czwartek, 28 marca 2013

Chwalmy Pana!

Szanowni Czytelnicy

Dawno temu profesor mniemanologii stosowanej, świętej pamięci Jan Tadeusz Stanisławski, wygłosił szereg monologów o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia i odwrotnie. Temat niewątpliwie ciekawy, głównie ze względu na pewną asymetrię rangi tychże świąt w polskiej obyczajowości.
Święta Bożego Narodzenia w swej ziemskiej warstwie wiążą się z dłuższą labą, obżarstwem zaczynającym się już podczas formalnie postnej wieczerzy wigilijnej, choinką i prezentami. Poza tym jeśli kalendarz ułoży się korzystnie, można dobierając cztery dni urlopu uzyskać jedenastodniowy „długi polskim weekend”. Kończący się dopiero w Nowy Rok.
Ale w warstwie duchowej nie ulega wątpliwości że nic nie wywarło silniejszego wpływu na losy cywilizacji judeochrześcijańskiej niż krzyż z Golgoty. Który po prostu ukształtował dalsze dzieje cywilizacji białego człowieka, wbrew temu co usiłuje sugerować nadreprezentowana w „merdiach” gromada ateotalibów czy zabawna garstka czcicieli  bałwanów
graniastych lub o innej geometrii.
Czasy w których przyszło nam żyć na pewno nie należą do łatwych. W dyrdymały o polskiej „zielonej wyspie” wierzą już chyba tylko ci którzy używają „nadredaktora" do myślenia zamiast do sikania. Zaś ludzie myślący im bardziej wsłuchują się w wieści z kraju i ze świata, tym bardziej powodów do radości nie mogą się doszukać.
Ale jeśli mamy czyste sumienie bowiem postępujemy uczciwie, rzetelnie pracujemy i na miarę swoich możliwości pomagamy nie tylko swoim najbliższym, nie bójmy się zwrócić z prośbą o pomoc do Wyższej Instancji.
Dlatego wszystkim porządnym chrześcijanom życzę aby Zmartwychwstały dodał im otuchy oraz sił. Oraz okazał tyle Swoich łask ile tylko uzna za stosowne.
Wszystkim ludziom prawicy, niezależnie od ich światopoglądu, życzę by mogli znosić wszelkie przeciwieństwa i w godny sposób bez strat własnych doczekać chwili gdy poprawi się koniunktura a ludzie nie przegapią tej szansy i zaczną sprzątać w tej naszej stajni Augiasza.
A ponieważ Zbawiciel nie tylko za nas umarł ale i uczył
ludzi czym się różni dobro od zła, ku tym którzy opowiedzieli się po stronie ciemności kieruję inne życzenia. Śmieciom które uważają aborcję za jedną z form antykoncepcji życzę aby zgodnie z popularnymi w tym gronie deklaracjami nie dorobili się potomstwa i nie zaśmiecili puli genowej mieszkańców Polski. Co się tyczy apologetów "uwolnienia konopi", mam nadzieję że jak najszybciej  zglejują sobie mózgi tym barachłem i w przestrzeni publicznej przestaną tumanić nieletnią smarkaterią a śmieszyć ludzi myślących. Zaś agentom wpływu państw ościennych życzę by nażarli się mirabelek, popili je lurą szczawiową i pękli niczym smok wawelski po baranince która poczęstował go szewczyk Dratewka. Dla obserwatorów takiego radosnego widowiska nawet nieuchronnie towarzyszący mu fetor dałby się wytrzymać.
Alleluja!

Stary Niedźwiedź

21 komentarzy:

 1. Czcigodny Stary Niedźwiedziu!

  Bóg z Toba  Wujcio Stefan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Wujciu Stefanie
   Ślicznie dziękuję i wzajemnie życzę Ci Święta Zmartwychwstania Pańskiego w cieplutkiej (mimo tego co się dzieje za oknem) rodzinnej atmosferze. Uciech stołu w granicach rozsądku i jak najwięcej rozmów z tymi którym warto okazać należne im uczucia.
   Czyli w najlepszym ciemnogrodzkim stylu, postępactwu na pohybel!
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Niech Zmartwychwstanie Pańskie,które niesie odrodzenie duchowe,napełni wszystkich spokojem i wiarą,
  da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
  Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych dla Gospodarza i wszystkich Gości "Antysocjala"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Józefie
   Jeśli sami sprawujemy się jako tako przyzwoicie , na miarę możliwości grzesznej istoty jaką jest człowiek, wolno nam prosić Zmartwychwstałego o pomoc w tym o czym napisałeś.
   Dziękując za piękne życzenia proszę Go też aby przychylnym okiem spojrzał na Ciebie i Twoich bliskich.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 3. Stary Niedźwiedziu zacny, pozostaje mi dołączyć się do życzeń. A teraz lecę grzać łapki przy kaloryferze, bo taki mamy efekt cieplarniany, że śnieżyca aż miło. Dlatego w lany poniedziałek proponuję lepienie świątecznego bałwana i bitwę na śnieżki

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodna Erinti
   W epoce" globalnego ocipienia" (daruj obcesowość ale inżynierowie mają o ekoterroryzmie wyrobione zdanie) chyba najlepszy pomysł na Wielkanoc to ciepłe kapcie, wygodny fotel i miła rozmowa w gronie przyjaciół przy herbatce z rumem. A bałwana nawet lepić nie trzeba bo wystarczająco wiele takowych znajdziesz w organizacji reketierskiej Green Pic.
   Życzę Ci w te dni chwili zadumy nad tym co miało miejsce prawie dwa tysiące lat temu. Oraz rzecz jasna miłego towarzystwa, rozkoszy stołu w granicach rozsądku i obronienia się przed psychicznym terrorem "wielkiego sprzątania".
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Ja akurat mam gdzieś wielkie sprzątanie. Mam też uważa, że okna myje się latem. We wszystkim trzeba mieć umiar łącznie z umiarem i nie dać się nigdy zwariować.

   Usuń
 4. Czcigodny Stary Niedźwiedziu,
  Z ponurej zamieci śnieżnej wyłaniają się lewackie bałwany, ale zwyciężymy, bo z nami jest Jezus.
  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cziugodny Dibeliusie
   Z podanego przez Ciebie powodu te bałwany muszą w końcu stopnieć. Tyle tylko że trwa to dosyć powoli, wbrew wszelakim łgarstwom o "globalnym ociepleniu". Mam nadzieję że Ty doczekasz tej chwili gdy narkomańsko-dewiancko-skrobankowo-feminazistowsko-ekoterrorystyczne szambo zostanie wywiezione. Bo jmnie pozostało już nie tak wiele piasku w klepsydrze..
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 5. Czcigodny Stary Niedźwiedziu,

  dzięki za życzenia. Tobie również chciałbym życzyć zdrowia i wytrwałości w blogowaniu.

  yrk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Yrku
   Jak nie raz pisałem, darzę wielkim szacunkiem tych spośród agnostyków czy ateistów którzy trzymają moralny pion stosując się do "septalogu". Bo im po prostu jest trudniej dojść do takich samych zasad wyłącznie o własnych siłach.
   A więc odpocznij jak się należy, spędź ten dzień w najlepszym rodzinnym stylu a jajeczkiem podziel się z rodziną bo to jest nie tylko chrześcijańskie ale i tak bardzo polskie.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 6. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

  Życzę Ci oby spełniły się Twoje życzenia dla agentów państw ościennych, a życzenia dla Ciebie wysłałam na priva:)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodna Pelargonio.
   Jak widzę, w tej kwesti jesteśmy całkowicie zgodni. A co się tyczy życzeń osobistych, zechciej zajrzeć do poczty.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 7. And the hottest place to slot machines for sale in search engines are the subject of Registry Cleaner
  for Vista.

  my blog post :: used slot machines

  OdpowiedzUsuń
 8. Wesołych Świąt Stary Niedźwiedziu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Marku
   I wzajemnie, niech Zmartwychwstały nie szczędzi łask Tobie i twoim bliskim.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 9. Szanownemu gospodarzowi oraz wszystkim komentatorom życzę wspaniałych, ciepłych i radosnych Świąt Wielkanocnych, oraz wszelkiej pogody ducha i wytrwałości w walce ze złem panoszącym się w naszej Ojczyźnie. Alleluja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Tie Fighterze
   Niech pogoda ducha i życzliwość ludziom tego wartym nigdy Cię nie opuszcza. A zmartwychwstały niech sprawi żeby i dla naszej ojczyzny nadeszły lepsze dni a Ty ich doczekał bez strat "w ludziach i sprzęcie", jak mawiali starzy wojskowi.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 10. Wszyscy moi przedmówcy powiedzieli już wszystko w najpiękniejszym stylu ,dlatego tylko dokładam swój głos do serdeczności i pozdrawiam świątecznie Starego Niedźwiedzia oraz wszystkich odwiedzających:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodna Ewo
   Bardzo Ci dziękuję za życzenia. Moje kierowane do Ciebie i Twoich bliskich plus inny ważny wątek wysłałem na "priva". Zechciej zerknąć do poczty.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 11. Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
  I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info.
  Thanks for the post. I'll certainly return.

  my web-site modern dining table

  OdpowiedzUsuń