poniedziałek, 11 stycznia 2016

Daleka jest droga doTipperary

W czwartek 7 stycznia w Pałacu Prezydenckim doszło do godzinnej rozmowy pana prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Trybunału Konstytucyjnego sędzią Rzeplińskim, o czym poinformowały media, między innymi portal „Wpolityce”:

http://wpolityce.pl/polityka/277465-rzeplinski-odslania-kulisy-spotkania-z-prezydentem-duda-rozmowa-trwala-godzine-staralem-sie-tak-prowadzic-rozmowe-zeby-ruszyc-do-przodu-z-obsada-tk


Obydwaj rozmówcy byli powściągliwi w udzielaniu odpowiedzi na dziennikarskie pytania na temat treści tej rozmowy. Tym nie mniej była ona wielce znacząca, bowiem już w piątek 8 stycznia TK oficjalnie podał do wiadomości, że na bliżej nieokreśloną przyszłość został przełożony termin rozprawy mającej rozpatrzeć skargi Parady Oszustów i niedorzecznika praw obywatelskich w sprawach „trybunalskich”. Wnioskodawców wrzaskliwie wspierał pomniejszy płaz z grona banksterów Swetru, alimenciarza Kijowego i merdiów. Głos zabrał nawet sam nadredaktor, gęgając że w Polsce demokrację PiS "szszaaachuje”. Ćwok zapomniał, że nie mówi tego do Jarosława Kurskiego i Seweryna Blumsztajna. A w gronie ludzi cywilizowanych mówi się „cicho, panowie”.
A dzisiaj, czyli 11 stycznia, portal „Wirtualna Polska” podał informację z ostatniej chwili:


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Trybunal-Konstytucyjny-umorzyl-postepowanie-w-sprawie-uchwal-Sejmu,wid,18096048,wiadomosc.html?ticaid=116482&_ticrsn=5 

Dla wygody Szanownych Czytelników zacytujemy w naszym mniemaniu najistotniejszy fragment tej informacji.

<<Z komunikatu przedstawionego na stronie internetowej TK wynika, że 7 stycznia 2016 r. Trybunał w pełnym składzie, na posiedzeniu niejawnym, "postanowił umorzyć postępowanie". Z postanowienia wynika, że w posiedzeniu brało udział 10 sędziów Trybunału. Nie uczestniczyli więc w nim sędziowie wybrani przez Sejm obecnej kadencji.
Oceniając uchwały o braku mocy prawnej wyboru 5 sędziów przez poprzedni Sejm, TK ustalił, że nie mogą być one uznane za akty normatywne. Trybunał uznał zatem, że postępowanie w tym zakresie podlegało umorzeniu ze względu na niedopuszczalność wydania orzeczenia.
Z kolei uchwały o ponownym wyborze 5 sędziów TK zaliczył do "kategorii uchwał nieprawotwórczych, przez które Sejm miałby realizować funkcję kreacyjną w odniesieniu do organów władzy publicznej", wobec czego nie mogą one zostać uznane za akty normatywne. TK stwierdził, że również w tym zakresie postępowanie podlegało umorzeniu ze względu na niedopuszczalność wydania orzeczenia.
Analizując dokumenty związane z wyborem sędziów z 8 października, TK "nie stwierdził jednak, by w jego toku uchybiono wymogom określonym w obowiązujących przepisach prawa". "Za uznaniem dokonanego wówczas wyboru za nieważny w znaczeniu nieistniejący nie przemawiają w szczególności podnoszone w debacie publicznej argumenty dotyczące zgłoszenia kandydatów przez rzekomo nieuprawnione podmioty czy też rzekomej konieczności uwzględnienia zasady dyskontynuacji prac parlamentu, które to argumenty należy uznać za całkowicie nietrafne" - napisano. "Wyjątkowo znamienna wydaje się tu okoliczność, że uzasadnienia do poszczególnych projektów uchwał o braku mocy prawnej nie zawierają wskazania, jakie konkretnie wady miałyby decydować o niedojściu do skutku wyboru dokonanego 8 października 2015 r., wzmiankując jedynie nieokreślone nieprawidłowości związane z naruszeniem procedury"

Decyzja TK nie była jednomyślna - trzech sędziów: Andrzej Rzepliński, Andrzej Wróbel i Marek Zubik zgłosiło zdanie odrębne.>>
 

Na temat treści tej rozmowy prezydenta Dudy z sędzią Rzeplińskim ciekawą hipotezę sformułował mistrz Stanisław Michalkiewicz:

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3557
 

W tym przypadku nie godzi się komentować, bo jak napisał mistrz Jan z Czarnolasu, "nie każdy w Polszce weźmie po Bekwarku lutniey”. Ograniczymy się zatem do parafrazy Adama Mickiewicza.
Na sędziego z trybunału,
Wszystkich łaje i potrąca,
Pomachał teczką pomału.
Już z sędziego masz zająca.
A podczas najbliższej manify, Kijowy, jego najmici i reszta cwelebrytów może z kolei zacytować Jaroslava Haszka:
Takeśmy sobie myśleli, głupie chamy, że nam ten trybunał coś pomoże. Dreck nam pomógł!

A ponieważ podczas ostatniej zadymy w Warszawie  to bydło skakało po Pomniku Powstańców Warszawy, nie będzie nam ich żal, jeśli zamawiający zażąda zwrotu petrudolarów, bo robota została spartolona.
Tyle w kwestii merytorycznej oceny kwiku świń odciąganych od koryta. Ale pozostały jeszcze kwestie formalno-prawne. Więc na miejscu PiS i jego zwolenników, nie odtrąbilibyśmy jeszcze ostatecznego zwycięstwa w tej trybunalskiej batalii. Arcyciekawego wywiadu na ten temat udzielił portalowi "Onet" pan sędzia Janusz Wojciechowski, europoseł PiS:

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/janusz-wojciechowski-prezes-rzeplinski-za-rzadko-zaklada-toge-sedziego-a-za-czesto/czdssw

Zauważył on natychmiast, że ten "dziesięcioosobowy" werdykt po prostu nie ma w świetle aktualnego stanu prawa żadnej mocy. I jest jedynie całkowicie prywatną opinią grupy sędziów. Zatem zdaniem redakcji, zanim PiS weźmie to za dobrą monetę, konieczna jest ekspertyza tęgich prawników. Bo nawet dobijana żmija potrafi ukąsić.

Stary Niedźwiedź
Flavia de Luce
Tie Fighter


PS
Opinię tę potwierdziła też pani prof. Krystyna Pawłowicz.

http://wpolityce.pl/polityka/277826-umorzenie-przez-tk-postepowania-w-sprawie-uchwal-o-powolaniu-sedziow-bez-mocy-prawnej

Powiedziała między innymi:

<<Dzisiejsze „umorzenie” ma więc charakter pozorny, nie wywołuje skutków prawnych (choćby były dla nas korzystne). Pokazuje, że prezes TK dalej trwa, a nawet dalej brnie w łamanie ustawy i konstytucji.
Moim zdaniem, s. Rzeplińskiemu tworzącemu tylko pozory „dobrej woli”, chodzi o to ,by wprowadzić Sejm i opinię publiczną w błąd i WYŁUDZIĆ zaklepanie w Sejmie w tym tygodniu skandalicznego, rozbuchanego budżetu TK na 2016 r., w tym 1 mln na 3 dni celebry, oraz podwyżki wynagrodzeń dla sędziów do 23,4 tys. zł.
Jednocześnie jednak Trybunał odmówił złożenia w Sejmie oświadczenia, że będzie stosował nową ustawę o TK.
NIE DAJMY SIĘ Trybunałowi/prezesowi NABRAĆ. Swoją drogą, dlaczego pozostali sędziowie TK nie reagują na nielegalne działania swego prezesa?>>

SN FdL TF  

9 komentarzy:

 1. Szanowni Autorzy,

  Mam wrażenie graniczące z pewnością, że to, co dzieje się wokół trybunału konstytucyjnego, a teraz wokół mediów publicznych, to jedynie wymiany jednych świń na drugie.
  Koryto nadal ma się dobrze, a kwestią zasadniczą jest, by je po prostu zlikwidować. I ta zasadnicza sprawa absolutnie nie jest tu ruszana. Tak, wiem, lecę nie za bardzo lubianym na tej witrynie Korwinem, ale to naprawdę nie jest moja wina, że zadyfany w sobie pajac w muszce ma w tej konkretnej sprawie rację.
  A dlaczego taki głośny kwik na całą Europę? Ano dlatego, że dotychczasowe świnie mają zagranicą wiele zaprzyjaźnionych świń, które żerują na zagranicznych korytach. A te nowe świnie wielu zagranicznych przyjaciół nie mają. Zatem te świnie zagraniczne kwiczą razem z naszymi, rodzimymi, od koryta odciąganymi, bo boją się, iż przy kolejnych wyborach obywatele ich krajów postanowią też dokonać wymiany świń.
  A te nasze świnie kwiczą, gdyż z ich punktu widzenia dzieje się im krzywda. Żyły dotąd na koszt obdzieranego z dochodów społeczeństwa, a teraz będą musiały w jakiś sposób wyżywić się same. Są one zdecydowanie w plecy na tej wymianie.
  Natomiast nowe świnie są jak najbardziej do przodu. Nie żerowały przez ostatnie 8 lat na społeczeństwie, a teraz znów będą mogły. Zatem im się opłacało.
  A co nam, szaraczkom dostarczającym do tego koryta pożywienia, przyjdzie z tego, że świnie się wymienią. Ano niewiele. Po staremu będą nas kroić z wytworzonych przez nas dóbr. Zatem różnica niewielka. Dlatego nie bardzo kwiczymy. Choć są różni naiwni (tzw. pożyteczni idioci), którzy dali sobie wmówić, że poprzednie świnie takie złe nie były, a te teraz to będą dużo gorsze.
  Nie wiem. Ciężko mi na ten moment przepowiadać, czy też zgadywać, czy będą gorsze, czy lepsze. Raczej bym zakładał, że będą podobne. Bo dlaczego mieliby być gorsi lub lepsi? Gdybym zaś chciał za każdym razem demonstrować, gdy jakieś świnie siedzią przy korycie i żerują na mojej pracy, to musiałbym tę pracę porzucić i cały wolny czas spędzać na demonstracjach. A niestety nie mam tak hojnych sponsorów jak ci, którym produkują flagi z logiem, a potem trąbią o nich w mediach głównego ścieku. Zatem muszę się zajmować robotą, za którą inni są gotowi dobrowolnie płacić własnymi pieniędzmi.

  Pozdrawiam serdecznie, a jednocześnie ze smutkiem, że ani idea likwidacji, ani idea ograniczania koryta nie chce się w naszym kraju wdrożyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Jarku
   Przypominam sobie rok 2005. Wtedy byłem pełny obaw, co z budżetem zrobią pobożni socjaliści, w polskim politycznym domu wariatów nazywani prawicą. I zostałem mile zaskoczony. Pani prof. Gilowska nie zrobiła niczego ekstrawaganckiego, a "becikowe" uchwalili kuń który mówi plus Chyży Rój właśnie na złość PiSowi. Trzeba też przyznać, iż bezsensowne koszty generowane przez PiS, to wporównaniu z wyczynami ch... Tuska, d... Kopacz i ich kamieni kupy (Grzechu, Zbychu, Miro, Sławek, Rychu i reszta skurwieli) to zaledwie gang Olsena. Dlatego widzę różnicę między rozmiarami starego i nowego koryta oraz ilością zadawanej do nich paszy. Wolę aby za pieniądze z moich podatków budowano tańsze i lepsze drogi, niż pękające tuskostrady, szyny i koła wagonów drugiej linii metra nie nadawały się po roku tylko na złom i.i.p. Po prostu z dwojga złego wolę grypę od AIDS.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Ten cały tzw. wymiar sprawiedliwości oraz Trybunał na czele z Rzeplińskim stoi na straży bezkarności zdrajców, morderców, oszustów, złodziei oraz idiotów z PZPR-UD-UW-KLD-SdRP-SLD-PO-Nowoczesnej hołoty. Kim jest Rzepliński? Niech każdy sam sobie odpowie. To jest m.in. efekt zamachu z 92r. dokonany przez hołotę PO-PZPRowską.
  klawisz
  klawisz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tu zaKODowani idioci w obronie demokracji wg Nowoczesnej hołoty z PZPR-PO
   https://www.youtube.com/watch?v=L47J4I522og
   klawisz

   Usuń
  2. http://wpolityce.pl/sport/277768-niemiecka-policja-wyrwala-polskim-kibicom-transparent-chroncie-swoje-kobiety-nie-nasza-demokracje-wideo
   klawisz

   Usuń
  3. Czcigodny Klawiszu
   Zgadzam się w pełni z Twoją diagnozą. Diabli biorą gdy sobie pomyślę, gdzie mogłaby być dzisiaj dzisiaj Polska, gdyby nie noc upiorów 4/5 czerwca 1992 i ta zgraja bydła z nominacji Kiszczaka, obalająca rząd Jana Olszewskiego. 23 lata do tyłu.
   Jak napisałem w odpowiedzi Dibeliusowi, skoro trybunalska konstytutka strajkuje, spotkałem się z propozycją by przestać im płacić. Na tym prywatnym spotkaniu warchoł Rzepliński został przegłosowany 7 do 3. Szlaban na kasę może spowodować, że od tej siódemki, a obecnie już dziewiątki może wpłynć zawiadomienie, że Rzepliński dokonuje kolejnych przestępstw.
   Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za te wartościowe linki.

   Usuń
  4. PS
   Zobacz, kto i jak bronił koryta w Białymstoku:
   https://www.youtube.com/watch?v=L47J4I522og
   Boki można zrywać. Z kolei w Warszawie żydokomuna niosła transparent "Lepszy Stalin i Dzierżyński, niż Kaczyński". Sponsor Soros i kasjer Petru wynajmują wujątkowych idiotów.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 3. Szanowni Autorzy,
  Sytuacja Trybunału przypomina oblężoną twierdzę. Przypomina mi to drugie oblężenie Głogowa.
  Dowódca oberst Jonas Graf zu Eulenburg przy okazji kapitualacji próbował przebić się, ale źle się to skończyło:

  Als sowjetische Truppen vor dem Befehlsstand des Festungskommandanten standen, gab Eulenburg die Meldung weiter: „Die Festung ist frei, handle jeder nach eigenem Ermessen. Eulenburg.“ Etwa 800 Soldaten, darunter Eulenburg, versuchten in drei Gruppen aus der Belagerung auszubrechen. Die nur mit leichten Waffen und wenig Munition ausgestatteten Soldaten wurden fast alle getötet oder gefangen genommen. Nur wenige gelangten bis zu den deutschen Linien.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Dibeliusie
   Spotkałem się z ciekawą propozycją. Jeden z moich kolegów zauważył, że skoro sędziowie odmawiają wykonywania swoich obowiązków (w 10 a nawet 12 osób to oni mogą się spotkać w kawiarni), czyli strajkują, nie ma żadnego powodu by im za te towarzyskie spotkania płacić. Niech im "strajkowe" płaci Swetru i ośmieszy tę bandę do końca.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń