czwartek, 17 listopada 2016

Idealny polityk III RP


Opozycja miota się w poszukiwaniu jakiegoś pomysłu na Polskę, bowiem samo hasło „odsunąć od władzy PiS” nie wystarcza. Zaś "żeby było tak jak było" zaakceptuje głównie gromadka grafomanów, szmirusów i innych chałturników, żerujących na pieniądzach podatników. Użytecznym idiotom może to nie wystarczyć, skoro poparli wystruganego z banana bankstera i jego girlaski.
Nie mniej ważne jest znalezienie lidera, który jak sobie marzy konował z Chlewisk, połączyłby wszystkie nurty. Czyli był uznany za swojego lidera przez złodziei, aferzystów, łapowników, banksterów, pasożytów na spółkach Skarbu Państwa,  kryminalistów, narkomanów, pedofili, pederastów, feminazistki,  ekoterrorystów, starych esbeków, idiotów  i resztę soli ziemi III RP.
Redakcja postanowiła podać im pomocną dłoń i  wymienić co ważniejsze cechy takiego wodza nad wodzami. Po burzliwej dyskusji w gronie kolegium redakcyjnego  ustaliliśmy że ideał ten powinien być:

 • błyskotliwie inteligentny niczym Ryszard Petru
 • pracowity niczym Donald Tusk
 • prawdomówny niczym Ewa Kopacz
 • kryształowo uczciwy niczym Hanna Gronkiewicz-Waltz
 • opanowany niczym Stefan Niesiołowski
 • kimś o nieposzlakowanej przeszłości niczym Lech Wałęsa
 • porywającym mówcą na miarę Adama Michnika
 • żarliwym polskim patriotą na miarę Mirona Sycza
 • przykładnym ojcem i mężem na miarę Mateusza Kijowskiego


Jeśli ktoś z grona Czcigodnych czytelników zechcę tę listę idealnego demokraty "europejsa" na miarę Tusklandii uzupełnić o jakąś konieczną a przeoczoną przez nas zaletę, redakcja będzie wdzięczna za pomoc.

Stary Niedźwiedź
Flavia de Luce
Tie Fighter
Refael 72

14 komentarzy:

 1. I jeszcze powinien być stylistą na miarę chrabiego bula
  amigo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki, Amigo
   Fajnie wyszo bo w ten spoób jest okrągłe dziesięć filarów polskiej europejskości. Lub europejskiej polskości, jeśli ktoś tak woli.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Szanowna Redakcjo,

  Powinien być wybitnym ekonomistą jak Leszek Balcerowicz, wielkim reformatorem i dowódcą polskiej armii jak Tomasz Siemoniak, no i koniecznie musi też profesorem, jak nasz umiłowany Władysław Bartoszewski.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Robercie
   Ziarnko do ziarnka i mamy trzynastkę, która z kimś się kojarzy. Tamten miał jeszcze jakąś szczhptę poczucia wstydu i się obwiesił. Tych eurotargowiczan nie można o to podejrzewać. Mogę się założyć że dadzą drapaka. Na UPAinę lub do Brukseli i będą nam się śmiać w nos. A szczególnie Napolionowi i Zbigniewowi "Kapiszonowi" Ziobrze.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 3. Szanowni Autorzy, pójdę po obu bandach, gdyż w moim mniemaniu obie współtworzą III RP.
  Sprawiedliwy niczym Andrzej Rzepliński
  Lew salonowy niczym Radek Sikorski
  Podróżnik niczym Adam Hoffman
  Dyplomatyczny niczym Witold Waszczykowski i Grzegorz Schetyna razem wzięci
  i wiem, o zmarłych dobrze, albo wcale, ale nie mogłem się powstrzymać - trzeźwy niczym Jacek Kuroń.
  To oczywiście nie koniec listy, ale zostawię coś kolejnym komentatorom.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Jarku
   Nie ma powodu byś nie sięgał do "konkurencji" czyli d0 armii PiS. Oszusta Hoffmana pozbyli się jeszcze przed wyborami, ale majstrowaniem przy obsadzie spółeczek zdążył na pożegnanie zaszkodzić obecnemu rządowi. A co się tyczy ddyplomatoła, mam hipotezę iż nie jest to kret. On po prostu jest tak bezdennie głupi oraz rozlazły w działaniu.
   Skoro przywołałeś tę trockistowską moczymordę, kiedyś w telewizorni w programie przedwyborczym spytano go o sprawy religijne. Chciał być ironiczny i odparł że jest wyznawcą dżinizmu. I wtedy dopytano czy ortodoksyjnego, czy z tonikizmem.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. "dobrze, albo wcale"

   czcigodny Jarku, przypomniałeś mi komentarz na fb dokonany przez mojego znajomego dotyczący śmierci pewnej czerwonej kanalii.

   o zmarłych wcale lub dobrze. Umarł kiszczak. I dobrze..
   pozdrawiam

   Usuń
 4. I urodziwy jak Anna Komorowska.

  Zygmunt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Zygmuncie
   Starożytni Grecy wierzyli w istnienie niejakiej Meduzy. O tak strasznym wyglądzie, że każdy kto na nią tylko spojrzał, od razu zamieniał się w kamień. Niestety to tylko mit. Bo gdyby to była prawda, wspomniana przez Ciebie odoba powinna swego czasu stać na czele polskiej armii jako nasza wunderwaffe.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 5. Powinien być przede wszystkim człowiekiem honoru jak i tu mam problem kogo wystawić na pierwszym miejscu. Może szanowni czytelnicy mi pomogą. Ja mam następujące typy: Kiszczak, Jaruzelski, Michnik no i oczywiście WSIowy chłoptaś na posyłki Komorowski oraz poniemiecki niedorobek, dla którego polskość to nienormalność.
  klawisz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Klawiszu
   Wymieniłeś tak mocne kandydatury że w tym przypadku mamy klasyczny kłopot bogactwa. Bo w porównaniu z trójką którą umieściłeś na medalowym podium i jej mocnym zapleczem, takim jak Chyży Rój i chrabia Bul, nawet specjaliści od dojenia z zielonej agencji towarzyskiej to trampkarze. Niech więc każdy wybierze w tej kategorii takiego ludzia honoru który budzi jego największe uczucie obrzydzenia.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 6. A jako "lord protektor :- Bolek- Mieszko : Bolek z powodu wiadomych wygranych w totka a Mieszko bo chował je do mieszka
  amigo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Amigo
   Poza tymi "wygranymi" Bolek zakosił też, jak poinformowała w 100% dla mnie wiarygodna ś.p. Anna Walentynowicz, również i zagraniczne fundusze przeznaczone dla Solidarności. Z perspektywy czasu niejaki Juda z Kariotu prezentuje się lepiej. Bo nie szedł w zaparte, że te 30 srebrników wygrał w totolotka i jednak się powiesił.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 7. Taki szmonces mi się przypomniał. Może nie do końca na temat, ale mam ostatnio dziwne skojarzenia.

  Dwóch Żydów poszło na grób do przyjaciela. Inskrypcja na macewie głosi:

  Izaak Goldeberg,
  rzetelny kupiec
  wzorowy małżonek.

  Ech, biedny Icek - wzdycha jeden z Żydów - leży w grobie z obcymi ludźmi.

  OdpowiedzUsuń