piątek, 31 marca 2017

Apel Ryszarda VI

1 kwietnia to tradycyjna pora umieszczania w mediach mniej lub bardziej udanych żartów czy fałszywych informacji. W tym roku mamy wyjątkowo ułatwione zadanie, bowiem Stanisław Janecki, dziennikarz i komentator "wSieci", "wPolityce" oraz filar "W tyle wizji", na portalu braci Karnowskich:

http://wpolityce.pl/polityka/333586-sensacyjny-list-otwarty-ryszarda-petru-do-polakow-w-kraju-i-poza-jego-granicami

poinformował że i rzemiosło wywiadowcze nie jest mu obce. Pan Stanisław napisał:
"Nieprzypadkowo Ryszard Petru jest nadzieją polskiej polityki, kandydatem na przyszłego premiera. Mimo spadku notowań Nowoczesnej w sondażach Ryszard Petru potrafi nie tylko postawić trafną diagnozę sytuacji w Polsce, Europie i na świecie, ale ma też plan na przyszłość. Dotarłem do sensacyjnego listu otwartego lidera Nowoczesnej do Polaków w kraju i poza jego granicami. Oto on."

 „Szanowni państwo,
Europa i Polska znalazły się w krytycznym momencie historii Ameryki. Ta sytuacja rodzi nowe problemy, ale Nowoczesna jest na to przygotowana, gdyż nie ma takich nowych zagadnień, które nie zostałyby już rozwiązane w przeszłości. Przede wszystkim Wielka Brytania opuszcza strefę euro, co już ma wpływ na kurs funta, czyli walutę obowiązującą w Irlandii. Brytowie będą się zapewne ratować tworząc raje podatkowe na wyspach położonych w Kanale Panamskim oddzielającym ich państwo od kontynentalnej Europy, na przykład na Mauritiusie i Kajmanach. Kiedy Wielka Brytania ostatecznie wyjdzie ze strefy euro, kurs i pozycja funta mogą wpływać na sytuację w Polsce i na kurs złotego, gdyż wielu Polaków korzysta z tego, że Brytania jest w strefie Schengen i mogą tam łatwo wjechać, więc zarabiają tamże we wspólnej europejskiej walucie, czyli w funtach. Brexit oznacza zapewne także wyjście z obszaru Schengen, więc część naszych rodaków wróci do Polski, a część przeniesie się do innych państw Unii Europejskiej, np. do Norwegii czy Szwajcarii. Wszystkich ich trzeba będzie otoczyć opieką. Nowoczesna już się tym zajmuje, dlatego m.in. w tej sprawie gościłem w stolicy Norwegii – Helsinkach. Chcemy, by wszyscy Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii, szczególnie ci, którzy osiedli w Kanadzie i Australii, nie zostali pokrzywdzeni w wyniku Brexitu. Zresztą Kanada już zapowiedziała referendum w sprawie pozostania w Unii Europejskiej, mimo że Londyn chce z niej wyjść.
Wielka Brytania i Brexit to ważna sprawa, ale dla nas najważniejsze jest to, że rząd PiS chce wyprowadzić Polskę z Północnoamerykańskiej Strefy Wolnego Handlu, na co absolutnie nie możemy pozwolić. Rozmawiałem już o tym z szefem Rady Europy Jeanem-Claudem Stoltenbergiem, który zapewnił mnie, że nie dopuści do wyprowadzenia Polski z NATO przez rząd PiS. Wkrótce spotkam się w tej sprawie z sekretarzem generalnym ONZ Donaldem Tuskiem. Jest on bardzo zaangażowany w polskie sprawy, mimo że rząd Beaty Szydło sprzeciwił się jego wyborowi na drugą kadencję w Europejskim Trybunale Praw Człowieka i Obywatela. Na szczęście w tej sprawie nie zawiodła sprawdzona przyjaciółka Polski, kanclerz Austrii Angela Merkel. Podobnie jak nie zawiódł prezydent Holandii – Francois Hollande. Polska ma w Europie partnerów, na których może liczyć i którzy obronią nas przed szaleństwami PiS. Polska ma też życzliwych sąsiadów, współpracujących w ramach Unii Śródziemnomorskiej. Szczególnie aktywni są na tym polu nasz północny sąsiad – Włochy oraz wschodni - Hiszpania. Wkrótce wybieram się do stolicy Hiszpanii – Rzymu, żeby omówić szczegóły współpracy po odsunięciu PiS od władzy. Delegacja posłanek Nowoczesnej wybiera się też do San Marino, aby prosić papieża Franciszka XVI o przychylność i wsparcie w walce z reżimem PiS.
Nowoczesna i ja osobiście robimy wiele, żeby Polska przetrwała rządy PiS w jak najlepszej kondycji. Mamy już gotowy plan szybkiego wstąpienia Polski do strefy dolara. Dzięki temu nasz kraj znajdzie się w Unii Europejskiej pierwszej prędkości. Nie chcemy być gorsi od takich państw jak Brazylia czy Korea Południowa, które do Unii Europejskiej zostały przyjęte razem z nami, a już są zaliczanie do unii pierwszej prędkości. Będziemy też ściśle współpracować z należącymi już do strefy dolara państwami czarnomorskimi – Litwą, Łotwą i Estonią. Mamy też swojego świetnego kandydata na szefa Banku Rezerwy Federalnej, czyli centralnego banku Unii Europejskiej. Jest nim prof. Leszek Balcerowicz, mój mistrz. Mając świetne plany i odpowiednich ludzi, nie tylko przetrwamy rządy PiS, ale szybko dołączymy do najlepszych w Unii Europejskiej, czyli Japonii i Chin. Darzbór!”.

Stary Niedźwiedź
Flavia de Luce

13 komentarzy:

 1. Szanowni Autorzy czym Wam się tak naraziłem? O mało nie pękłem ze śmiechu. Na przyszłość proszę uprzedzać, że tekst jest przeznaczony dla osób nie mających poczucia humoru.
  klawisz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Klawiszu
   Swego czasu (należysz do pokolenia pamiętającego epokę Późnej Gomułki) jakiś jajcarz zebrał dowcipy o tym głąbie w całość, trochę dołożył od siebie. I wygłosił to jako stanowiące spójną całość jedno przemówienie, genialnie parodiuąc dziedowsko - jękliwy sposób ględzenia tego matołka. Taśmy z tym nagraniem krążyły po całej Polsce a ludzie płakali ze śmiechu.
   Pan Janecki zrobił coś podobnego. I dlatego zdecydowaliśmy się na powielenie jego dzieła, choć do tej pory Antysocjal nie zamieszczał żadnych primaaprilisowych dowcipów. Ale ta parodia urzekła nas nie mniej, niż Ciebie. A poza tym, tego debila trzeba usunąć z polskiej sceny politycznej nie mniej starannie niż Paliciula i jego ćpuńsko - pedalsko - skrobankowe bydło.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Szanowna Redakcjo,

  A ja tak z inne beczki.Czy zna ktos jakas zywa istota glosujaca chcaca gloswac na ''Nowoczesna'' ? Pytam upelnie powaznie.To ze merytorczynicnie nic nie wniesli oprocz zgloszenia ok. 200 ''wnioskow o przerwe'' w sejmie to oczywiscie ''wiedza dla wybranych''.Ale to ze ich wypowiedzi to zbior idiotyzmow i komunalow wie kazdy kto nie jest kompletnym idiota.Inna sprawa ze podobno az 53% ''Polakow ?'' bylo zdania burek tusk powinnien dalej prezyCieciowac w Brukseli co duzo mowi o kondycji psychicznej spoleczenstwa.Nam jest moze o tyle latwiej ze z dystansem podchodzimy do propagandy i zwykly czlowiek ktory wlacza faszystowska TVN na 10 min. dziennie moze faktycznie wierzy w to co mowia -pytanie tylko czemu skoro w to ''wierzy'' jeszcze nie uciekl do jakiegos wolnego kraju ja wiem Chiny, Korea (N)... ?

  wesol dzien
  PiotrROI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Piotrze
   Przytoczyłeś sondaż wedle którego nieco ponad połowa ankietowanych rodaków uważa że Chyży Rój powinien pozostać w swej cieciówce w Brukseli. A co w tym dziwnego?
   "Totalna opozycja" to nie tylko złodzieje grosza publicznego plus szpagatowa yntelygencja, czyli zwolennicy PO, plus kretyni i nie tylko (o tym potem), popierający debila Petru i jego równie głupi fraucymer. Tych od Skatiny szacuję na 20-22%, nowośmiesznych na 8-10%. Razem ze 30%. Dodaj do tego zieloną gamratkę plus komuchów -zarówno starą czerstwą swołocz typu Czarzasty czy Skrzeczyszyn, jak i dużo młodszych trockistowskich chujwejbinów Zandberga. I już masz ponad 40%.
   Niedawno tłumaczyliśmy dlaczego Napolion jest najbardziej zainteresowany pozostaniem kundla w brukelskiej budzie. Elektorat PiS szacuję na jakieś 35%, z tego aż ok. 1/3 (jak widzisz, jestem optymistą) stanowią ludzie zdolni do logicznego myślenia, a nie jedynie tępi kibole plus kupieni za pomocą 500+. Ci myślący rozumieją że kundlowi trzeba przygotować komitet powitalny. A to się da zrobić najszybciej w jakieś dwa lata, o ile Geniuś znowu nie wywali się o własne nogi podczas zaorywania gangu skurwysynów w togach i z łańcuchami. Więc ci myślący też woleli przynajmniej w najbliższym czasie trzymać volksdeutscha jak najdalej od Polski. W odróżnieniu od tępaków marzących o prestiżowym dopieprzeniu kanalii i zarazem wysoce prawdopodobnym ściągnięciu jej do Polski, gdzie może najwięcej naszkodzić. Bo zrozumienie tego elementarza polityki dla tych kiboli jest zbyt trudne.
   Dodaj to i masz te 50% z groszami.
   Pytałeś czy ktoś widział w realu zwolenników Nowośmiesznej. Będziesz zaskoczony ale znam takie małżeństwo moich rówieśników. On inżynier, ale od ponad 30 lat robiący w branży pokrewnej bankowości, ona po szkole pomaturalnej, wykonująca uczciwy i potrzebny zawód. Oydwoje sławią Balcerowicza za wygaszenie "rakowskiej" inflacji. A że kosztem wyprowadzenia z Polski kilkudziesięciu (jeśli nie kilkuset) miliardów złotych i zaorania i tej części przemysłu która w Czechach przeżyła a teraz kwitnie? Nieważne. PiSu nienawidzą więc głosowali na Przestępczość Organizowaną. Gdy Chyży Rój ukradł pieniądze z OFE, wpadli w rozpacz, bo banksterzy co nie co dostali po dupie. Więc Petru przywitali niczym mesjasza. Niedawno próbowali mi nawet wmówić że te trzy bezmózgie pindy, kręcące się przy tym debilu oraz jego nałożnica myślą. Oni zagłosowaliby nawet na diabła z rogami, o ile nie nazywałby się Jarosław Kaczyński i nie chciałby się dobrać banksterom do tyłka. To im całkowicie wystarczy.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 3. Szanowni Flavio i Stary Niedźwiedziu,
  Przeczytałem felieton redaktora Janeckiego i niestety muszę stwierdzić, że wolę Ryśka w oryginale. W czasach, gdy życie już dawno przegoniło kabaret, wszelkie próby dowcipnego opisania wypowiadanych przez polityków bzdur, są skazane z góry na porażkę w porównaniu z oryginałem.
  Podsumowując, nie jest w stanie Stanisław Janecki wymyślić takich bredni, które by z bełkotem Ryśka miały jakiekolwiek szanse.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Jarku
   Masz rację że parodiowanie Ryśka jest trudne, o ile w ogóle wykonalne. Każdy człowiek który jakieś szkoły jednak okończył (w przypadku tego debila porządna zawodówka z czasów PRL może robić za Harvard) ma zakodowaną w podświadomości barierę psychiczną, bardzo utrudniającą plecienie bzdur. Jej przełamanie wymaga sporego wysiłku. A dla Swetru palnięcie czegoś, czego Ty i ja nigdy byśmy nie wymyślili jest równie łatwe jak dla nas oddychanie.
   Ale ta parodia była na tyle zgrabna że zdecydowaliśmy się ją zacytować.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. Witaj Jarku,

  Ja uważam, że treść tekstu Janeckiego do złudzenia przypomina standardowy bełkot petru. Niemniej jednak jestem pewien, że petru nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i w pewnym momencie będzie już nie do przebicia.

  Pozdrawiam serdecznie, TF.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Tie Fighterze
   Istotnie Janeckiemu wyszło to naprawdę dobrze. Gdybym miał napisać coś podobnego, chyba robiłbym to na raty. Czyli najpierw napisał "na poważnie" coś w stylu eurotargowickim. A w drugim podejściu zaczął walić wszystkie byki historyczne, geograficzne, ekonomiczne i polityczne, jakie tylko by mi przyszły do głowy. Muszę oddać autorowi sprawiedliwość że podszedł do zadania z sercem, mnie Chyży Rój jako gensek ONZ jednak nie przyszedłby do głowy. Ale masz rację że prześmiewcy jednak nigdy miszczowi nie dorównają. Bo nieuk doskonały tym się różni od gazu doskonałego że istnieje w świecie realnym.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 5. Szanowni Autorzy,
  Od początku wierzyłem w geniusz Petru i dziękuję za opublikowanie jego nieznanego listu, który ten geniusz znakomicie podkreśla i bezsprzecznie udowadnia. Mam tylko zastrzeżenia do tytułu - Ryszard VI - Petru jest skromnym człowiekiem, oddanym służbie Polsce nawet kiedy wyrusza z przyjaciółką do Portugalii, czy gdzie tam indziej go partia skieruje. Ale w głębi duszy zgadzam się z tym tytułem. Czas na ukoronowanie błazna.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Dibeliusie
   Zasmuca mnie fakt że jeszcze nigdy w polskim sejmie z naszych podatków nie byli opłacani aż tacy idioci jak klub Nowośmiesznej. Zastanawiałem się, jakie kryterium obowiązywało podczas układania ich list wyborczych. Wychodzi na to że były to dwa proste warunki: nienawiść do Polski i Polaków plus IQ niższy od numeru noszonego obuwia. Mam rzecz jasna na myśli numerację metryczną (czyli długość stopy w centymetrach) a nie francuską. Bo o IQ powyżej 40 ta gromada idiotów może tylko pomarzyć.
   W porównaniu z nimi Andrzej Lepper czy Renata Beger mogli uchodzić za bywalców Gaju Akademosa.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Szanowny Niedzwiedziu,

   ''Wychodzi na to że były to dwa proste warunki: nienawiść do Polski i Polaków plus IQ niższy od numeru noszonego obuwia ''

   To nieprawda! :) red.Janecki ostanio (1 kwietnia b.r.) oglosil ze ''poziom IQ czlonkow PlatFormy Oszustow wynosi 160'' ale z uwagi na date nie dodal ze to suma IQ wszystkich CZLONKOW tej mafi ;)

   wesol dzien
   PiotrROI

   Usuń
  3. Pierwszego kwietnia europoseł PiS pan Janusz Wojciechowski napisał że Krajowa Rada Sądownictwa broniła ludzi przed arogancją i bezdusznością sądów. Czytelnicy pogratulowali mu przedniego żartu primaaprilisowego. Wczoraj u Karnowskich:
   http://wpolityce.pl/polityka/333984-moj-wpis-ze-krs-bronila-ludzi-przed-arogancja-w-sadach-nie-byl-zartem-primaaprilisowym-smutne-ze-wylacznie-na-zart-wygladal
   pan sędzia wyjaśnił że napisał to zupełnie na poważnie. A na myśli miał jak najbardziej autentyczną uchwałę KRS z 4 kwietnia 1990, piętnującą te patologie. Ale potem nastał "samooczyszczający się" stary Prohazka i sądy powędrowały równo w gówno. I ubolewa że obecnie przypisywanie KRS uczciwych intencji wygląda na wyjątkowo makabryczny żart.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 6. Wszystko gra ale "Darz Bór" napisane z błędem :-)

  Darz Bór
  KOSMATY

  OdpowiedzUsuń