanowny Stary Niedźwiedziu.
  Polecam blog Piotra Wielguckiego:
  http://kontrowersje.net/blogi/matkakurka
  http://kontrowersje.net/zabierzcie_ma_pie_brzytw_jerzy_o_zg_asza_60_tys_widz_w_pod_g_wn_scen_przystanku_woodstock
  Nam znajdziesz praktycznie wszystko.Dość regularnie śledzę jego samotne zmagania z tym cwaniakiem.Napisać-ręce opadają,to mało.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Józefie
   Skoncentrowałem się na łajdactwach, które mają być elementami tego spędu durniów i łobuzów. Dzięki za przysłany przez Ciebie link, wykazujący, ze do tego genderowo - pedalskiego sabatu nie powinno w ogóle dojść z przyczyn formalno - prawnych.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Czcigodny Stary Niedźwiedziu,
  W trosce o nieustanne wzbogacanie swojej postępowości Owsiak otworzył się wreszcie na środowisko homoseksualne. Ale kiedy przyjedzie Biedroń, taryfy ulgowej nie będzie:

  - Juruś, ładnie, że przygotowałeś homowykłady, homobajki, pontony i sekswarsztaty. Ale dosyć już o pierdołach, ściągaj te czerwone portki...

  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Dibeliusie
   Jeśli na tym redyku istotnie pojawi się pierwszy pedal III RP, to Owsiak nie wykręci się samymi "dobrymi" chęciami i od słów będzie musiał przejść do czynów. W końcu eurogranty piechotą nie chodzą, zwłaszcza w obliczu całkiem realnego przejrzenia Polaków na oczy. Nie jest istotne, "kto zdies kawo", jak to nazywają Rosjanie. Ale nie sądzę by to wyleczyło z afektu do błazna w czerwonych portkach jego bezrozumnych fanów, a zwłaszcza fanki. Bo wobec potęgi afektu musi zamilknąc nawet arytmetyka, że o logice już nie wspomnę.
   Takich przykładów triumfu uczucia nad rozumem masz w internecie na pęczki. Pierwszy z brzegu przyklad to romantyczni idioci, cudownie łączący niechęć do przebywających w Polsce czeczeńskich bandziorów z bałwochwalstwem w stosunku do debila / sabotażysty (niepotrzebne skreślić), który ich do Polski sprowadził.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Gdybyś raz powiedział zainteresowanemu - wprost, co o nim myślisz, zamiast heroicznie emitować żrące jady przez otwory strzelnicze swojego bunkra, to chyba by cię to zabiło, Stary Niedźwiedziu.;))

   Ci, którzy jesienią wrzucą kartkę na PiS tym się właśnie różnią od staroniedźwiedziowców że nie są bałwochwalcami i widzą błędy "swoich". "Staroniedźwiedziowcy" idą. w zaparte do końca :) Jak stonogi;))

   Bądź uprzejmy zejść już z Kutra, bo nic tak wprawdzie na nakręca licznika jak awanturka, do której czcigodni czytelnicy Antysocjala się nie zniżają, no skądże, chociaż statystyki Kutra pokazują coś całkiem przeciwnego, ale skoro ty przecież nie czytasz Kutra, a ja Antysocjala - to może przestańmy się wygłupiać?
   I posiłkuj się uprzejmie własnym natchnieniem, nie szukając go u "romantyków". Będę zobowiązany;)

   Usuń
  3. @ Juggler
   W internecie spotkałem już kilka blogów, których autorzy w cudowny sposób łączą niechęć do islamskiej dziczy, a w tym do sprowadzonych do Polski czeczeńskich bandziorów, z padaniem na twarz przed Żoliborskim Geniusiem, który ich do Polski sprowadzał. Na zasadzie że skoro walczą z Putinem, to muszą z definicji być gites tenteges. Więc nie nadymaj się niczym ropucha, żałosny megalomanie, bo przypadków tej schizofrenii jest wiele. Ale twój histeryczny komentarz udowodnił, że ten patologiczny brak logiki dotyczy i ciebie. Dobrze wiedzieć.
   Nie imputuj mi, że z wypiekami na twarzy monitoruję wrak który utkwił na mieliźnie, bo dwa bałwany nie były w stanie tej krypy unieść. Stosuję się do znanego zalecenia Stanisława Wyspiańskiego, który expressis verbis napisał coś o rodzaju Aquilla i metabolitach. Sądząc po twojej błyskawicznej reakcji, przylepiłeś nos do szyby "Antysocjala", którym miałeś się rzekomo nie zajmować. Więc już wiem, ile warte jest twoje "parole". Tyle co tuskowe.
   A heroicznym, romantycznym i żarliwym polskim patriotom w kradzionych kontuszach radzę zapoznać się z wypowiedzią Beaty Szydło, której jak na przyszłą premier z ramienia partii "prawicowej" przystało, i z komuchami może być po drodze.
   http://www.prawy.pl/z-kraju/10231-beata-szydlo-zlikwiduje-nfz-koalicje-z-sld-uznala-za-mozliwa
   Flavia ma wiecej samozaparcia ode mnie, więc zajrzała na twój wrak i powiediała mi o wyczynach twojego majtka w dyskusji o "wykorzystywaniu" zwłok abortowanych dzieci. Więc daj sobie spokój z doradzaniem mi, skąd mam czerpać natchnienie. I zajmij sie lepiej swoim majtkiem, a najlepiej powieś gnoja na rei.

   Usuń
 3. Stary Niedźwiedziu,

  Uściślę tylko, że Caritas zbierając rocznie jakieś 400 milionów złotych, generuje koszty działalności na poziomie 1%. Owsiakowa hucpa, na działalność statutową przeznacza ledwie 50% wyżebranych lub wymuszonych pieniędzy. Reszta przeznaczana jest na przystanek "wódy w sztok", gigantyczne koszty operacyjne i do prywatnych kieszeni małżeństwa Owsiaków. Brawo ten pan.

  Serdecznie pozdrawiam, TF.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Tie Fighterze
   Te liczby są rozstrzygającym argumentem dla ludzi myślących. Ale gdy widzę te biedne ogłupione dzieciaki, ganiające po ulicach i sklepach z tekturowymi skarbonkami i naiwniaków wrzucających do nich pieniadze, by żyło się lepiej owsikowi i owsikowej, ogarnia mnie smutek. I przypomina mi się cierpka uwaga Milom o demokracji bezcenzusowej. W której większość entuzjazmuje się tym, czy rzucona fałszywa moneta upadnie szajką czy sektą do góry. Bo polskiego Orbana, że o Klausie nie wspomnę, jeszcze nie widać.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. Piotr Wielgucki nie odpuszcza:
  http://kontrowersje.net/na_przystanku_woodtsock_dosz_o_do_z_amania_prawa_przez_jerzego_o_i_funckjonariuszy_publicznych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieźle. Wielgucki nie tylko chwycił Owsiaka za jaja, ale zaczął właśnie mu robić "kręcenie wora".

   Usuń
  2. Witaj tie_fghter.
   Szkoda tylko,że w "chwytaniu za jaja" jest osamotniony.Bo tylko,nie daj Boże,ktoś tam znowu musi zginąć,żeby na poważne prokuratura zajęła się tym cwaniakiem.Jak na razie tylko Wielgucki jest karany przez sądy i ponosi koszty finansowe tej walki
   Serdecznie pozdrawiam.

   Usuń
  3. Z jednej strony musiał wiedzieć na co się porywa i że będzie go to kosztowało. Z drugiej strony wypadałoby zrobić zrzutkę, żeby chłopu pomóc. Na walkę z pajacem w czerwonych portkach z chęcią sam się dorzucę.

   Pozdrawiam Józefie.

   Usuń
  4. Czcigodny Józefie
   Dzieki za kolejny link. W moim odbiorze przekonująco udowadniający, że uczestniczącu w redyku oficjele, od burmistrza po ministra, są współwinni łamania prawa.
   Jeśli usłyszałbyś coś o jakiejś ściepie na koszta tępienia gangu czerwonych portek, to proszę o invformację. Bo tak jak i Tie Fighter, na taki cel chętnie się dołożę.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  5. Też w to wchodzę.

   Pozdrawiam urlopowo

   Usuń
 5. Witaj Niedźwiedziu.
  Moim zdaniem na dzień dzisiejszy lepszego od Wielguckiego nie ma.Dlatego regularnie go "monitoruję",bo nie ukrywam.Wg. mnie "owsik" to niezwykły szkodnik i zwykła menda.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Ps.
  Co do ściepy:
  Wydaje mi się to finansowo ma takie same problemy jak każdy bloger.Wiem że coś wspominał,że na karę finansową nałożoną mu przez sąd coś tam ludzie się złożyli.Moim zdaniem z całą pewnością pomogłoby mu wsparcie innych blogerów,bo internet to jednak niedoceniana siła.Ale co się będę wymądrzał.Co prawda trochę czasu to zajmie,ale można prześledzić jego walkę z tym cwaniakiem w jego wpisach archiwalnych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cd.
  I coby całkiem jasne było,to przykład,że takiego zgreda jak ja można także wyprostować:
  http://antysocjalbis.blogspot.com/2014/05/eurowybory.html
  "Matka Kurka nie jest blogerem z "mojej bajki", ale pragnę przypomnieć, że to właśnie on rzucił wyzwanie naczelnemu pieszczochowi Trzeciej RP - niejakiemu Owsiakowi."
  Dzięki ci tie_fighter.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Józefie
   Blogi i blogerów traktuję "progowo". Z niektórymi zgadzam sie prawie zawsze i wtedy komentarze moje są na ogół uzupełnieniem wpisu a tylko niekiedy polemiką. Są blogerzy i komentatorzy z którymi częściej lub wręcz często polemizuję lub polemizowalem, ale nadal ich szanuję, bowiem nie przekraczają tego, co dla mnie stanowi próg przyzwoitości. Gdy ktoś jednak to zrobi, zaprzestaję komentowania w takim przybytku a na "Antysocjalu staje się on nieproszonym intruzem. A w przypadku szczególnego łajdactwa tarczą strzelniczą.
   Pana Wielguckiego szanuję za demaskowanie kanciarza w czerwonych portkach. I jak pisałem, gdyby potrzebna była zrzutka na koszta tej działalności a Ty byś o tym wiedział, bardzo proszę o informację. Na pewno o tym napiszę. Ale już jego furiacki atak na Pawła Kukiza oceniam negatywnie. Zwłaszcza odkąd wiem, że z Kukizem współpracują juz JacekWilk czy Artur Dziambor, których nazwizka na pewno nie sa Tobie obce, skoro głosowałeś na KNP. Oraz fachowcy z Centrum im. Adama Smitha. Po prostu ludzie tacy, jak oni czy Stanisław Żółtek, wreszcie pozbyli się dwersanta wrzucającego im granaty do szamba. Nie krzyczę przedwcześnie hurra, ale tym wysiłkom przygladam sie z życzliwym zainteresowaniem. I dlatego atak Wielguckiego odbieram jako cerowanie cnoty Napoleona z Żoliborza, któremu wybory prezydenckie zapaliły ognisko pod tyłkiem. A głosowanie PiS za "żydowskimi ewmeryturami" ostatecznie przekonało mnie, że jarmułka do kontusza za cholerę nie pasuje.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 7. Ponad dwadzieścia lat temu, około roku 1991 lub 1992, więc jeszcze przed erą WOŚP, oglądałem w TV jakiś wywiad Jerzego Owsiaka z Markiem Piekarczykiem - liderem zespołu TSA. Owsiak cały czas przekręcał jego nazwisko i mówił "Piekarczak". W odwecie na zakończenie wywiadu, gdy już miały pójść napisy (program szedł na żywo) Piekarczyk powiedział "uważajcie dzieci, nie zaraźcie się Owsikami". Zanim tamten cokolwiek w ramach riposty zdążył wyjąkać, w TV szły już reklamy.
  Niestety, ostrzegawcze słowa lidera TSA okazały się prorocze. Dzieci się zaraziły. Cała nadzieja w tym, że wchodząc w wiek dorosły przejrzą na oczy. Znam wiele pozytywnych przykładów.
  Sam szczęśliwie nie dorzuciłem dobrowolnie ani grosza do owsiakowych puszek, mimo iż w roku pierwszego finału (1993) miałem niecałe siedemnaście lat.
  A co do Przystanku Woodstock, to widzę, że w tym roku za wyjątkiem Ani Rusowicz - sami wykonawcy, których albo nie lubię, albo w ogóle nie znam. Wiem, stary już jestem, ale jednak muzy trochę słucham i widzę, że generalnie jest tam cieniuśko.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Szanowny Jarku,

   Pamiętam ten program. To co powiedział wtedy Piekarczyk utkwiło mi w pamięci, choć odebrałem to wtedy jako toczenie beki z pajaca w czerwonych portkach, a nie proroctwo. A tak z innej beczki, to w poprzednim wpisie byłeś uprzejmy napisać:

   "prokuratura i media zastanawiałyby się, co za niegodziwiec panią Deborę nagrał."

   Otóż okazuje się, że obrzydliwa neoliberalnego terroru wszędzie wygląda tak samo:

   http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/10235-sad-zakazal-publikacji-nagran-na-ktorych-aborterzy-przyznaja-sie-do-handlu-organami

   http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/10227-obroncy-zycia-odpowiedza-przed-sadem-za-nagranie-aborterow-handlujacych-organami-dzieci

   Serdecznie pozdrawiam, TF.

   Usuń
  2. Czcigodny Jarku
   Ja też uniknałem zarobaczenia. Po prostu hasło "róbta co chceta" (a w praktyce w wydaniu tej czwororękiej części młodego pokolenia jest to "srajta, gdzie chceta") pozwoliło mi wyrobic sobie opinię o tym lewackim kpie. Więc swoje wpłaty na cele charytatywne powierzam naszej Diakonii oraz Caritasowi. I tak jak Ty, nie dałem się kanciarzowi obrobić ani na grosz.
   Dawniej owsikowych na ogół młodych naciągaczy spławiałem pytaniem, czy zbierają na taplanie sie w błocie, na alkohol, czy na narkotyki. Od roku pytam, czy to na Złoty Melon, czy na Mrówkę Całą.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  3. P.S.
   Czcigodny Jarku
   Przyłączę się też do komentarza Tie Fightera, że ziściła sie Twoja sarkastyczna wróżba. Ale to Kalifornia, w której sędzia tamtejszaj starszej skrobankowej łba nie urwie. Jak widać, nie tylko w kontekście Tusklandii cisnie się na usta stare stadionowe trójsylabowe zawołanie na temat sędziego.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  4. "wszędzie wygląda tak samo."

   Cie pierdziu,Amerykańce uczą się od POpaprańców?

   Usuń
  5. @Tie Fighter
   To straszne, żyjemy w czasach, gdy prawo ściga przyzwoitych ludzi, którzy ujawniają popełnienie przestępstwa i dostarczają na to dowody. I teraz zgodnie z prawem zapewne zniszczy się te dowody, a tych, którzy je zdobyli przykładnie się ukarze.
   Gdy widzę taki brak szacunku dla prawa, coraz mniej dziwią mnie poglądy anarchistów. Na cholerę uczciwym ludziom takie państwo, które za złe wynagradza, a za dobre karze?
   Pozdrowienia

   Usuń
 8. Mała wtrętka:
  Poszukałem w necie: 500$ napiwku na dzisiejsze dolary to, w zależności od metody przeliczania, od 5000 do 25.000$

  OdpowiedzUsuń
 9. Mała wtrętka:
  Poszukałem w necie: 500$ napiwku na dzisiejsze dolary to, w zależności od metody przeliczania, od 5000 do 25.000$

  OdpowiedzUsuń
 10. Mała wtrętka:
  Poszukałem w necie: 500$ napiwku na dzisiejsze dolary to, w zależności od metody przeliczania, od 5000 do 25.000$

  OdpowiedzUsuń