niedziela, 25 maja 2014

Lustracja

Stare powiedzenie mówi że w Polsce praktycznie każda ważna sprawa może być rozwiązana w sposób normalny lub cudowny. Normalny polega na tym że Pan Bóg zrobi coś za Polaków. A cudowny ma miejsce wtedy gdy to ci ostatni zrobią to sami, nie oglądając się  na pomoc z nieba.
Zatem informujemy że sprawa Wojciecha Jaruzelskiego trafiła wreszcie na wokandę, oczywiście w sposób normalny. Co biorąc pod uwagę przed jakim Sądem odbędzie się proces, w zupełności nas (a chyba i nie tylko nas) satysfakcjonuje.
Zatem pozwalamy sobie załączyć dwa linki.
W pierwszym Piotr Gontarczyk, uznany historyk IPN, rzuca odrobinę światła na cerowanie przez usłużnych pomagierów cnoty tej osoby. 
http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ludzie/artykuly/458591,wojciech-jaruzelski-falszowal-swoja-teczke-rewelacje-historyka-ipn.html?utm_source=dziennik.pl&utm_medium=bloczek-z-polecanymi-art&utm_campaign=zobacz-takze-rc-red 
A w drugim Emilian Kamiński wygłasza opinię o tej osobie.
Aczkolwiek nie jest to wypowiedź bywalca przedrewolucyjnego Wersalu, w warstwie czysto merytorycznej nie mamy do niej zastrzeżeń.

Stary Niedźwiedź i Tie Fighter

36 komentarzy:

 1. Wydarzenie uczciłem już buteleczką piwka Bojan Toporek. Znakomite piwko o zrównoważonej goryczce z silną nutą chmielu aromatycznego. Do tego z browaru regionalnego, żadne tam korporacyjne siki.

  A wracając do (anty)bohatera wpisu to znalazłem garść żartów:

  Niech mu ziemia.... z wapnem będzie!

  Generał Jaruzelski zbyt dosłownie potraktował komunikat o potrzebie pójścia do urny.

  Wiecie dlaczego Jaruzelski nie jeździ na rowerze?
  BO NIE ŻYJE


  Radek mógłby coś tweetnąć. Mamy w końcu kartę przetargową. "Wymienimy zwłoki Jaruzelskiego za wrak tupolewa".

  A pisaliśmy, że nie ma co odkładać głosowania na ostatnią chwilę?
  Są tacy co nie zdążyli.


  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie przepadam za czarnym humorem o takim klimacie, ale przyznam, że prychnęłam ze śmiechu przy potrzebie pójścia do urny...

   Usuń
  2. Czcigodny Refaelu
   Z tym "machniom" własności rosyjskiej za polską to doskonały pomysł. O ile dobrze słyszałem, w Niemczech jest jeszcze kilka starodruków o których zwrot polskie biblioteki bezskutecznie się dopominają. Może by tak wymienić je na kon-Donka? W ostateczności niech Szwaby przyślą choć dobre kserokopie.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  3. @ Ola
   W tym przypadku można nawet powiedzieć o paleniu się do tego pójścia do urny.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Jestem chrześcijanką więc wierzę, że Jaruzelski trafił wreszcie pod sprawiedliwy sąd, Boży sąd.
  Z tego samego powodu i w obliczu śmierci , nie będę brała udziału w kopaniu zwłok.
  Pomimo swojej wiary jestem z TEGO pokolenia, które Wojciechowi Jaruzelskiemu nigdy nie wybaczy.
  Umarł ojciec, dziadek i mąż i lepiej dla rodziny żeby pogrzeb miał wymiar wyłącznie prywatny.
  Nie czuję już nienawiści ale żalu tym bardziej nie. Nie życzę sobie żadnej państwowej celebry w jego przypadku i mam do tego prawo, bo jestem Polką.
  Poza wszystkim w dniu 13 Grudnia 1981 roku zmarnował mi życie.
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodna Ewo
   Mnie też w zupełności wystarczy to że wyrok wyda jedyny Sąd do którego mam całkowite zaufanie. I też uważam że pogrzeb powinien być pozbawiony jakichkolwiek akcentów państwowych. Ale coś mi się wydaje że poza LSD (czy jak się to to wabi), mogą uczestniczyć oficjele POpaprańców. Może nawet sam "Bul" Komorowski.
   A "za całokształt" sierp mu i młot na grób zamiast krzyża.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. myślę dokłądnie tak samo jak Ewa, jeśli wyspowiadał się przed śmiercią o DOSTAŁ ROZGRZESZENIE to ma prawo do katolickiego pogrzebu
   (przypominam, że do otrzymania rozgrzeszenia potrzebny jest szczery żal za grzechy i zadośćuczynienie...)

   ale nie nam oceniać czy ostatecznie został katolikiem, na szczęście nikt z nas nie decyduje o tym

   ponoć Julia Brystygierowa też została na koniec życia gorliwą katoliczką, a morderca dzieci Bernard Nathanson też uderzył się w końcu w piersi, nawrócił a w 1996 przyjął chrzest...

   natomiast jako obywatele możemy nie życzyć sobie pogrzebu z honorami - bo pogrzeb katolicki a pogrzeb z honorami to dwie zupełnie inne sprawy, uważam, że za mało się to rozróżnia

   nie mam nic przeciwko temu, zeby jego rodzina i jakiś ksiądz modlili się nad grobem zmarłego, prywatnie oczywiście...

   Ola

   Usuń
  3. swoją drogą ciekawe jak jego kolesie będą teraz zwalczac kościół, wcześniej dopominając się tego, by tenże pobłogosławił grób Jaruzela...

   ale znając ich bezczelność, roześmieją się w twarz każdemu, kto wytknie im hipokryzję...

   Usuń
  4. @ Ola
   Wybacz Olu innowiercy wcięcie się w problemy stricte katolickie. Ale jeśli chodzi o to zadośćuczynienie o którym napisałaś, mogło na takowe zabraknąć czasu.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  5. @ Niedźwiedź
   pewnie że mogło zabraknąć
   ale w dalszym ciągu to nie ja ani Ty oceniamy to... jeśli kapłan, spowiadajacy dał rozgrzeszenie, to jest to na jego sumieniu... my MUSIMY to zaakceptować

   ale nie salwy honorowe dla "generała"

   niemniej jednak fakt, ze sąd "nie zdążył" go osądzić jest tu największą przeszkodą, bo formalnie rzecz biorąc umarł jako generał, były prezydent...
   niełatwa decyzja dla jakiegokolwiek prezydenta miasta, co by nie mówić

   Ola

   Usuń
  6. @ Ola
   Czcigodna Olu
   Sowieckiego janczara osądzi Ktoś stojący nieskończenie wyżej niż Ty, ja czy ten spowiednik. Ale jesli ten ostatni udzielił janczarowi rozgrzeszenia to na sumienia na pewno bym się z tym księdzem nie zamienił.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 3. Witaj Ewuniu,

  Ten zdrajca i zbrodniarz zwichnął życie tysiącom ludzi. Nie tylko tych bezpośrednio na jego rozkaz zamordowanych na ulicach i w kopalniach, ale też członkom rodzin tych pomordowanych, którzy nierzadko zostali bez środków do życia, albo byli przez bezpiekę prześladowani. Cała moja empatia wyczerpała się na tych właśnie ludzi, a nie na sowieckiego zbrodniarza w polskim mundurze. Niestety obawiam się, że przyjdzie nam jeszcze przełknąć gorzką pigułkę w postaci żałoby narodowej, pogrzeby z honorami i poczesnego miejsca w alei zasłużonych - na nasz koszt ma się rozumieć. Niemniej zawsze to jedną bolszewicką łachudrę mniej i to jest zawsze jakiś pozytyw. Natomiast jako negatyw trzeba przyjąć to, że zostawili oni po sobie całe hordy narybku - nieraz już nieźle wmontowanego w system.

  Pozdrawiam Cię serdecznie, TF.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ja także będę pamiętać o tych wszystkich ofiarach i zbrodniach jakich dopuszczali się komuniści. Będę pamiętać co zrobili z Polską i jak sprzedali się ruskiej swołoczy. Tego nie da się zapomnieć i dlatego z przerażeniem ( chociaż to przewidziałam) widzę wzrastające notowania SLD. Ten naród nigdy niczego się nie nauczy...

   Pozdrawiam Cię smutno :(

   Usuń
 4. Zbrodnia bez skruchy i kary..Spokojnie,już wyłażą zawodowi wybaczacze .Jakże im do twarzy w aureolach miłosiernych ,wybaczających nie swoje krzywdy "wielkiemu człowiekowi".Jutro zacznie się generalny odpust i ostateczne przemalowywanie czarnych wron na białe orły.
  https://www.youtube.com/watch?v=xC16umYvmjE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Jugglerze
   Zawodowi wybaczacze maja to już dobrze przećwiczone. Na pewno pamiętasz jak na początku lat dziewięćdziesiątych "fejginięta", rzekomo w imieniu Polaków, "wybaczyły" swoim ojcom. No bo przecież wszyscy Polacy są skażeni stalinizmem. A że niektórzy na przesłuchaniach byli torturowani a inni torturowali to już zupełnie nieistotny szczegół. Więc gdy pomyślę że pewien szmatławiec jest w Polsce gazetą o chyba najwyższym nakładzie, tracę wiarę w inteligencję rodaków.
   Pozdrawiam melancholijnie.

   Usuń
  2. @Juggler
   Do zawodowych wybaczaczy dodaj jeszcze pokolenie "oj tam" i sytych sklerotyków, których z patriotyzmu wyleczyła odrobina mijającego czasu, pełny brzuch i postępująca demencja mniej lub bardziej naturalna.
   Śmierć Jaruzelskiego powinna być przyczynkiem do odświeżenia pamięci wszystkim, dla których Polska w łapach czerwonych jawi się wyłącznie przez pryzmat Alternatyw 4.
   Zgadzam się, że generał Wojciech Jaruzelski był postacią tragiczną ale jako wybitnie inteligentny człowiek doskonale wiedział komu podaje rękę.
   Zupełnie odwrotnie jak Wałęsa, który w swojej głupocie pcha się z łapami tam gdzie nikt go być nie powinno!
   Dlatego trzeba dbać o pamięć, bo białych orłów coraz mniej na rzecz farbowanych lisów.

   https://www.youtube.com/watch?v=BPjW2iBNoIs

   Usuń
  3. @EwaL
   Ewuś,nie widzę nic tragicznego w "karierze" tego zbrodniarza.Widzę konsekwentną drogę najemnika na cudzym żołdzie.Tragiczne jest to,że brak jednoznacznego osądu i kary robi z prawdy plastelinę.Popatrz co się dzieje:
   w Kuklińskim większość widzi zdrajcę,ale Jaruzelski to "postać wieloznaczna".
   Jana Pawła II trzeba "odbrązowić",Popiełuszko to już "ofiara własnego fanatyzmu" ale na postać generała Jaruzelskiego trzeba "spojrzeć z szerszej perspektywy"
   Pokolenie "oj tam" wyrosło na tej plastelinie

   Pozdrawiam Cię serdecznie

   Usuń
  4. "A że niektórzy na przesłuchaniach byli torturowani a inni torturowali to już zupełnie nieistotny szczegół. "

   to jak ze złodziejami rowerów. Nieważne czy on ukradł, czy jemu ukradli. Ważne że był zamieszany w kradzież przecież...
   pozdrawiam

   Usuń
  5. @ Niedzisiejszy
   Niestety przez ostatnie 25 lat stopień skretynienia rodaków postępuje w zawrotnym tempie. Komunistom przez 45 lat nie udało się zwojować nawet ćwierci tego co zrobiły "sralonowe" media. Więc dla durniów używających "nadredaktora" do myślenia a nie do sikania, taki bohater jak Ryszard Kukliński jest zdrajcą. A to kacapskie ścierwo darzą szacunkiem.
   Pozdrawiam ponuro.

   Usuń
  6. Zawodowym wybaczaczom mogę zadedykować piosenkę Maćka Rzepki:

   https://www.youtube.com/watch?v=oKnevTuj_2s

   "A ja w oszołomstwie cały się zatracam
   wrzaski "to jest zemsta" nie wzruszają mnie,
   w nie swoim imieniu nie zwykłem wybaczać
   i karania draństwa w każdym wieku chcę!"

   pozdrawiam

   Usuń
 5. @Juggler
  Jak zawsze masz rację a ja kolejny raz dałam dojść do głosu odruchowi serca. I nie chodziło mi o tragizm "kariery", bardziej postaci.
  Z całą resztą zgadzam się całkowicie a za tę "plastelinę" winię nas wszystkich. Sami sobie jesteśmy winni, niestety.

  Trzymaj się Bracie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodna Ewo
   Mimo wszystko ta wina rozkłada się bardzo nierówno. Jednym zarzucić można głównie to że zbyt mało energicznie o tym mówili i do zbyt małego grona dotarli z przekazem. A innym że śmieli w ogóle porównywać osoby o których napisał Juggler. Więc stada durniów zatraciły umiejętność odróżniania złota od łajna. No cóż, w "Agorze" niejaki Goebbels mógłby się załapać co najwyżej na ciecia.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 6. a sierp mu w dupę na pożegnanie. Szkoda nawet na jego grób nasrać, bo by kwiatki mogły tej ruskiej łachudrze ładnie rosnąć....
  Oczywiście na grób jego nasrać z zachowaniem stosownej do okoliczności powagi....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Niedzisiejszy
   I dlatego bardzo spodobał mi się pomysł zaproponowania Rosji zamiany Jaruzela na Tu 154. Niech każda strona odda cudzą własność.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 7. "Stare powiedzenie mówi że w Polsce praktycznie każda ważna sprawa może być rozwiązana w sposób normalny lub cudowny. Normalny polega na tym że Pan Bóg zrobi coś za Polaków. A cudowny ma miejsce wtedy gdy to ci ostatni zrobią to sami, nie oglądając się na pomoc z nieba."

  eh ten wpojony nam do glow w XIX wieku "polski pesymizm" . Polacy doskonale "zalatwiali" swoje sprawy przez 700 lat. Jako jedyni potrafili sie skutecznie oprzec germanskiej inwazji polaczonej czy to z atakami dziczy ruskiej czy tatarskiej, tureckiej ect, Nasi bracia "Weleci",Serbowie zostali "zniknieci" juz w XII wieku. Czesi juz 955r stali sie wydmuszka cesarza. Pomorze tylko dzieki temu nie zostalo totalnie rozjechane jak w/w "Weleci" ze rzadzili nim Piastowie(1) przezywani dzis "Gryfami" (2). Jak widzimy zalatwiac swoje sprawy nawet w tak ekstremalnej -w jakiej byli -sytlacji Polacy potrafili doskonale pod warunkiem ze zyli w WOLNYM kraju. Trzeba bylo 3 wiekow wspolpracy rozych "wywiadow" wielu panstw aby -i to - "od srodka" ten kraj rozwalic i zdeprawowac.Toz Rzym rosadzono szybciej ;)

  pozdrawiam
  PiotrROI

  (1) Marcin Gall pisze o nich "poronieni ksiazeta" i "krewni Piastow" .M.G. nigdy nie nazywal "krewnymi" Przemyslidow czy Rurykowiczow choc mamy 100% pewnosci ze "po kadzieli" byli oni wlasnie "krewnymi". Stad wskazowka ze piastowie pomorscy -nazywani zreszta tak przez WSZYSTKICH heraldykow od czasow Wieniawy Dlugosza- byli "po mieczu Piastami"
  Druga wskazowka daje nam "kryterum imionowe" oto po tzw. "buncie poganskim" w 1040r przed cesarzem stawia sie Ziemomysl "Ksiaze pomorza". Wiemy ze "imieniem dominujacym" wsrod piastow pomorskim bylo imie Racibor a slynny z pod Cedyni (972r) brat Mieszka mial sie nazywac wg. Dietmara "ksiaze Cidebor" -co biorac pod uwage to ze ojciec Dietmara nie znal kompletnie jezyka slowianskiego wiec mogl poprostu przekazac synowi owe imie znieksztalcone.

  (2) herb Gryf zostal przyjety dopiero w XIV wieku a wiec stosunkowo pozno.Za nim poszla "nazwa"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam zaraz Polacy to czy Polacy tamto. W tamtych zamierzchłych czasach Polacy, czyli 99.9999999% miało g. do gadania w sprazwach państwowych. rządzili władcy absolutni niepodzielnie i to ini decydowali o kierunkach polityki. Owaszem, mądry władca słuchał rad mądrych doradców. Władca głupi albo nikogo nie słuchał, albo tylko doradców swego sortu. Póki Polka miała przywódców mądrych, przewidujących, przędła świetnie, gdy za rządzenie wzięła się demokratyczna szlachta, szlag trafił nasza państwowość na ponad 100 lat.
   Jak to wielokrotnie pisałeś Piotrze, jako kraj mielismy podwójnego pecha (choć w kontekscie tragicznych losów polskiej inteligencji niezręcznie mówic o pechu). Hitlerowskie Niemcy i kacapskie sowiety rozwalili nam prawdziwe, polskie elity. Późniejsze elity z nadania zagarniały i zagarniaja ten kraj coraz bardziej. Aż do utraty niepodległości wkrótce....
   pzdr

   Usuń
  2. Czcigodny Piotrze
   Pełna zgoda co do tego że kilkaset lat temu Polacy potrafili sobie dawać radę nawet mając tak parszywe położenie geograficzne. Niestety, było ale się skończyło. I trudno mieć pretensję do Pana Boga za to że inni tak nas "rozegrali". Swego czasu my mogliśmy "rozegrać" Rosję ale zabrakło woli i konsekwencji. Więc jak w świecie zwierząt, silniejszy pożarł słabszego. Gone with the wind.
   A obecnie im bardziej przypatruję się polskiej rzeczywistości, tym mniej elementarnego zdrowego rozsądku widzę u rodaków. Bo gdzie w cywilizowanym świecie szajka złodziei i aferzystów utrzymała by się przy władzy posługując się "argumentem":
   Tak, to prawda, jesteśmy bandą złodziei i skurwysynów a was mamy w dupie. Ale jeśli nie my to przyjdzie zły Kaczor in was zje!
   Dziękuje za wizytę i pozdrawiam ponuro.

   Usuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szanowni Autorzy,
  Niestety kolejny raz muszę wyrazić pogląd niepopularny w gronie konserwatywnym, które odwołuje się wyłącznie do wartości chrześcijańskich, inne mając w pogardzie. Na przykład:

  "Jestem chrześcijanką więc wierzę, że Jaruzelski trafił wreszcie pod sprawiedliwy sąd, Boży sąd.
  Z tego samego powodu i w obliczu śmierci , nie będę brała udziału w kopaniu zwłok."

  W tak specyficznej sytuacji na wszelki wypadek pozostałbym wierny słowiańskim procedurom. W szczególnych przypadkach zalecały one dekapitację oraz przebicie kołkiem osikowym.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odczyniłam egzorcyzmy Dibeliusie i kolejny raz chrześcijaństwo jest górą. Jaruzelski ponoć umarł przyjąwszy Sakrament Święty więc wcześniej wyznał grzechy ,a rodzina zażyczyła sobie mszy świętej na pogrzebie.

   Bóg z Tobą Dibeliusie i nie grzesz więcej :)

   Usuń
  2. Zastosować obie metody naraz byłoby najpewniej...

   Usuń
  3. @ Dibelius
   czcigodny Dibeliusie
   jak doskonale wiesz, nie jestem entuzjastą starosłowiańszczyzny. Ale w tym przypadku Twoja propozycja dwóch niezależnych zabezpieczeń na pewno jest godna rozważenia a kołek osikowy vel osinowy jak najbardziej wchodzi w grę. Natomiast pamiętając o słynnym "oooodpieeeeprzcie sie oood geeeenerała" , w odstraszający wampiry czosnek zdecydowanie nie wierzę.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  4. @EwaL

   Ewuniu, Jaruzel również przyjął sakrament chrztu, ktory jak sam później twierdził u niego się nie przyjął.

   Pozdrawiam serdecznie, TF.

   Usuń
  5. @ EwaL, Dibelius, Tie Fighter
   W kwestie sakramentów według katolickiego nauczania z przyczyn oczywistych nie wnikam. Ale większy ambaras może być z transplantacjami. Spotkałem się już z opinią że Breżniewowi wstawiono sztuczny odbyt. A skończyło się tym że implant wydalił biorcę.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 10. A u nas na czarnej mszy/co to miał na nią z samego Ursynowa sam wielki miszcz Laveyański przybyć, ale była wichura i wypełniło mu wiatrem pelerynę i odleciał jak latawiec w nieznanym kierunku/ odprawiliśmy nad naszym bratem Jaruzelskim wszelkie rytuały, a w nocy wykradniemy jego truchło z grobu, zakonserwujemy formaliną, Jumanne go wynekrofili, a potem ożywimy go prądem. Ma już przygotowaną kryptę obok Pol Pota i wujka Joe. Tedy będzie wśród nas jako zombi chodził.

  Ave satan!

  Oppressor.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czcigodny Oppressorze
   Nie jestem pewny czy wasz plan wypali bowiem Dibelius zaproponował aby to truchło na wszelki wypadek przebić kołkiem osikowym. Ale tym nie mniej gdybyście zamierzali je wykraść z warszawskich Powązek Wojskowych (najlepiej razem z nagrobkiem), nikt z prawdziwych Warszawiaków by nie protestował. W końcu nie jest to cmentarz tylko dla czerwonej hołoty, jest tam pochowanych wiele osób godnych najwyższego szacunku.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń