piątek, 13 czerwca 2014

Izraelskie emerytury


Tego jeszcze nie grali. Podczas gdy media głównego ścieku  koncentrują się na przekazywaniu lemingom medialnej papki będącej ich intelektualną strawą, w Polskim sejmie przegłosowana zostaje ustawa, która pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stalinowskiego. O emerytury w wysokości 470 ILS (około 100 euro) będzie mogło ubiegać się blisko 50 tys. Izraelczyków polskiego pochodzenia: ofiary nazistowskich i sowieckich represji. Pierwsze świadczenia popłyną do Izraela na koszt polskiego podatnika latem przyszłego roku. Po nowelizacji prawa emerytury będzie mogło pobierać około 50 tys. osób z Izraela. Jak tłumaczy Sebastian Rejak, specjalny wysłannik ds. stosunków z diasporą żydowską w polskim MSZ: – Nowością tych przepisów jest to, że polskie władze – w szczególności instytucje zabezpieczenia społecznego – będą w stanie przesyłać świadczenia kombatantom znajdującym się w dowolnym miejscu na świecie, kosztem polskich władz. Co ciekawe, pierwszym medium, które o tym poinformowało był  „The Times of Israel” Rejak powiedział, że dla udowodnienia, iż dana osoba kwalifikuje się do świadczenia będą brane pod uwagę zapisy archiwalne muzeum Holocaustu Yad Vashem i zeznania świadków. No nie ma co, teraz to już niechybnie liczba uprawnionych do świadczenia będzie rosła lawinowo i kto wie czy nie w nieskończoność.
Polska na pewno ma szczególną sympatię dla ocalałych z Holokaustu – mówi Rejak i dodaje „Ofiary żydowskie należy potraktować ze szczególną uwagą. To jest oczywiste. To kwestia wrażliwości” – dodawał. I my kogoś takiego opłacamy z naszych podatków. Nawet nie próbuję się domyślać, ilu jeszcze takich urzędasów jesteśmy zmuszani utrzymywać, aby to co nazywamy „premierem” mogło zostać poklepane po plecach na światowych salonach.
Zatem zadajmy sobie pytanie – jak to się stało? Odpowiedź zawarta jest TUTAJ:
Głosowanie nr 79 - posiedzenie 59.  Dnia 24-01-2014 godz. 13:20:58 Klub / Koło Liczba czł. Za Przeciw Wstrzym. Nie głosowało
PO 203 196 - - 7
PiS 136 126 1 - 9
TR 36 34 - - 2
PSL 33 32 - - 1
SLD 26 24 - - 2
SP 17 16 - - 1
niez. 9 6 1 - 2

Tak więc wszyscy (prawie) posłowie głosowali jak jeden mąż. Także ci z Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. Czy oni nie wiedzieli, co przegłosowują?
Tylko dwóch posłów było przeciw ustawie:Wojciech Szarama (PiS) oraz Przemysław Wipler (niezrzeszony). I tyle jest wart nasz organ przedstawicielski.” 
Ile będzie nas podatników kosztował ten piękny gest? Policzmy: 
100 euro razy 50 tys. = 5 mln euro miesięcznie. Dla uproszczenia przyjmując kurs euro na poziomie 4zł otrzymujemy okrąglutkie 20 milionów złotych miesięcznie. Państwo polskie jest ciągle tak bogate, że stać je na rekompensaty dla Żydów, mordowanych przez Niemców.
Tymczasem, jak bumerang wraca do mnie protest rodziców niepełnosprawnych dzieci w sejmie, na początku tego roku. Otóż jak wszyscy zapewne pamiętają, wtedy naszego państwa nie było prawie na nic stać. Przypomnijmy sobie jak wił się Kosiniak – Kamysz, którego Ryża Kanalia wyrzuciła z przysłowiowych sań na pożarcie. A czego chcieli ci biedni umęczeni ludzie? Ano podniesienia otrzymywanych świadczeń do poziomu NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ, to jest 1242 zł/mc. Obecnie otrzymują zasiłek pielęgnacyjny wysokości 153 złotych na wymagające opieki niepełnosprawne dziecko, 820 złotych na opiekuna. Razem daje to 973 złote, co oznacza, że wysokość postulowanej podwyżki wynosiłaby 269 zł. Zważywszy, że w Polsce takich osób jest około stu tysięcy, to łączny koszt dla budżetu państwa wyniósłby 26,9 miliona zł. Jak widać, nasi rządzący bardziej dbają o Żydów w Izraelu, niż o własnych obywateli i to tych najciężej doświadczonych przez los i zarazem najsłabszych.
Najbardziej jednak zdumiało mnie zachowanie PiS i Solidarnej Polski. O ile pamiętam, to właśnie posłowie tych partii najgłośniej gardłowali o rozrzutności tego rządu, o nieprzemyślanym wydawaniu pieniędzy, a tymczasem, poza jednym przypadkiem, nikomu nawet ręka nie drgnęła. Czyżby znowu dał o sobie znać wodzowski charakter partii lub jakiś tajemniczy powód który w takich sytuacjach zobowiązuje? Może przy poparciu wznowienia działalności na terenie Polski wyjątkowo zajadle antypolskiego tworu o nazwie B'nai B’rith (jego polska filia została zdelegalizowana dekretem prezydenta Ignacego Mościckiego w roku 1938) jakieś nie wszystkim znane przyczyny też dały o sobie znać? Zaczynam się zastanawiać, czy aby przypadkiem nie mamy do czynienia z jakąś niepojętą, upiorna grą pozorów? 
Wbrew temu co w sieci insynuują narkoman mordujący swoje nienarodzone dzieci, pedał eurokomunista i inny ludzki szrot, na "Antysocjalu" nie obowiązuje jednomyślność. Wyjątek stanowią kwestie elementarnego szacunku dla Polski i stosunku do kompletnego moralnego skurwienia się, zwanego przez tych którzy mu ulegli "poglądami wolnościowymi".  Dla Tych z grona Szanownych Czytelników którzy już od pewnego czasu odwiedzają naszą witrynę, nie jest tajemnicą że Stary Niedźwiedź, nie kryjąc zresztą braku entuzjazmu dla takiego wyboru, wedle nieśmiertelnej w polskiej rzeczywistości zasady "mniejszego zła" głosuje na PiS. A ja konsekwentnie popieram Ruch  Narodowy. Ale nie zdradzę wielkiej tajemnicy informując że podczas ostatniego posiedzenie kolegium redakcyjnego, po zapoznaniu się z linkowanymi materiałami, Niedźwiedź potężnie się wkurzył. I powiedział że jest to ostatni numer PiS który ścierpi, jako że jego cierpliwość ma granice. Bo jeśli nastąpi recydywa, przy najbliższej okazji też zagłosuje na narodowców. Mając pewność że oni takiego antypolskiego numeru by nie wywinęli a poza tym, nie będzie musiał wykonywać żadnych wygibasów, tłumacząc co i raz że jakiś ciul miał na myśli zupełnie co innego niż powiedział.
Tie Fighter

46 komentarzy:

 1. http://www.timesofisrael.com/for-first-time-poland-to-pay-pensions-to-survivors/
  http://fakty.interia.pl/polska/news-urzad-ds-kombatantow-swiadczenia-kombatanckie-to-nie-odszkod,nId,1440727

  Też mnie ta sprawa zszokowała i zagotowała ale po tym oświadczeniu urzędu to już sam nie wiem. NIBY zmiana techniczna, NIBY żadne odszkodowania ale wydźwięk tego angielskojęzycznego tekstu jest jednak CIUT inny. Ja nadal nie mogę się pozbyć wrażenie że cała sprawa ma jednak na celu dojenie nas przez mośków. Poza tym sprawa przeszła praktycznie bez echa, jedynie ludzie w necie coś tam pokrzyczeli ale ogólnie wszystko zostało przykryte medialną aferą o jakimś cwelu szalejącym po warszawie w białej beemce.

  MACIEJJO

  OdpowiedzUsuń
 2. jeszcze jeden link:
  http://histmag.org/Polskie-odszkodowania-za-Holokaust.-Prawdy-i-polprawdy.-9588

  mam więc nadzieje, że sprawa okaże się nieporozumieniem...OBY!

  MACIEJJO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @MACIEJJO,

   Też w pewnym momencie zgłupiałem, ale po dokładnej analizie tego co ukazało się w „The Times of Israel”, stało sie jednak jasne, że mówimy o dodatkowych alimentach, dla 50 ty osób, które do tej pory tego świadczenia nie pobierało. Natomiast mętne tłumaczenia strony polskiej są oczywiste, bowiem gdyby taka informacja sie szeroko rozlała, to wielu ludzi by się mocno wkurwiło - zwłaszcza ci, którzy maja 800 zł emerytury lub jak wspomniane wcześniej osoby opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi. Zauważ, że w mediach głównego ścieku też cichutko jak makiem zasiał, a przecież temat wart poklepania po plecach. Jeżeli rzeczywiście chodziłoby o zmianę o charakterze technicznym, czyli ułatwienie dla beneficjentów, to nie byłoby potrzeby głosowania w sejmie (jakże jednogłośnego), tylko załatwiono by to za pomocą ROZPORZĄDZENIA, a nie ustawy. Mamy do czynienia ze zwykłym ukrywaniem niewygodnych faktów. No i skąd nagle pojawiły się kwoty, skoro już wszystko wcześniej rzekomo działało.

   Pozdrawiam, TF

   Usuń
  2. Słuszne uwagi!

   Maciejjo

   Usuń
 3. Przyszedł mi do głowy komentarz, ale nie nadaje się on do publikacji. I nie chodzi o słowa, które można zastąpić ****, ale podły i sam się go wstydzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Refael

   Nie krępuj się, wal śmiało!

   Pozdrawiam, TF

   Usuń
 4. Witaj Tie Fighter.
  Tym razem zamiast komentarza-pytanie:
  Jakby Twoim zdaniem w tym przypadku zagłosowali posłowie Nowej Prawicy,gdyby oczywiście taką możliwość mieli?
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Józef,

   Drogi Józefie, Zważywszy na całkowitą nieprzewidywalność JKM, mogę napisać tylko tyle, że przy zarządzonej dyscyplinie, nie mam pojęcia jak by się JKM zachował, a w przypadku braku dyscypliny, wierzę, że znalazłoby się sporo osób, które zachowałyby sie przyzwoicie (Wipler)

   Odwzajemniam pozdrowienia.

   Usuń
  2. Drogi Tie-Fighter.
   Co prawda pisałem o ewentualnym głosowaniu posłów KNP,ale niech ci tam...
   No to możemy mieć ubaw.
   Przykładowo :
   Poseł Wipler(może go nie zapuszkują,mam nadzieję) przeciwko rozdawnictwu pieniążków podatnika,a Korwin za zwiększeniem "kuroniówki" i podniesieniem płacy minimalnej.Co będzie ludziom żałował?Jego kasa?
   Kombinuj dalej, bo rzeczywiście chyba wierzysz w tą "nieprzewidywalność"JKM.
   Ale pora się obudzić więc mogę cię uspokoić.
   Co prawda Korwin czasem coś chlapnie,więc jeszcze nie raz będziesz miał okazję,do spóły ze Starym Niedźwiedziem na nim się powyżywać,ale poglądy na gospodarkę ma ustabilizowane.Od zawsze,coby jasność była.To jest jego znak firmowy.
   A tak na marginesie.Korwin i dyscyplina partyjna?
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  3. @Józef,

   Drogi Józefie,

   Owszem, nie mogę się wyzbyć nieufności w stosunku do Korwina, ani zaakceptować jego "Chlapania". A co do jego poglądów na gospodarkę, to rzeczywiście są one stałe, ale i ich nie mogę zaakceptować w pewnej części. Sam bym chętnie poznał nie tyle zdanie Korwina w tej kwestii, ale może stanowisko partii jako takiej, lub programowe.

   Łączę pozdrowienia, TF.

   Usuń
  4. @ Józef
   Czcigodny Józefie
   Jeśli jeszcze masz jakieś złudzenia odnośnie "probudżetowych" (czyli minimalizujących wydatki takowego) pierdoł głoszonych przez JKM, przypomnę wydarzenie z lat dziewięćdziesiątych. Dyskutowano wtedy nad obniżeniem kominowych emerytur ubeków i esbeków. Czyli nad może nie tak wielkim ale jednak zmniejszeniem wydatków budżetu z tytułu emerytur. A Mikuś zapluł się w obronie tego ścierwa i wył że nie wolno ich emerytur obniżyć. Więc jestem dziwnie spokojny że skoro dla rozgłosu gotów jest napluć Polakom w twarz, głosowanie za tymi wypłatami nie byłoby dla niego żadnym problemem. W końcu łatwiej to uzasadnić niż bronić tezy że bijąca na przesłuchaniach kurwa z UB ma dziesięć razy większą emeryturę niż ci których biła.
   Wiele lat temu znana Ci z tego blogu Milom powiedziała że JKM to cudowne dziecko. Ale nigdy nie wiadomo czy powie wierszyk czy nasra na dywan. Obecnie dokonała autopoprawki i napisała mi w mailu że obecnie ogranicza się już niemal wyłącznie do srania na polski dywan.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  5. Szanowny Niedźwiedziu.
   Nie "wył i nie pluł",tylko mówił o prawach nabytych.
   Powstrzymam się z dalszym komentarzem,bo nie ukrywam,ręce opadają na taką argumentację.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  6. Dopisek.

   http://nczas.com/publicystyka/korwin-mikke-pacta-sunt-servanda-emerytury-sb/

   Tak "wyje i zapluwa" się Korwin.   Usuń
  7. Czcigodny Józefie
   Jeśli wyznaczone w czasach bierutowskich a potem jedynie pieczołowicie rewaloryzowane emerytury ubeckie to prawna świętość, posuńmy się dalej w tym "legalizmie prawnym" z Tworek rodem.
   ! lutego 1944 w Warszawie został zastrzelony SS-brigadeführer und Generalmajor der Polizei, Franz Kutschera, dowódca SS i policji na dystrykt warszawski Generalnego Gubernatorstwa. Gdyby jego spadkobiercy domagali się odszkodowania bo zabili go "polnische banditen" to też trzeba bulić ?
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  8. Szanowny Niedźwiedziu.
   Co do tzw. praw nabytych.Nie jestem prawnikiem,więc nie wiem kiedy i na ile można je naginać.Bo wychodzi,że można.
   Nie wiem także,co na bulenie dla spadkobierców Kutschery odpowiedziałby Ci JKM.
   Ale słowa:
   "Następne będą kobiety...itd" napisał chyba w czarną godzinę.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  9. @ Józef
   Czcigodny Józefie
   W linkowanym przez Ciebie felietonie ten debil w muszce napisał:
   "Gdy wybuchła wojna polsko-rosyjska, niesłusznie zwana „powstaniem listopadowym”, i jakiś oficer przyłączył się do powstania, a po przegranej wojnie chciał wrócić w szeregi armii Królestwa, to uznawano mu awanse – czyli stopnie zdobyte na walce z caratem! Wtedy panowała kultura polityczna."
   To dlaczego ci oficerowie (oraz politycy) masowo emigrowali, zjawisko to miało taki rozmiar ze nosi nazwę "wielkiej emigracji". Czy aby nie po to aby ratować życie?
   Linkowanie mi rozważań zawierających elementy historii Polski, w przypadku takiej hucpy jaką uprawia JKM, grozi śmiercią lub kalectwem. Pozostawiam Twojej decyzji czy kogoś wypisującego aż tak bezczelne łgarstwa uznać za nienawidzącego Polski notorycznego kłamcę czy jedynie debila. A do postulatu zajęcia się łajdackimi emeryturami sowieckich pachołków, dołączę nowy. Proponuje odebrać chujowi w muszce maturę.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  10. Zamiast grzebać przy prawach nabytych, to czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby degradacja oficerów SB i WSW, każdego po kolei, imiennie do poziomu zwykłego szweja i płacić im emeryturki jak szeregowcom? Co do meritum, to wyczuwam tutaj nutkę antysemityzmu, gdzie prokurator? Gdzie GW? Gdzie helsińska fundacja praw człowieka? Gdzie ADL? A tak na poważnie, czy wy naprawdę chcecie, żeby prof. Krzemiński dostał kolejne 300tys.na szukanie antysemityzmu wśród mniej wartościowego narodu tubylczego? :)

   Usuń
  11. @RidNoRed,

   Szanowny Ridzie, ten pomysł z degradacją ubeków jest naprawdę przedni. Ja bym dodał jeszcze tyle, że poziom tego świadczenia nie może być wyższy niż zasiłek pielęgnacyjny na dorosłą niepełnosprawna osobę - jakieś 611zł. Byłoby to lepsze niż odstrzelenie tych skurwysynów, gdyż patrzenie jak zdychają z głodu byłoby znacznie przyjemniejsze, a jednocześnie nikt nie mógłby podnieść larum o mordowaniu ubeckich towarzyszy. Natomiast pederasta Krzemiński niech się lepiej zajmie swoimi choróbskami wenerycznymi, choć i te pewnie leczy na koszt podatników. Jestem jednak pewien, że na szukanie i zwalczanie antysemityzmu będą asygnowane znacznie większe kwoty - wprost proporcjonalnie do przegłosowywania kolejnych tego typu ustaw.

   Serdecznie pozdrawiam, TF.

   Usuń
 5. Szanowny Tie Fighterze,
  Rozumiem, że pseudowolnorynkowi posłowie Gowin i Godson również zagłosowali za łapówką dla Żydów i teraz mają nadzieję, że Polska przestanie być upokarzana na arenie międzynarodowej. Figa z makiem. Teraz, jak organizacje spod znaku Holokaust Industry poczuły krew, już się od nas więcej nie odpier..lą. I będziemy płacić za niemieckie zbrodnie coraz więcej.
  Z radością odnotowuję fakt, iż poseł Wipler jest jednym z dwóch, którzy odważyli się w tej sytuacji zagłosować przeciwko owej łapówce. I pamiętajmy - polityków należy oceniać przede wszystkim po czynach (czyli po tym jak głosują), a nie po tym, co mówią, lub co o nich mówią media, że mówią.
  Serdeczne pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Jarek Dziubek,

   Drogi Jarku, nie sposób się z Tobą nie zgodzić. W myśl zasady daj palec, to zeżrą Ci całą rękę, właśnie poświęciliśmy palec wskazujący. Zatem wiadomym jest, że mamy do czynienia z papierkiem lakmusowym, mającym dać odczyt, co można, kiedy i w jakim zakresie. Stąd właśnie cisza w mediach głównego ścieku. Jak to się da przepchnąć po cichu to zaspakajanie dalszych roszczeń można będzie przeprowadzić w podobny sposób. Przed posłami Szaramą i Wiplerem chylę czoła, bowiem mieli sporo odwagi, aby się wyłamać w takim temacie.

   Pozdrawiam serdecznie, TF.

   Usuń
  2. @ Jarek Dziubek
   Czcigodny Jarku
   Masz 100% racji. Teraz już "The Holocaust Industry" wie że może dowolnie eskalować swoje żądania. A jeśli jakiś polityk powie że zapchał grandziarzom paszczę to albo jest takim kretynem że trzeba go ubrać w kaftan albo sam pracuje dla tych reketierów. Tertium non datur.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 6. Stary Niedźwiedziu, tie figfterze, Szanowni Panowie, otóż właśnie po raz kolejny okazało się jak porażające, trwałe i istotne są różnice światopoglądowe, programowe, etc, etc wyróżniające spośród siebie poszczególne elementy naszego stada politycznego. Wszystko ich może dzielić imponderabilia i kasa jednak łączyć muszą. Ciekawe tylko czy ta banda kompletnych ignorantów, ludzi wypranych z uczuć, sumienia, pozbawionych elementarnych choćby przebłysków inteligencji zdaje sobie sprawę, że stworzyła precedens? Że wszelkiej maści swołocz spod znaku Holocaust Industry dostała jasny przekaz, że teraz już można? Śmiem wątpić.
  z prawdziwym przygnębieniem
  grzes

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Grześ,

   Szanowny Grzesiu, dokładnie tak, stworzyli precedens i trudno nie przypuszczać, że nie zostanie to przez siły wrogie Polsce wykorzystane. To dopiero początek. A jaka jest tego przyczyna? Ano taka, że w tym kraju nie istnieje absolutnie żadna odpowiedzialność rządzących za podejmowane decyzje. Żadna! A pamięć wyborców jest wybitnie krótka.
   Pozdrawiam, TF.

   Usuń
 7. Szanowny Tie Fighterze,
  Podobne "zjednoczenie" mieliśmy przy budowie Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. "26 czerwca 2007 akt erekcyjny pod budowę muzeum został podpisany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ministra kultury Kazimierza Ujazdowskiego, prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz–Waltz".
  Zaznaczam, że nic nie miałbym przeciwko muzeum przedstawiającym rzeczywistą historię Żydów polskich, to ciekawy temat. Ale wiadomo, że muzeum to będzie służyć oczernianiu Polaków, oskarżaniu ich o patologiczną nienawiść, bestialstwo, o inspirowanie i udział w masowych mordach. Celem - wyłudzenie pieniędzy od Polski przez międzynarodowych hochsztaplerów, a docelowo zniszczenie narodu i państwa polskiego.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Dibeliusie,

   Wspomniane muzeum stało się nieformalną siedzibą wrogich Polsce środowisk żydowskich i w dodatku zostało prawie w całości sfinansowane z pieniędzy polskich podatników (180 mln) Czyli syndrom kata i ofiary doprowadzony do perfekcji. Władze tego przybytku są tak zajadłe, że zablokowały nawet inicjatywę uczciwych Żydów, którzy przed gmachem muzeum chcieli postawić skromny pomnik ku czci tych Polaków, którzy oddali życie swoje, a nierzadko swoich rodzin za ratowanie swoich żydowskich sąsiadów. To chyba o czymś świadczy. Również w warstwie merytorycznej swojej działalności nie pełni ten przybytek roli żadnego muzeum, a raczej instytucji indoktrynerskiej, mającej rezonować powszechne wpędzanie w winę i pomniejszanie poczucia własnej wartości narodu polskiego.
   Na koniec dodam tylko, że może i nie miałbym nic przeciwko takiemu muzeum, ale pod pewnymi warunkami. Po pierwsze finansowanie powinno pochodzić z Izraela, a strona polska mogłaby co najwyżej udostępnić odpłatnie grunt. Polskie instytucje powinny czuwać nad tym jakie treści tam są prezentowane i czy są one zgodne z prawdą historyczną. Wcześniej musiałoby powstać Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Muzeum Ofiar Ludobójstwa Wołyńskiego, Muzeum Ofiar Komunizmu i może jeszcze kilka innych. Wtedy może bym uznał to za zasadne, choć wolałbym te pieniądze przeznaczyć na domy dziecka i hospicja, a pamięć prawdziwych bohaterów obroni się sama.

   Pozdrawiam Cię serdecznie, TF.

   Usuń
 8. jest to tego rodzaju draństwo, e brak mi słów potepienia i oburzenia. Ale mniejsza ooje odczucia. Rzecz jest również ambarasująca w innym wymiarze, w wymiarze prawnym. otóż Rzeczpospolita w czasach, w których łajdaki w ławach polskiego Sejmu chcą wyplacać osbom poszkodowanym odszkodowania s bezprawne. Bowiem w czasach okupacji niemieckiej i sowieckiej - Państwo polskie nie istniało. Podmiotem prawa międzynarodowego jest wtedy okupant i do niego należy się zwracać z wszelkimi rszczeniami. Tą chorą sejmową ustawę może obalić stuent prawa pierwszego roku , niespecjalnie kumaty nawet, szybciej niż z kumplami z akademika pół litra...
  Gdzieś czytałem, że nasz drogi Sejm również jakiś czas temu , niemal jednogłośnie przegłosował ustawę o zmianie prawaa bankowego, umozliwiającego de facto stosowanie lichwiarskich pożyczek przez parabanki. Wychodzi na to, że ta poroniona ustawa to nie pierwszyzna tego sejmu w upadlaniu Polaków i wyciągania od nich pieniędzy na naród bankierów i holokaust industry...
  pozdrawiam wyjątkowo ponuro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Niedzisiejszy,

   Przytoczyłeś wykładnię prawną, która jest oczywista nawet dla studenta pierwszego roku prawa. Niestety Trybunał Konstytucyjny składa się z "mędrców", którzy stanowią zogniskowane odbicie sił tworzących prawo. Jest tam nawet niejaki Marek Kotlinowski ex LPR. Gremium to, odsyła na śmietnik ok 30% zaskarżanych ustaw, które są takimi bublami, że już nie da się tego obronić, ale spora część ich orzecznictwa ma charakter uznaniowy na polityczne zamówienie. Pewnie, że można takie szachrajstwa zdemaskować, ale któż by miał to gremium osądzić? Ich wyroki są arbitralne i ostateczne, więc nie ma już nad nimi instytucji kontrolnej, a oni sami są w czasie swojej kadencji nieusuwalni. Jednym słowem taka sama banda, jak to zasiadająca w sejmie. Zresztą zważywszy na to jak zgodnie prawie wszyscy posłowie podnosili ręce, nie sądzę aby ktoś z parlamentu tą ustawę zaskarżył.

   Pozdrawiam nie mniej ponuro.

   Usuń
 9. jest to tego rodzaju draństwo, e brak mi słów potepienia i oburzenia. Ale mniejsza ooje odczucia. Rzecz jest również ambarasująca w innym wymiarze, w wymiarze prawnym. otóż Rzeczpospolita w czasach, w których łajdaki w ławach polskiego Sejmu chcą wyplacać osbom poszkodowanym odszkodowania s bezprawne. Bowiem w czasach okupacji niemieckiej i sowieckiej - Państwo polskie nie istniało. Podmiotem prawa międzynarodowego jest wtedy okupant i do niego należy się zwracać z wszelkimi rszczeniami. Tą chorą sejmową ustawę może obalić stuent prawa pierwszego roku , niespecjalnie kumaty nawet, szybciej niż z kumplami z akademika pół litra...
  Gdzieś czytałem, że nasz drogi Sejm również jakiś czas temu , niemal jednogłośnie przegłosował ustawę o zmianie prawaa bankowego, umozliwiającego de facto stosowanie lichwiarskich pożyczek przez parabanki. Wychodzi na to, że ta poroniona ustawa to nie pierwszyzna tego sejmu w upadlaniu Polaków i wyciągania od nich pieniędzy na naród bankierów i holokaust industry...
  pozdrawiam wyjątkowo ponuro

  OdpowiedzUsuń
 10. W szoku przeczytałem z pół sieci

  "Tylko dwóch posłów (w tym ja!) głosowało przeciw przepisom, umożliwiającym wypłacanie przez ZUS specjalnych dodatków emerytalnych m.in. ofiarom niemieckiego totalitaryzmu! Znowu miałem racje, znowu byłem prawie sam"
  Mówi Pan Wipler 10 czerwca.Przejrzałem m.in też jego stronę - wcześniej o tym supergeszefcie nie ma nic,a przynajmniej ja nie znalazłem.Jeśli alarmował wczesniej,to zwracam honor.
  Głosowanie było 24 s t y c z n i a
  Ustawa w nowym kształcie była dostępna na sejm.gov
  Nawet załgany Onet dał o tym tekst:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prace-nad-nowelizacja-ustawy-o-kombatantach/2x7ny
  Sprawa eksplodowała jednak dopiero w czerwcu gdy triumfalnie ogłosiła to jakaś meszuge - gazeta w Izraelu,czyli gdy było już pozamiatane,ale od 24 s t y c z n i a wiadomo było przecież na co się zanosi...
  Nikt nie wszczął larum.Nawet prawa strona sieci,nawet zdeklarowana opozycja .To bardzo ciekawa cisza.Plecy pokrywają się lodem.
  Czekam na przepisy wykonawcze tego geszeftu.One powiedzą wszystko i zedrą resztę masek.

  Pozdrawiam


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  2. @ Juggler
   Czcigodny Jugglerze
   Odnośnie prawicowych bloggerów, jako okoliczność łagodzącą pozwolę sobie podkreślić że skoro zajmują się publicystyką polityczną hobbystycznie, nie wertują oni na bieżąco, jak należy wymagać od zawodowców, sejmowych serwisów informacyjnych. I mogą nie znaleźć czasu na dogłębną lekturę każdego projektu ustawy, aby sprawdzić czy w danej szafie o niewinnej nazwie, nie kryje się jakiś trup. Bo wiadomo ze gdy rząd chce przepchnąć jakieś łajdactwo, tytuł ustawy w miarę możliwości jest "moralnie obojętny". Ale masz świętą rację że takie amatorstwo nie wystarczy.
   Co się tyczy (p)osłów, większość z nich to w obecnych realiach klasyczne "mięso armatnie", od którego wodzowie nie wymagają niczego innego poza podniesieniem łapy i naciśnięciem przycisku na komendę. Więc nie zdziwiłbym się gdyby większość z nich nie wiedziała co tak naprawdę uchwaliła. Ale każdy szanujący sie klub parlamentarny powinien mieć w swoim gronie jakiegoś Zyzia Krzepickiego. Który wyjaśniłby łopatologicznie swoim Dyzmom nad czym debatują. A w przypadku jakiegoś ekstraordynaryjnego łajdactwa podnieśli raban.
   Ale chyba zbyt wiele od tego towarzystwa wymagam.
   Pozdrawiam niewesoło.

   Usuń
 11. Kurwa mać! Jaki jest numer do Brunona K.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już szukam w książce telefonu - wyślę Ci na priva:)

   Usuń
 12. Szanowni gospodarze tego miejsca. Geneza - to między innemi zespół czynników, które złożyły się na powstanie i rozwój czegoś. Czegokolwiek. Przejdźmy więc do wyjaśnienia pewnego zagadnienia jakim jest ogólnie mówiąc obiekt o nazwie ŻYD.
  Jego korzeniem religijnym jest TALMUD. Księga ta zaś - zawiera pewne definicje rządzące sposobem poprawnego myślenia Żyda. Poniżej przedstawić sobie pozwolę kilka wyciągniętych z tej księgi "kwiatków":

  My, Żydzi, jesteśmy narodem wybranym przez Boga, przez to szczególnym, wywyższonym. Wy, nie-Żydzi, jesteście narodem niewybranym przez Boga, przez to podlejszego sortu i macie nam służyć.

  I to jest podstawowy rdzeń tej ideologii zwanej błędnie religią.

  Moed Kattan 17a: „Jeżeli Żyd jest skuszony, by czynić źle, powinien pojechać do miasta tam, gdzie nie jest znany i tam robić źle”.

  Sanhedrynu 57a: „Żyd nie musi zapłacić gojowi („Cuthean”) zapłaty, której był mu winny za pracę”.

  Sanhedrynu 58b: „Jeżeli poganin (nie-Żyd) uderza Żyda, goj musi być zabity. Uderzyć Żyda to jest to samo, co uderzyć Boga”.

  Baba Kamma 37b: „Jeżeli wół Izraelity ubodzie woła Kananejczyka, nie ma żadnej odpowiedzialności; ale jeżeli wół Kananejczyka ubodzie woła Izraelity, zapłata ma być w pełni.”

  Baba Mezia 24a: „Jeżeli Żyd znajduje przedmiot zgubiony przez goja („pogański”), to nie musi on być zwrócony” (potwierdzony też w Baba Kamma 113b).

  Sanhedrynu 76a: „Bóg nie będzie oszczędzać Żyda, który poślubia jego córkę starcowi, albo bierze
  żonę dla jego syna niemowlęcia, albo zwraca zgubiony artykuł gojowi (Cuthean)…”

  Sanhedrynu 57a: „Kiedy Żyd zamorduje goja („Cuthean”), nie będzie żadnej kary śmierci. Jak Żyd okradnie goja, może sobie zatrzymać”.

  Baba Kamma 37b: „Goje są poza ochroną prawa i Bóg wystawił ich pieniądze Izraelowi”.

  Baba Kamma 113a: „Żydzi mogą użyć kłamstw (wybiegów) by oszukać goja”.

  Yebamoth 98a: „Wszystkie nieżydowskie dzieci są zwierzętami”.

  Abodah Zarah 36b: „Nieżydowskie dziewczyny są w stanie nieczystości (niddah) od urodzenia”.

  Teraz już chyba dla każdego myślącego "nieżyda" jasnym być musi - skąd się bierze taka determinacja sejmowa aby wygodzić potworne krzywdy holokaustu. Otóż my (nieżydzi) jesteśmy wręcz zobligowani aby tej jakże "szanowniej nacji" służyć.

  Jak zaś najlepiej żydowi służyć?
  WIERNIE!
  Płacić, płacić i jeszcze raz płacić. Obojętne za co, a najlepiej za głupotę.

  Czy ja? pozostający żarliwym antysemitą mam czuć się źle jeśli antysemitą ktoś mnie nazywa?
  NIE! Nie czuję się źle - bo brak walki z "kwiatkami" jakie powyżej pozwoliłem sobie przedstawić, to nic innego jak przyzwolenie zło. Potworne zło - jakie zakorzenione jest w tej podłej nacji za sprawą narodu tego GENESIS.

  Świat. Świat cały spętany jest przez żydów. Jak widać - nawet "polski" sejm.

  Pozdrawiam ponuro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Adamie
   Zacząć muszę od wyrazów wielkiej wdzięczności ze strony Tie Fightera i mojej, za podanie konkretnych namiarów na te talmudowe zasady. Do tej pory postępactwo wyśmiewało informacje że to właśnie talmud wyraźnie podzielił gatunek Homo sapiens (odnośnie tego przymiotnika, niekiedy jest on nieco na wyrost) na nadludzi i gojów. A teraz można to "umiejscowić" a rzeczonym Talmudem równo walić tolerastów po łbach. Bo po przeczytaniu podanych przez Ciebie cytatów można dojść do wniosku że Mein Kampf " ma wszelkie cechy plagiatu.
   Pozdrawiam najserdeczniej

   Usuń
  2. cenna uwaga
   warto tu wtrącić, że dzisiejsi żydzi nie mają nic wspólnego z tymi biblijnymi - ich prawem jest Talmud, który powstał dopiero po zburzeniu świątyni (ok AD 70), ich fundamentem - kontestacja chrześcijaństwa, nauczycielami - rabini... nie ma w nim w ogóle kapłanów, nazywa sie go judaizmem rabinicznym lub talmudycznym, a rabin to odpowiednik katechety w katolickim świecie

   tu nie ma mowy o relacji "starszy - młodszy brat", jak chcą to widzieć niektórzy, to bardziej jak islam vs. chrześcijaństwo (islam powstał z herezji judeo-chrześcijanskiej, a zatem jego założeniem jest negacja "oryginału")

   polecam posłuchać/poczytać księdza prof Chrostowskiego
   https://www.youtube.com/watch?v=8rzGH4IJmyg

   dopiero niedawno na to trafiłam i było to dla mnie szokiem
   ale może też zrozumiemy lepiej kwestie żądań żydowskich, żydowskiego lobby itede

   pozdrawiam

   Usuń
  3. Szanowna Pani Aleksandro. Trudno by mi było negować istnienie postaw ludzkich w żydowskim narodzie. Nie mniej - wyjątki to tylko mają w swej naturze, iż potwierdzają reguły zaś te - potwierdzają niestety obrazy moich obserwacji.

   Kraków - bez wątpienia można by nazwać kolebką judaizmu w Polsce. Jak wszem i wobec wiadomo - Jan Kazimierz z łaski bożej król polski wielką miał słabość do urody trojańskiego konia. Poprawka. Trojańskiej klaczy o imieniu Estera - zaś dzielnica tego miasta zwana Kazimierzem, otrzymała też ulicę o wdzięcznej przynależności do imienia tejże nałożnicy.

   Mógłbym zrozumieć. Wszak pozostając mężczyzną i mnie nie obce jest odwracanie głowy za kobietami szczególnej urody - jednako królem nie jestem, więc odpowiedzialności za szerzenie judaizmu w naszym kraju nie ponoszę.

   Nie o tym jednak chciałem powiedzieć, a o szczególnej brutalności ludzi określających się wybrańcami Boga. Oni to właśnie, pozostając spadkobiercami dawnych właścicieli Kazimierzowskich kamienic dzisiaj, nie bacząc krzywdy ludzi z racji swojego wieku bewłasnowolnych jak i dzieci niewinnych, praw swoich w sądach dochodząc na bruk z mieszkań wywalają. Taka tego narodu z mlekiem matki wyssana mentalność.

   Klacz trojańska zaiste, bo przecież na określenie suka zasłużyć się mus jest.
   Tyle o samym tylko królewskim grodzie.

   Izraelowi brak konstytucji?
   No i dziwota, bo jakże by w niej zawrzeć? jakże by się szczycić z opisu praw niezbywalnych obywatela tego państwa kiedy wynikać by miały z talmudowego jestestwa?

   Onegdaj wspomianałem - dzisiaj przypominam. Świat - winien być kontynetalnie podzielony na religie, oddzielone od się oceanami i drutem kolczastym. A jakby mało po temu - bez prawa przepraw statkami jak i lotem ptaka.

   Pozdrawiam.

   Usuń
 13. Szanowny tie_figterze i Stary Niedźwiedziu,

  Chciałbym napisać, iż mnie to dziwi. Tymczasem nie dziwi mnie to wcale. Ani sama ustawa, ani Chazarskie (bo przecież nie stricte żydowskie) roszczenia, ani wynik głosowania. Wiadomo wszakże, iż wszystkie partie i ich posłowie kłócą się z sobą tylko w sprawach wyjątkowo nieważnych, tymczasem rzeczy zasługujące na największą uwagę są zawsze przemilczane i jednogłośnie przegłosowywane. Co prawda pamiętać nie mogę jak PiS specjalnie uwalił projekt, który zaostrzyłby prawo aborcyjne lata temu, lecz doskonale pamiętam głosowanie w sprawie działań zagranicznych służb mundurowych w Polsce, czy też te całe "ożywione" dyskusje tyczące się wieku emerytalnego i ZUSu oraz OFE. Zero złudzeń i zero nadziei.

  Ale w sumie czym się Chazarom dziwić? Przecież oni tylko korzystają na głupocie gojów, a obywatelstwo izraelskie w Polsce ma zapewne więcej posłów niż nawet na Ukrainie (a tam przecież w wyborach na prezydenta Mosiek jakiegoś Icka poganiał). No, chyba, że jak Rostowski czy Sikorski wolą się oni kryć za obywatelstwem angielskim, a jeszcze inni za niemieckim. Volksdeutsche, kolaboranci, zdrajcy i sabotażyści - jak więc nie prosić ich tutaj o szmal? Naprawdę, tylko głupi goj by na to nie wpadł. No cóż, lecz my w porównaniu do Chazarów uznajemy takie pojęcia jak etyka i moralność, im kompletnie obce od setek lat.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Robercie,

   Dziękuję za uściślenie, gdyż nasze redakcyjne krytyczne stanowisko w stosunku do narodowości żydowskiej, rozciąga się nie na całą społeczność, ale właśnie na żydowskich szowinistów, którzy w oszukańczej retoryce wyciągają swoje brudne łapska po pieniądze polskich podatników. Organizacje przemysłu holokaustu traktujemy jak organizacje przestępcze, na wzór zbrodniczych syndykatów. Jak powiedział na tym blogu komentator "Mix" "Nie jestem anrtysemitą, jestem dumnym antysyjonistą" I to w zasadzie oddaje ducha naszego postrzegania rzekomego antysemityzmu. Najgorsze jednak w opisanej historii jest to, że jeżeli nie uda się na obecnej drodze legislacyjnej utrącić tej ustawy, to w przyszłości będzie to praktycznie niemożliwe, bowiem ceną za jej cofnięcie będzie takie zaostrzenie stosunków Polska-Izrael, że otrze się to o wypowiedzenie wojny. Pamiętać należy, iż raz zassanej kroplówki finansowej żydowscy nacjonaliści nie dadzą sobie odłączyć już nigdy.

   Serdecznie Cię pozdrawiam, TF.

   Usuń
 14. Oj będą nas doić i to grubo. Żydowskie roszczenia względem Polski szacowane są na 65 mld dolarów, więc opisana ustawa jest ledwie preludium do roszczeń właściwych. Proszę zauważyć, że nie próbują tego numeru w innych krajach, jak chociażby Rosja. Dlaczego? Nie będę obrażał inteligencji czytelników. Obawiam się, że żadna partia "pookrągłostołowa" nie będzie się nawet próbowała temu przeciwstawić, a jedynie szukać będzie sposobów jak to zrobić po cichu, aby się hałas nie podniósł. Postawa PiS-u w tym zdradzieckim głosowaniu jest dla mnie szokiem! Czyżby wilk w owczej skórze?

  Oppressor.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Oppressorze
   Mark Twain napisał że pesymista to taki facet który wygrywa wszystkie zakłady. Więc choć mi to ciężko przyznać, cholernie się obawiam że masz racje.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 15. Masz rację, Stary Niedźwiedziu,co do Zyzia i korzyści płynących z jego zatrudnienia.Miałem nadzieję,że paru takich główni rozgrywający polscy najęli i raczej tak jest.Nie zgadzam się niestety z Twoją tezą,że gromada nikodemów nie wiedziała,co podpisuje.W tym głosowaniu odrzucono kilka poprawek PiS,to nie było jedno naciśnięcie guzika.Cisza
  wokół sprawy /także teraz/ze strony głównych graczy też mówi sporo.
  Czy zwróciłeś uwagę na te k l u c z o w e słowa Browna?

  "Uważamy, że polski przykład będzie precedensem dla innych krajów. A my zrobimy wszystko, aby upewnić się, że inne kraje pójdą za polskim przykładem"

  I na te:
  "Chociaż (Polacy) nie są odpowiedzialni za to, co się stało, mają obowiązek dbać o tych, którzy cierpieli w ich kraju"
  Nawias mój,ale o to chodzi.

  Otworzyliśmy,a raczej wybudowaliśmy jak zwykle najdroższą - drogę.

  Uczciwie mówiąc ja nająłbym Zyzia głównie dlatego,że pierwsze,co by zrobił ,to walnał w kubeł Talmud i cały ten mistyczno-religijny czad i zastąpił go dobrym programem finansowym.Nie interesowałyby go żadne zaciemniające obraz,wiążące ręce i paraliżujące decyzyjność, genezy religijne tego rozbójniczego procederu
  I za to bym mu płacił.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Jugglerze
   Zyzia K.który byłby skłonny zrobić choć w części to co postulujesz, należałoby "obchodzić w koło i całować w ... czoło" żeby zgodził się objąć posadę i wziąć do dzieła.
   Oczywiści zgadzam się z Twoją drogową metaforą. I opinią o skutkach tego głosowania. Ale poza dwoma Rejtanami, resztę głosujących, skoro już trzymamy się komunikacyjnych metafor, niestety muszę uznać za "tirówki".
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 16. no teraz to z niecierpliwością czekam na wpis Szanownych Autorów o aferze taśmowej Wprost :) Jestem pewien, że cała sprawa się rozmyje, zamiotą pod dywan...

  MACIEJJO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. @MACIEJJO,

   Szanowny MACIEJJO, Jest niemal pewne, że sprawa zostanie zamieciona pod dywan. Co prawda Ryża Kanalia ma się dzisiaj publicznie za swoich parobków tłumaczyć, więc doświadczymy zapewne erystyki typu "jak złapali cię za rękę to mów, że nie twoja ręka" - zatem chyba nic nowego. Zresztą ta władza już przywykła, że nie musi się z nikim liczyć, a krótka pamięć wyborców załatwi resztę.
   Jeżeli czas pozwoli, to być może sprawą się zajmiemy.

   Serdecznie pozdrawiam, TF.

   Usuń