sobota, 15 kwietnia 2017

Życzenia

Szanowni Czytelnicy
Niecałe dwa tysiące lat temu miało miejsce wydarzenie, które zmieniło losy świata. Na czym ono polegało, Czytelnikom Antysocjala tłumaczyć nie musimy. Bo niezależnie od tego, czy są oni katolikami, wiernymi innych nurtów chrześcijaństwa, wierzącymi "po swojemu" czy też osobami nie przekonanymi do istnienia Siły Wyższej i osądu naszego postępowania po śmierci. celem naszej witryny od zawsze było przyciągnięcie tych wszystkich ludzi, którzy nie kwestionują pewnego minimum przyzwoitości.
W skali poszczególnych osób to minimum od dawna definiujemy jako Septalog. Czyli tę część Dekalogu, która zawiera wytyczne odnośnie postępowania w życiu doczesnym i syntetycznie wymienia to, czego w tym życiu czynić nie wolno. Bez wnikania w kwestie relacji człowieka z Siłą Wyższą. W naszym przekonaniu  ta lista zakazów nie zawiera niczego, co kolidowałoby z elementarnymi przyzwoitością i dobrem. Niezależnie od tego czy ktoś tak jak my "przyszedł na gotowe", czy też przy formułowaniu tych nadrzędnych pojęć zdany był wyłącznie na własne siły i mimo to do tych prawd doszedł.
Zaś w skali całego narodu łączy nas uczucie jakie żywimy dla naszej państwowości. Możemy się różnić szczegółami poglądów na jego optymalny model funkcjonowania, ale nikt z nas nie neguje potrzeby istnienia suwerennej Polski, rządzonej przez Polaków. A nie jakiegoś "euroregionu" (czyli nowej Generalnej Guberni), którą zarządzać ma nowy Hans Frank czy inny Grzechu Skatina z berlińskiego mandatu.
Stary Niedźwiedź opisywał małżeństwo swoich przyjaciół agnostyków, w których domu Wigilia pod względem wystroju, potraw na stole etc. niczym się nie różni od obchodzonej w rodzinie katolickiej. A gdy dawno temu spytał o przyczynę, zdziwiona pani domu odpowiedziała:
Przecież to jest POLSKIE święto!
I dlatego nikt z grona redakcji bie wątpi że szanowni Czytelnicy nie będą zdziwieni że radość z mozolnego wychodzenia z kamieni kupy wyrazimy w najzwięźlejszy sposób słowami otuchy:
Chrystus zmartwychwstał!

Stary Niedźwiedź
Flavia de Luce
Tie Fighter
Refael72 

5 komentarzy:

 1. Szanowni Autorzy,
  We współczesnym świecie nawet dla o wiele potężniejszych państw pełna suwerenność jest niemożliwa. Ale zakres tej suwerenności i konieczne sojusze powinny być przez elity rządzące jasno przedstawione społeczeństwu i zaakceptowane. Nie może powtórzyć się tchórzliwa zdrada narodu przez lizusów z PO.

  Życzę Wam i rodzinom spokoju i zdrowia. Chrystus zmartwychwstał!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Dibeliusie
   Może to nie jest najważniejsze ale choćby skandale ujawnione podczas ekshumacji udowodniły że wtedy to był Tusk, Kopacz i kamieni kupa a nie państwo. Skoro Chyży Rój honorował rosyjski zakaz otwierania trumien, oznaczało to że rzekomy polski premier miał w Polsce gówno do gadania.
   Za życzenia pięknie dziękuję i je odwzajemniam, jednocześnie przepraszając za zwłokę w odpowiedzi (problemy zdrowotne).

   Usuń
 2. Zdrowia i Nadzieji, z reszta sobie poradzimy.

  z mokrej Eire
  PiotrROI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Piotrze
   W imieniu całej redakcji pięknie dziękuję za tak piękne życzenia i po dwakroć je odwzajemniam. I przepraszam za tak nieprzyzwoitą zwłokę w odpowiedzi - problemy zdrowotne.

   Usuń