środa, 7 czerwca 2017

„Neue Mein Kampf” czyli ein Euroreich, ein Eurovolk, ein deutscher Führer!

W niemieckim „Die Welt” ukazał się arcyciekawy wywiad z niejakim Manfredem Weberem, szefem europarlamentarnej frakcji tak zwanej Europejskiej Partii ludowej, wywodzącym się z bawarskiej partii CSU (formalnie tłumaczy się to to jako Unia Chrześcijańsko-Społeczna), będącej lokalną mutacją niemieckich łże chadeków zrzeszonych w CDU:

http://wpolityce.pl/swiat/343192-szef-europejskiej-partii-ludowej-w-die-welt-potrzebujemy-glebszej-integracji-w-ue-polska-i-czechy-musza-przyjac-euro

Mniejsza już o nazwę, choć z tych oszustów tacy chrześcijanie, jak z ajatollaha Chomeiniego. A biorąc pod uwagę cel przyświecający dziełu Schumanna, Adenauera i de Gaspariego, ci łże chadecy z czysto niemieckiego punktu widzenia powinni zmienić nazwę na przykład na Partia Islamskiego Zaorania Dziedzictwa Adenauera. Bo taka w pełni oddaje zarówno cel polityki „Herzlich Willkommen”, jak i efekty które takowa do tej pory przyniosła. A które są jedynie uwerturą do tego, czego Szkopy mogą się spodziewać w dającej się przewidzieć przyszłości. W pełni zasłużenie, co przewidział już ś.p. dziadek szkolnej koleżanki Starego Niedźwiedzia, weteran wojny bolszewickiej i obydwu światowych, kilka razy wspomniany na tym blogu. Który nie raz mawiał nam: 
„Pamiętajcie dzieciaki że do tej pory jedyną „karą” dla tych sku***synów Szkopów był Plan Marshalla. Ale Pan Bóg sprawiedliwy i jeszcze dostaną taki łomot za II Wojnę Światową że będą baranim głosem płakać.”
Pozwolimy sobie w punktach streścić mentalne wymiociny tego bawarskiego kpa.
1. Po wyborach do Bundestagu Niemcy stworzą „europejską obronność” i poszerzą strefę ojro.
2. Bez realizacji tych postulatów nie da się w zglobalizowanym świecie utrzymać europejskiego stylu życia.
3. Eurowehrmacht powinien być kontrolowany przez europarlament, który kierowałby go na wszelkie misje.
4. Skoro Traktat Lesboński mówi że ojro jest walutą euroburdelu to wszystkie kraje muszą się z tego zobowiązania wywiązać i tenże pieniądz wprowadzić.
5. Eurokołchozowi potrzeba jest więcej spójności gospodarczej. Gdy kraje strefy ojro zaczną się gospodarczo zbliżać, Weber nie wyobraża sobie by Polska czy Czechy zechciały „stać w drugim rzędzie”.
6. Jak powiedział ten spadkobierca nazistów, „Kaczyńscy tego świata, którzy wciąż wiele blokują w Unii, poczują w najbliższym czasie silną presje we własnych krajach, by podążyć w tym kierunku”.
7.Komisja Europejska powinna przekształcić w europejski rząd a jej szef być wybierany w wyborach powszechnych, by mieć równie silny mandat jak prezydenci USA czy Chin. Bo wtedy mógłby zmusić poszczególne kraje do jedności i solidarności.
Redakcja również w punktach odnosi się do tego „Mein Kampf bis”.
1. Jest więc oczywiste że wszelkie dotychczasowe pojednawcze słowa pod adresem polskich władz, wygłaszane przez Makrelę i jej handlangrów, były bezczelną ściemą. Bo po wygranych wyborach euromutti nie będzie musiała już dłużej świrować. I niemiecka świnia trojańska zacznie niszczyć NATO. Bynajmniej nie z wrodzonych megalomanii i debilizmu, jak to już było w przypadku TW Bolka, bełkoczącego ongiś o "NATO bis".
2. „Europejskim stylem życia”, czyli rugowaniem chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej, gender i polityczną poprawnością jako ideologiami państwowymi, apoteozą zboczeń czy de facto bezkarnością islamskiej dziczy, każdy zdrowy na umyśle człowiek gardzi. Czym ten styl życia prędzej diabli wezmą, tym lepiej. Ale obawiamy się że te „wartości” po prostu zastąpi szariat.
3. Eurowehrmacht pod rozkazami IV Rzeszy wam się marzy? I wysyłanie go do walki z "polnische Banditen"? Nic z tego, postnazistowsko-lewackie kanalie. Skończy się jak w Srebrenicy, gdzie doborowy batalion holenderskich pederastów tak spieprzał przed Serbami, że szminki i puderniczki pogubił.
4. Czyli żaden kraj, przynajmniej zdaniem Szkopów, nie może się już dłużej migać od finansowania niemieckiej gospodarki. Bo między innymi dzięki ojro Niemcy nie mają deficytu budżetowego.
5. Weber zdecydowanie przecenia wpływy szkopskiej agentury z PO, .Nowośmiesznej czy KODomitów. Targowica kłamie o swojej potędze by dostać większe pieniądze z BundesNachrichtenDienstu a ten dureń traktuje raporty Shityny i spółki serio.
6. Kaczyński poczułby silną presję Polaków gdyby śmiał nie odrzucić tego zamachu na polską suwerenność. A w parlamencie zechciał mataczyć jak w sprawie „lesbonki”. Przy okazji, rzecz jasna nie przeceniając siły oddziaływania naszego amatorskiego blogu, uprzejmie informujemy że w takim przypadku okres ochronny dla Napoliona bezpowrotnie by się u nas skończył.
7. Marzy się euroführer IV Rzeszy a w byłych krajach eurogauleiterzy? Będziecie mieli co najwyżej kalifa, twoja euromutti założy burkę. A ty będziesz gorliwie grzmocić łbem o podłogę meczetu, by nikt nie posądził cię o symulowanie. Bo takie będzie następstwo twoich „eurowartości”.
A na do widzenia, rzecz jasna z jedną konieczną drobną zmianą, redakcja mówi Weberowi to, co ś.p. Mamie Starego Niedźwiedzia powiedziała ongiś lagerführerin:
-
Raus, du verdammte deutsche Schweine!
Polecenie to jest żywcem zaczerpnięte z dorobku najświatlejszego i najkulturalniejszego narodu Europy, zatem Weber nie ma prawa nawet chrumknąć.

Stary Niedźwiedź

Flavia de Luce
Refael 72

20 komentarzy:

 1. Szanowni Autorzy, i za chwilę największymi wybranymi II wojny światowej okażą się Niemcy. Tym razem 70 lat minęło, ale z ich punktu widzenia warto było czekać. Rozdają karty w Europie, a pomniejsze narody okoliczne same się im pchają w ramiona. Nikt nie musi żądać korytarza. Właściwie to zgodnie z życzeniami nazistów. Polacy muszą być tak biedni, by sami chcieli jechać na roboty do Niemiec. Teraz należałoby to nieco zmienić. Polacy muszą mieć tak beznadziejny rząd i tak słabą armię, by sami zrzekli się niepodległości i poprosili o przyłączenie do IV Rzeszy. Co było do udowodnienia.
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miało być "wygranymi", a nie "wybranymi", ale smartfon wie lepiej i niepytany koryguje.

   Usuń
  2. Czcigodny Jarku
   Słusznie przypomniałeś postulat (może lepiej byłoby napisać POstulat?) autorstwa albo Franka, albo Himmlera (dokładnie już nie pamiętam). Ich POgrobowcy mieli utrudnione zadanie i nie zrealizowali tej idei przez 8 lat swojego (nie)rządu, bo nie mogli grać w otwarte karty i kompletnie się zdemaskować. Udało im się na tyle ogłupić ludzi że ostatnio na Tuska nie czekano na dworcu z liną i drabiną.
   Jestem o tyle umiarkowanym optymistą że niemieckich pachołków szacuję na około jedną czwartą elektoratu. I jeśli dezynsekcja w sądach przez najbliższe dwa lata poczyni widoczne postępy a w euroburdelu ciapaci będą kontynuować swoje rozrywkowe numery, może już będzie z górki.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Czcigodny Stary Niedźwiedziu,
  Żołnierze niemieccy dokonując masowych morderstw w czasie wojny nosili na pasach hasło Gott mit uns, teraz Niemcy odrzucają chrześcijaństwo na rzecz islamu. Nie wiadomo co gorsze. Ten naród oprócz wielkości ma w sobie jakieś szaleństwo. Ale akty szaleństwa zawsze źle się kończą, niezależnie czy w wykonaniu Hitlera i jego kolegów, czy jakiegoś Webera.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Dibeliusie
   Swego czasu sir Winston Churchill, straszny łajdak (Gibraltar!) ale świetny aforysta, powiedział że dobry Niemiec to martwy niemiec. Milom jest mniej wymagająca, bowiem uważa że Niemiec jest jak befsztyk. Bo jeśli się go porządnie nie wytłucze to żaden z niego pożytek.
   Obóz koło Hamburga w którym była moja Mama wyzwolili pancerniacy generała Maczka, współdziałający z jakomś pułkiem szkockim. Ci ostatni żartowali że najlepiej zrozumiałym dla Szkopa angielskim słowem jest dźwięk przeładowania stena. Na co maczkowcy odpowiadali że w zupełności wystarczy orzełek na berecie by Szkop biegał na dwóch łapkach i przynosił w zębach to, co mu się każe.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 3. A ja myślę, że jeszcze parę lat i Angole, Francuzi i Niemcy, oczywiście ci trzeźwo myślący i z resztkami instynktu samozachowawczego będę emigrować do Polski, Węgier czy Czech w ucieczce przed eurokalifatem.

  P.S. Witam po dłuższej przerwie w odwiedzaniu Waszego Bloga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Maciejjo
   Bardzo się cieszymy z Twojego powrotu w niskie progi Antysocjala.
   Co się tyczy przyszłości, Twoje przewidywania nie różnią się od naszych. Vyszehrad może przyjąć tych na tyle rozgarniętych uchodźców by zrozumieli nasze reguły gry i się do nich stosowali. Czyli Angoli, Francuzów.Ze Szwedami byłbym ostrożniejszy bo jak pisze u siebie linkowany przez nas czcigodny Robert,tresowani byli dłużej i mają znacznie bardziej zryte pod beretami. A Niemców, poza indywidualnymi uzasadnionymi przypadkami, po prostu bym nie wpuszczał. Mniejszość niemiecka potrzebna nam jak czyrak na tyłku. Poza tym, gdyby ciapaci wybili ten syf, cała Europa odetchnęłaby z ulgą.
   A potem rekonkwista, tak jak w Hiszpanii.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. Szanowna Redakcjo,

  Jakby rzekł stary dobry Roman von Ungern-Sternberg: ,,Prowadzimy walkę nie z partią polityczną, lecz z „sektą” spiskowców przeciw całej duchowej kulturze ludzkości, przeciwko idei bóstwa.''

  Z tej racji zatem, iż Unia Berlińska jest duchowym spadkobiercą innego wielkiego Związku, cytat ten pasuje jak ulał.

  Ja bym może jednak powiedział: ,,Prowadzimy walkę nie z jakąkolwiek grupą etniczną, narodową, religijną czy ideologiczną, lecz z sektą oligarchów, politycznych sutenerów, handlarzy śmiercią i z najzwyczajniejszą w świecie ludzką głupotą.''

  Potwierdzam też to, co zostało już napisane wyżej. Szwedów nie sposób już nawet nazywać debilami, by przypadkiem nie urazić osób o IQ mieszczącym się w okolicach 80-90. Tutaj standardem jest IQ ameby bądź lewego kapcia.

  Najgorsze są jednak, wierzcie mi lub nie, kobiety. To one stanowią główny elektorat femibilistek domagających się ,,feministycznego odśnieżania'', czyli odśnieżania ścieżek dla pieszych i rowerów, ale już nie zwyczajnych dróg, którymi jeżdżą agresywni mężczyźni w swoich reakcjonistycznych autach. One (a zwłaszcza te w wieku 18-30 lat) stanowią główny elektorat zielonych kretynów, którzy są za wolnym przemieszczaniem się ludzi na całym świecie, za brakiem jakichkolwiek granic, kontroli i są w związku z tym gotowi wpuszczać do Szwecji każdego, kto sam opłaci swoje koszta podróży. To tylko do czasu, bo wkrótce mogą już zacząć je im dotować. To kobiety stanowią ogromny elektorat lobotomistów-eugenistów zwących się dla niepoznaki Socjaldemokratami, najwyraźniej nawiązującymi do tego ,,socjalu'' zawartego również w nazwie NSDAP.

  Wierzcie mi zatem bądź nie, jednak po dziesięciu latach mieszkania w Szwecji uważam, że około 1/5 bądź 1/4 mężczyzn myśli tutaj w miarę samodzielnie. Są zdenerwowani sytuacją panującą w kraju, ale nie bardzo wiedzą jak mogą jej zaradzić. Mają swoje pasje i poglądy. Kobiety tymczasem biegają od tęczy do tęczy, tańczą na łąkach, śpiewają do kwiatków, nie uważają, by w Szwecji działo się cokolwiek złego i nie dostrzegają żadnych związków między przyczynami, a objawami (na co wskazuje niemal każda ankieta).

  Słuchanie ich w autobusie czy w metrze, przysparza mnie o notoryczny ból głowy. Uwierzycie, że jedno zdanie może trwać 10 minut? Może, jeśli mówi młoda Szwedka. Posługująca się przy tym jedynie ,,typ'' (prawie, mniej więcej i parę innych znaczeń) oraz ,,ba'' (mające służyć jako początek cytatu i wypełnienie, gdy rodowity Szwed zna góra 400 słów w swoim rodzimym języku). Gdyby zacząć używać obu tych słówek w języku polskim, to przeciętna polska nastolatka mówiłaby w ten sposób: ,,Ona ba, że ten jest głupi, on ba, że nie jest, ale jest typ, sam wiesz, typ przemądrzały, że ja ba...''.

  Kobiety przodują tutaj, jeśli chodzi o wiarę w teorie wyssane z palca, o zakrzykiwanie rozmówców, gdy czują, że nie mają racji i żadnych argumentów, gdy chodzi o jakieś idiotyczne ,,wartości'', ale także przodują w konformizmie i przyjmują każdą modę wymyśloną przez system np. na sztuczne pomaganie innym i łzawienie się z powodu wymyślonych historyjek. Dlatego przeciętny Szwed w szczerej rozmowie powie zaufanej osobie, że nie podoba mu się kierunek w którym to wszystko zmierza, a kobieta uśmiechnie się szczerze i zacznie świergotać o tym jak to jest pięknie, a będzie jeszcze piękniej.

  Nic dziwnego, że tylu Szwedów sprowadza sobie żony z Tajlandii...

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Robercie
   Zacytowane słowa barona Romana nic nie straciły na aktualności. Ta sama antyeuropejska hołota, która do tego ukradła słowo Europa i wyciera sobie nim gęby po zakąskach bardziej wyszukanych od tych bolszewickich. Bo "sało" (soloną słoninę) zastąpiły homary. Ale nie jestem pewny czy takie chamstwo jak Bieńkowska wie, jaka jest różnica między homarem, Homerem i Hemarem.
   Dzięki za ostrzeżenie w kwestii Szwedek. Twój opis dowodzi że to to ma inteligencję góra na poziomie kręgowców zmiennocieplnych. Bo już do papugi (że o kotach czy psach nie wspomnę) nie mają startu. Czyli po starannej weryfikacji można na okres próbny przyjmować Szwedów. Ale tu muszę zadać następne pytanie. Czy jeszcze umieją spokojnie i systematycznie pracować, z czego słynęli jakieś osiemdziesiąt lat temu?
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Nadal potrafią, choć bardziej ekonomiczne byłoby zatrudnienie Chińczyków, Wietnamczyków albo Koreańczyków. Tak po prostu wychodzi taniej, szybciej i nieco bardziej pomysłowo. Ale w przypadku Szwedów można liczyć jeszcze na dalece idącą uczciwość, a to dziś nie mniej istotne.

   Polska, jeśli chce być w ogóle brana na poważnie przez kogokolwiek, musi iść tempem Irlandii, Filipin, Malezji, Indonezji, Słowenii czy Turcji. Tempo inwestycji musi być iście saudyjsko-chińsko-japońskie. Tempo europejskie oznacza jedynie stagnację, pozostawanie na europejskim szarym końcu i wypracowywanie małego wzrostu dla zagranicznych banków i korporacji.

   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  3. Czcigodny Robercie
   O Szwedów pytałem oczywiście nie w kontekście alternatywy dla Azjatów z wymienionych przez Ciebie krajów, bo takową nigdy nie będą. Miałem na myśli to, czy jako wpuszczeni uchodźcy są w stanie się zaadaptować i po prostu zarobić na siebie. Bo już co do żabojadów mam wielkie wątpliwości.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  4. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Jeśli chodzi o możliwość zarobienia na samych siebie, to byłbym o to w miarę spokojny. Żebrać nie będą... Więcej będzie z nich pożytku niż szkody. Za to młodzi Niemcy już prawie w ogóle nie przypominają swoich dziadków i dlatego wątpię w ich pracowitość.

   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  5. Czcigodny Robercie
   Czyli Szwedów, oczywiście po obserwacji i detoksie w obozach przejściowych, można bez ryzyka przyjmować. Co się tyczy żabojadów, w pracy najlepiej wychodzą im przerwy na lancz, gadanie o pupie Maryni i strajki domagające się skrócenia czasu pracy, oczywiście przy jednoczesnej podwyżce stawek godzinowych.
   O młodych Niemcach wiem zbyt mało w aspekcie pracowitości.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 5. Spokojnie, islamisci robia juz pozadek z brytolami as jucha bucha a mysleli ze ,,wyruchali caly swiat''.Przyjdzie I kolej na faszystow w zasadzie sami sie podlozyli do odbycia kary.Niech nikt nice wymaga zebym choc jednych lub drugich ,,zalowal''.Nice umiem znalesc cienia empatii DLA tych ,....... .
  Wesol wieczor
  PiotrROI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Piotrze
   Co się tyczy Szkopów, mój stosunek do nich określiły dzieje rodzinne. Z rodziny Ojca (Lwów i okolice) poza nim nikt nie przeżył ostatniej wojny, w rodzinie Mamy cezurą było Powstanie Warszawskie plus obozy. Zginęli tam jej Ojciec i wszyscy Wujowie. Dlatego bardziej mi żal żaby rozjechanej na szosie niż Szkopa wysadzonego w powietrze przez ciapatego bandziora.
   Czcigodny Robert liczbę Szwedów płci męskiej zdolnych do myślenia ocenia na jakieś 20% populacji, o kobietach ma znacznie gorszą opinię. A jak Ty szacujesz analogiczne proporcje wśród brytoli? Czy jest tam z kilkanaście proceny ludzi o inteligencji wyższej od tych naczelnych, które na drzewie huśtają się na ogonach? A więc po reedukacji potrafiących zaadaptować się wśród białych ludzi z kręgu cywilizacji europejskiej o chrześcijaskich korzeniach.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Czcigodny Stary Niedźwiedziu,

   Czasami się zastanawiam, czy dla nas, Polaków nie jest lepiej tak, jak jest. Od końca XVIII wieku graniczyliśmy od zachodu z agresywnymi Prusami, a od 1870 r. - Rzeszą Niemiecką z numerami od II wzwyż. Naród niemiecki jest narodem agresywnym, zdyscyplinowanym i skutecznym. Bez wątpienia Wehrmacht jako armia był tworem doskonałym, a wojny Niemcy przegrywali nie przez słabość wojska, a przez głupotę i megalomanię przywódców. Rozsądny przywódca na miejscu Hitlera stworzyłby mocarstwo światowe, które mógłby się stać nawet imperium. Ale musiałby pamiętać, że imperia tworzy się przez setki lat, a nie przez 5...

   Dlaczego o tym piszę? Bowiem taki sąsiad bywa bardzo kłopotliwy i niebezpieczny, co Niemcy już wielokrotnie udowodnili. I dlatego sądzę, że Kalifat Berlina może okazać się sąsiadem lepszym - bo słabszym. Wystarczy przypomnieć sobie błyskotliwe zwycięstwo Żydów w wojnie sześciodniowej odniesiona nad łącznie trzema sąsiadami. Dla porównani wyobraźmy sobie zakończenie kampanii wrześniowej 6 września 1939 roku paradą zwycięstwa w Berlinie... Prawdę mówiąc Arab może być wymarzonym wrogiem, bo jest tępy, tchórzliwy i potrafi się tylko wysadzać w towarzystwie cywili, bo wojskowych już nie.

   Pozdrawiam serdecznie,
   Imperator

   Usuń
  3. Ave, Imperator!
   Masz świętą rację. Z dwojga złego lepsza za Odrą mało rozgarnięta i potencjalnie łatwa do wewnętrznego skłócenia dzicz (Źydzi są wirtuozami w grze na tym instrumencie). Dlatego w naszym interesie jest zamiana IV Rzeszy w Kalifat Berlina, połączona z wyrżnięciem lub ostatecznym psychicznym wykastrowaniem jak największej liczby Szkopów.
   A na dłuższą metę taki kalifat musi się cywilizacyjnie zapaść. Utrzymanie na chodzie komunikacji, energetyki etc. to nie robota dla tępych poganiaczy wielbłądów, z urządzeń technicznych umiejących jedynie obsłużyż smartfon, kałacha i materiały wybuchowe. Zatem za kilkadziesiąt lat może z Polski i Czech ruszyć rekonkwista, jak w Hiszpanii w XIII wieku. I muslimi wylądują w Morzu Północnym.
   I pomyśleć że zbrodniczy ale niewątpliwie inteligentny naród na skutek tresury w posłuszeństwie KAŻDEJ władzy dał się aż tak ogłupić tępej świni z enerdowskiego komsomołu. Ale nam tylko w to graj.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 6. Jeden obraz zastępuje 1000 słów . Moda z USA szybko trafiła do Niemców na ich loveparade . Uważam że , rekonkwista będzie szybciej niż nam się wydaje .
  http://assets.nydailynews.com/polopoly_fs/1.1386530.1372695779!/img/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/gallery_1200/new-york-city-gay-pride-parade-2013.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny QQQ
   Witamy po dłuższym niewidzeniu się.
   Masz rację że taki obrazek zastępuje długi komentarz, przekraczający blogspotowy limit 4096 znaków. W stosunku do Szkopów jestem wyjątkowo tolerancyjny - wręcz byłbym zachwycony gdyby większość przestawoła się na pedalstwo, zoofilię lub nekrofilię.
   Jako istota ciepłolubna nie przepadałem za zimami z temperaturami porządnie, a nie tylko symbolicznie ujemnymi. Ale teraz rzestałem marudzić i pęknie dziękuję Stwórcy za obdarzenie Niziny Środkowoeuropejskiej takim a nie innym klimatem. Bo po rozwałce byłej cywilizacji białego człowieka kilku śnieżnych zim ciapaci nie przetrwają. A gdyby była w stylu fińskim to wystarczyłaby jedna by się pozbyć tego nowotworu za pomocą krioterapii.
   Dziękuję za fotkę. Przekażę znajomym lekarzom jako darmowy środek wymiotny.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 7. Szanowny Stary Niedźwiedziu .
  Coraz częściej pojawiają się w necie informacje dotyczące zamachów np. w Berlinie czy ostatni w Londynie jako akcje "false flag" , które mają zdyscyplinować społeczeństwa Państw i narzucić im większy kaganiec w ramach EU . O ile nie są to manipulacje robione przez pierwszorzędnych fachowców posługujących się programami do obróbki obrazu to sprawy wyglądają ciekawie . Poniżej załączam kilka linków które moim skromnym zdaniem wymagają obejrzenia lub przeczytania . A że , dłuży weekend to materiał w sam raz .
  1. https://www.monitor-polski.pl/wszystkie-zamachy-to-sciema/
  o zamachu w Berlinie z udziałem polskiego kierowcy :
  2. https://www.youtube.com/watch?v=rdvyV09WFvU
  3. https://www.youtube.com/watch?v=itm1BAAgQHI
  ciekawe info od Profety :
  4. https://www.youtube.com/watch?v=nOKNgdcAdRs
  5. https://www.youtube.com/watch?v=N8NALfr-V70&t=1056s
  O tym jak daleko mamy się posunąć z rekonkwistą :
  6.https://www.youtube.com/watch?v=1z8mAUwuRRg
  7.https://www.youtube.com/watch?v=rPl53wM_5qI
  oraz coś poza tematem , rzucające ciekawe spojrzenie na pozyskanie drewna :
  8. https://www.youtube.com/watch?v=hjW4gGwEdeE

  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń