wtorek, 21 lipca 2020

Wielka wtopa rzekomego prawa i rzekomej sprawiedliwości - dodatek

W poprzednim wpisie podałem link do strony sejmowej, zawierającej odsyłacze do wszystkich głosowań sejmowych z 15 lipca. Zaś dzięki tweetowi posła Krzysztofa Bosaka wiadomo już, które głosowania (36, 46 i 56) dotyczyły kandydatury księdza Tadeusza Isakowicza - Zaleskiego. Początkowo sądziłem, że brak informacji o meritum poszczególnych głosowań był efektem kosmicznego bałaganu w sejmowej kancelarii. Ale obecnie zastanawiam się, czy tak skandaliczna fuszerka nie została popełniona na polecenie marszałek Witek, próbującej tak nieudolnie cerować cnotę kaczelnika i jego pomagierów. Daremny trud, bowiem po tej wtopie z cerowaniem nie poradziłby sobie nawet najlepszy żaglomistrz.
Interesujący się szczegółami szanowni Czytelnicy mogą sami zapoznać się z takowymi. Dla wygody tych, którym nie chce się w sieci grzebać, lub w miejscu, w którym spędzają wakacje, szkopska lub francuska hołota nie zapewnia zasięgu, służę tymi szczegółami. Wyselekcjonowanymi arbitralnie, bowiem podaję jedynie, jak głosowały osoby o co bardziej znanych nazwiskach.

W pierwszym głosowaniu jak należy zachowali się:

CYMAŃSKI TADEUSZ za   
EMILEWICZ JADWIGA za   
GOWIN JAROSŁAW za   
KAMIŃSKI MARIUSZ za   
PŁAŻYŃSKI KACPER za   
SIARKOWSKA ANNA MARIA za   
SOŚNIERZ ANDRZEJ za   
ZIOBRO ZBIGNIEW za   

Natomiast kaczelnikowe "wicie, rozumicie" ponad elementarną przyzwoitość przedłożyli:

ARDANOWSKI JAN KRZYSZTOF pr.   
BŁASZCZAK MARIUSZ pr.   
BOCHENEK RAFAŁ pr.    
DWORCZYK MICHAŁ pr.   
DZIEDZICZAK JAN pr.   
GLIŃSKI PIOTR pr.   
GOSIEWSKA MAŁGORZATA pr.   
GRÓBARCZYK MAREK pr.   
HORAŁA MARCIN pr.   
KACZYŃSKI JAROSŁAW pr.   
KALETA SEBASTIAN pr.   
KOWALCZYK HENRYK pr.   
KRUPKA ANNA pr.   
KUCHCIŃSKI MAREK pr.   
LICHOCKA JOANNA pr.    
MACIEREWICZ ANTONI pr.   
MORAWIECKI MATEUSZ pr.   
MOSIŃSKI JAN pr.   
MÜLLER PIOTR pr.   
PIECHA BOLESŁAW pr.   
POLACZEK JERZY pr.   
SASIN JACEK pr.   
SCHREIBER ŁUKASZ pr.   
SELLIN JAROSŁAW pr.   
SUSKI MAREK pr.   
SZEFERNAKER PAWEŁ pr.   
ŚNIADEK JANUSZ pr.   
TCHÓRZEWSKI KRZYSZTOF pr.   
TERLECKI RYSZARD pr.   
WASSERMANN MAŁGORZATA pr.   
WITEK ELŻBIETA pr.

W dalszych turach zmiany w tych gronach były minimalne. Sebastian Kaleta był już w obydwu za kandydaturą księdza Tadeusza. A Tadzio Cymbalski ośmieszył się ze szczętem, bowiem w drugim głosowaniu był przeciw, zaś w trzecim wstrzymał się od głosu.
Widać, że do grona starych pierników, ze stażem jeszcze w Porozumieniu Centrum, słuchających Kaczelnika Państwa niczym wachmistrz Soroka Kmicica, dołączyło pokolenie, jak ich nazywam, młodych wiceministrów. Takich, jak choćby Horała czy Szachermacher.
Co się tyczy narcyza Gówina, a w dużo mniejszym stopniu i Emilewicz, tym razem zachowali się przyzwoicie. Do pani Emilewicz nie mam tak wielkich zastrzeżeń, ale po demolce nauki polskiej i warcholskim udupieniu wyborów w regulaminowym terminie, Gówina mam za mega szkodnika. Zatem to głosowanie muszę uznać za wypadek przy pracy, nie zmieniający mojej oceny tego zakochanego w sobie a skrajnie niekompetentnego błazna.
Bardzo ciekawe jest głosowanie "Kapiszona" Ziobry, a z opóźnionym zapłonem i jego zastępcy Kalety. Czyżby kaczelnikowi znudził się kompromitujący go szajs, produkowany przez panazbysiowych "prawników" i obydwaj już czują, że są na wylocie? Bo takie wyjaśnienie uważam za najbardziej prawdopodobne.
I to tyle w temacie tej wtopy. Obawiam się, że na kolejną nie przyjdzie nam bardzo długo czekać, co ani trochę mnie nie cieszy. Bo nie podzielam dewizy "im gorzej, tym lepiej". POzostawiając ją temu, co stanowi totalną opozycję a Gówienny spławia Wisłą do rehitleryzowanego Gdańska.

Stary Niedźwiedź

16 komentarzy:

 1. :) jeny jeny ale zdziwienie tym co się stało, prawda ? tak z dziś, to zarzuty o molestowanie / gwałt przez syna speca od g... propagandy kurskiego, no można wspomnieć jeszcze o podkarpaciu i tak jakoś sie obraz maluje , czy dalej klocki nie stykają?. Ps Horała i przyzwoitość Hyhyhy taaaa od kiedy nosiciel i dupowłaz może być przyzwoity. Od wyszczekany cwany .... karierowicz. Wystarczy poszukać jego złotych wypowiedzi. No i zapytam może coś uratuje pan prezydent z nadęcia narodu wys..., przecież to nie to co trzaskowski prawda ?. Jest niezależny i sam zajmie stanowisko HAHAHAHAHAHAHAAh ? Luz docinki pod swoim adresem odebrałem i szczerze dalej mam wrażenie iż czytanie z zrozumieniem prostego przekazu w łeb trafiło, bywa. A teraz najlepsze własnie jesteśmy świadkami kolejnego sukcesu tym razem ewropejskiego jaki mateuszek kłamczuszek vel ośmiorniczka przywozi nam z UNII , właśnie można przecierając oczy zauważyć iż nasz miłosciwe krojący, opi.... nas Obywateli za napiwek z UE. Czyli jeszcze bardziej stracimy na kolejnych podatkach i poddaniu naszego kraju brukseli. Mam tylko nadzieję iż to co już się pojawia jest .... nieprawdziwe, ale ... chyba należy sie szykować na jeszcze więcej podatków i j... w tylną część przez kolejne 3 lata bez szans na choćby szanse powstrzymania tego na moment. Bo nawet na weto w ramach gry czy zwykłej złośliwości brak szans ;) doccc mamy dudo-długopis Pozdrawiam bez satysfakcji i uśmiechu, mamy zwyczajnie przerąbane , na ale dzięki dobrej zmianie NARODOWEJ i namaszczonej przez ..... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Kaszubie
   Nie możesz mi zarzucić baraniego zachwytu Podatkami i Socjalizmem ani prób pudrowania ich wtop. Choćby w tym i poprzednim wpisie jasno stwierdzam, że ich rzekome umiłowanie prawdy i chęć ujawniania przestępstw, bez zwracania uwagi na to, kto je popełnia, to kłamstwo.
   Co do ludzi pokroju Horały, wymieniłem tych bardziej znanych wśród młodszego pokolenia dworaków kaczelnika, gotowych spełnić każdy jego rozkaz. Więc w tej kwestii nie ma między nami sporu.
   Ale nie zgadzam sie z naiwną teorią o rzekomym zbawiennym skutku wyboru Gówiennego. Mając prezydenta i senat kupiliby Gównina i część jego gromadki, choćby za cenę mianowania tego megalomańskiego błazna premierem. I dopiero chałupa by popłynęła.
   Pluskwy rzekomo mogą przeżyć kilka miesięcy bez picia krwi. A POmiot i stojące za nim mafie niedojadają już od pięciu lat. Więc nastąpiłby taki drenaż podatkowy plus rozwałka z braku funduszy oświaty, medycyny czy infrastruktury, o jakim nie śniliśmy w najczarniejszych snach. Kto sądzi inaczej, mie jest nawet dziecięco naiwny, ale ma wręcz jakieś zwarcie w mózgu.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Drenaż był, jest i będzie. Gówienny nie byłby żadnym zbawieniem ale spowolnieniem w jakiejś tam części co bardziej kretyńskich działań i tylko tyle. Drenaż podatkowy już jest bez precedensu a będzie jeszcze wiekszy , w skali epickiej. Teraz może się okazać szanowny Gospodarzu że nawet na promocję się nie załapiesz. Pragnę przypomnieć iż jeden z projektów pinokia zakłada zakazanie promocji ;). dlatego przy wszelkich argumentach na nie, inny prezydent byłby mimo wszystko hamulcowym najbardziej kretyńskich pomysłów. I wątpie żeby baza desperatów poza pIS gotowych popierać brednie wodza była aż tak wielka coby wystarczyła do przełamania weta. I tylko tyle i aż tyle. A przy okazji ludzie by wreszcie mogli usłyszeć ze za kolejny 300 plus im promocje w biedrze up... ;) Pozdrawiam

   Usuń
  3. Czcigodny Kaszubie
   Chyży Rój powielał metodę Stalina i ze swojej szajki usuwał wszystkich ludzi inteligentnych, jako swoich potencjalnych konkurentów. Pozostali w niej sami idioci w rodzaju Shityny, Kopary czy Borysława. Ale ich prowadzący z BND idiotami nie są. Kazaliby Gówiennemu podpisywać każde dokręcanie śruby podatkowej, by po rychłym przewrocie w sejmie (narcyz Gównin jest piętą achillesową PiS) nowy rząd miał czym opłacać się swoim dobroczyńcom. OcZywiście tłumacząc, że podatków poluzować nie może, choć tak bardzo by chciał, bo wstrętny PiS rozwalił budżet. Kto tego nie rozumie, jest naiwny jak dziecko, i do tego takie specjalnej troski.
   Czy naprawdę sądzisz, że Matołusz i jego pryncypał zadrą z wszelakimi Kałlandami czy Oszołomami, zakazując im promocji? Przecież TSUjE złamane tak rozdarłyby mordy, że obydwaj mieliby pełne gacie.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Ok odnośnie sukcesu w brukseli i nowych podatków wychodzi iż faktycznie zostaliśmy opędzlowani po całości. https://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-ue-ma-miec-nowe-dochody-clo-weglowe-podatek-od-plastikow-i-o,nId,4623873?fbclid=IwAR3wUzkur4KH8Mxi4es_JmBmAHQzNH4I7e-zdX5IRjWnzrobj7WHx87mWvE#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome -- No ale mamy dobrą zmianę, dudę no i jakoś to będzie prawda ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz mnie przekonywać, że eurochlew to kupa debili i szkodników, z wielką przewagą kupy. Ale gdyby Gówienny śmiał zawetować którykolwiek z podatków nakazanych przez Brukselę (czyli przez makrelę), to jego oficer prowadzący tak by go walił po mordzie, że słychać by było i w Kartuzach, i w Kościerzynie.
   Zatem nadal uważam, że MERYTORYCZNYCH argumentów za głosowaniem na Gówiennego było ZERO. A te prezentowane przez niektórych Konfederatów jedynie porażały swoim brakiem logiki.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 3. Szanowni
  No cóż, widocznie wyznawcy używający swojego guru do myślenia zamiast do sikania, nie są cechą charakterystyczną tylko dla jednej sekty.
  Ukłony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Żurawiu
   Masz rację, to dotyczy zarówno sekt kaczelnika, Donalda T. czy Adama M., ale i będących ich parlamentarną emanacja szajek w rodzaju Platformy O.
   Zastanawiam się, czy dożyję obecności w parlamencie jakiejś prawicowej PARTII, mającej REALNY wpływ na to, co się w Polsce dzieje. Bo koła Konfederacji, z ruskim agentem Jonaszem Kurwinem-Mikke czy szalonym Braunem, nie mogę za takową uznać.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Jarek Dziubek24 lipca 2020 14:39

   A tu tymczasem brat pełniącego obowiązki redaktora naczelnego Gazety Wyborczej ponownie zostanie prezesem TVPiS. Zatem bracia znów będą rządzić machiną propagandową całego POPiS-u. Pewnie ustalają kolejne scenariusze na rodzinnych herbatkach.
   I teraz ciekawe, co na to Duda? Bo pamiętam, że pod pewnym warunkiem podpisał dofinansowanie TVPiS 2 miliardami PLN. Teraz okaże się, czy on ma w ogóle jaja? A może jeśli je ma, to permanentnie zaciśnięte w imadle.
   Pozdrowienia

   Usuń
  3. Czcigodny Jarku
   kilka miesięcy temu słyszałem plotkę (za jej autentyczność oczywiście nie mogę ręczyć), że Jacenty Kurski podpadł prezydentowi, bo w TVPiS zbyt mało było informacji o pani Agacie. I dlatego formalnie prezesem został niejaki Maciej Łopiński, człowiek prezydenta. Złośliwi twierdzili, że zajmuje się głównie napowietrzaniem fotela, a de facto po staremu całym geszeftem rządzi Jacenty.
   Podczas kampanii wyborczej temu ostatniemu można było zarzucić wszystko z wyjątkiem braku energicznego zaangażowania się po stronie PAD oraz unikania pokazywania prezydenckiej pary często i w jak najkorzystniejszym świetle. Zatem Kura zmazał swoje domniemane winy i dla PAD jest już OK.
   A co się tyczy braterskiego interesu, Twoja hipoteza przemawia do mnie. W końcu swego czasu zapobiegliwi "starsi bracia" na wszelki wypadek na szefa wówczas raczkującego i głównie operetkowego Ruchu Narodowego wepchnęli niejakiego Benka Tejkowera. Potem był Koń Który Bredzi i dopiero od niedawna narodowcy pozbyli sie tych ośmieszających ich kret(yn)ów.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. Szanowna Redakcjo,

  Coraz slabiej rozumiem polityke a coraz lepiej kobiety. Te pierwsze coraz czesciej traktuje jak dziwke te druga jak instytucje ktora trzeba umiec odpowiednio zarzadzac ale...

  Z tego co rozumiem to w paczce Mini Napoleona kompromituja sie na potege w kwestii rozliczania pedofilii w kosciele. A tak niesmialo zapytam jak im idzie walka z pedofilia wsrod dziennikarzy ? Statystycznie dziennikarz gwalci dzieci 23x czesciej niz ksiadz. A co z walka z pedofilia wsrod naucycieli, lekarzy czy np. imamow ? Choc tych tych ostanich w PL statystyk nie znalazlem (moze dlatego ze narazie jst ich malo) to cala reszta przy tych ze ksiezach to istna sodoma i gomora. Czy tylko ja zwykly poganin majacy lekkie ''uczulenie''na wiekszosc tatulkow (no moze z wyjatkiem Szustaka) mam dziwne wrazenie ze to burza w szkace wody na temat tego jak skuteczniej psem ma machac ogon ?

  Z cala pewnoscia sie myle jak prawie zwykle ale czy w tych moich pomylkach jedna nie ma troche racji ?
  Wlasnie zmienia sie dominacja finasowa swiata ze swiata cywilizacji zachodniej (ktory ''znamy'' (dzicz to straszna to fakt ale znamy te dzicz od dobrych 1000 lat) na wschodnia ktora znamy bardzo slabo. Jakie to bedzie mialo dla nas skutki finasowe,zyciowe ? Jak bedzie wygladal nasz swiat za 5,10,20 lat po tej zmianie biegunow ? Mase nie zadanych pytan.Bo kto niby ma zapytac, skoro wszyscy zajeci wazniejszymi sprawmi ?

  wesol wieczor przemyslen :)
  PiotrWczorajszy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Piotrze
   Oczywiście masz rację, że w całej zbiorowości przestępców dopuszczających się pedofilii duchowni katoliccy stanowią znikomy odsetek. Ale jak doskonale wiesz, lewactwo od dawna drze otwory gębowe w sprawie tej stosunkowo nielicznej grupy pedofili. Za to nabiera wody w gęby, gdy chodzi o kilkadziesiąt razy liczniejsze przypadki pedofilii wśród dziennikarzy, nauczycieli, trenerów sportowych, lekarzy, terapeutów, aktorów etc. Można tylko żałować, że nie jest to ta "kalova voda" (jak ją nazywa uroczy czeski język), którą niejaki Gówienny rergularnie wpuszcza w Warszawie do Wisły.
   I dlatego trzeba te NIELICZNE przypadki w gronie duchownych katolickich wyjaśnić, aby zamknąć lewiznie ryje i móc trzepać bez litości wszelakie cwelebryckie barachło.
   Ksiądz Isakowicz - Zaleski, pomimo rozpaczliwych wysiłków kapciowego "kamerdynała", opublikował naszpikowana dokumentami książkę o księżach współpracujących z bezpieką. A w wywiadzie udzielonym internetowej telewizji wRealu24.tv (wszystkim polecam!) przyznał, że kapciowy skutecznie uniemożliwił mu opublikowanie podobnej pracy o pedalskiej szajce w Polskim Kościele rzymskokatolickim (wcześniej spotkałem sie z jego wypowiedzią, że niektórymi kur(w)iami diecezjalnymi wręcz rządzi "lawendowa" sitwa.
   I dlatego poruszyłem ten temat. Bo hierarchowie w swej arogancji uważają, że oni i ich ludzie stoja ponad prawem. Nie są w stanie pojąć, że w ten sposób dostarczają ateotalibanowi całe transporty amunicji i to oni maja wielki udział w dechrystianizacji Polski. Mój przyjaciel będący "katolikiem przedsoborowym" nazywa to ironicznie "Świat według KEPskich".
   A kwestia przesunięcia się nie tylko produkcji przemysłowej, ale i światowych finansów do "państwa środka" to temat na osobną i więcej niz poważną dyskusję.
   Pozdrawiam serdecznie, choc na pewno niewesoło.

   Usuń
 5. Szanowny Niedzwiedziu,
  Wiem ze z perspektywy PL ktora jeszcze mimo wszystko jest ''zacofana'' moze sie wydawac ze:

  ''I dlatego trzeba te NIELICZNE przypadki w gronie duchownych katolickich wyjaśnić, aby zamknąć lewiznie ryje i móc trzepać bez litości wszelakie cwelebryckie barachło.''

  lecz pozwol laskawie ze podam pare szczegolow do przemyslenia.

  W ''postepowym zachpdzie'' przeczolgano juz dawno i ''wyjasniono'' wszelkie (nie tylko pedofilkie) naduzycia w kosciolach. Pisze w liczbie mnogiej bo po KK przyjdzie/szla kolej na nastepne.Dzis te przybytki sluza na zachodzie w wiekszosci jako szalety publiczne (pisze zupelnie powaznie) Czasem jakis zablakany emigrant, ''poganin'' szuka tam wytnienia w ogrodzie przykoscielnym powodujac ogromne zdziwienie wsrod nielicznych napotkanych tam osob wliczajac biznesmena zarzadzajacego ta masa upadlosciowa.

  A wracajac do temat.Czy takie ''wyjasnienie az do bolu'' w ktorem na pewno ksiadz Isakowicz znany ze swojej skrajej bezkompromisowosci i lekkiej niechceci do magnatow KK z cala pewnoscia by sie sprawdzil jak nikt.Wytarzalby ich wszystkich w pierzu i smole i golych pogonil wsrod blyskow fleszy. CZy to moralnie potrzebne ? Oczywiscie tak nalezaloby to zrobic odpowie kazda majaca choc odrobine przyzwoitosci odoba - tylko co to da teraz ? jaki bedzie skutek ? Ano taki jak na zachodzie.Ubedzie moze z 10 pedofili wsrod ksiezy za to przybedzie 1000 pedofili wsrod innych w/w juz ''grup'' bo jak ''piekla nie ma'' bo wlasnie zostalo do szczetu skompromitowane ,nikt nad glowa nie stoi bo kto by sie liczyl z doszczetnie (medialnie) skompromitowana organizacja no teraz ''my mozemy wszystko''.

  Fajnie by sie zylo jakby sie zylo w swiecei gdzie 2+2 daje 4 albo nawet 5. Problem w tym ze w dzisiejszym swiecie rownanie 2+2 nie da nic poza co najwyzej oskrzeniem o ''asizm'' (pierwsza litere dla nowoslowa ''asizm'' prosze sobie samemu wstawic). Nikt nie wie ile da 2+2 a jesli juz bedzie dawlo dzis 72 a jutro - 152 i zadna proba matematycznego wyjanienia nic tu nie da bo rzadz ten kto ma ''megafon'' .

  Moze i to jest dla nas smutne ze zyjemy w czasach w ktorych nie da sie nic juz zalatwic prostym ''tak tak nie nie '' . Ale to nie zmienia faktu ze zyjemy.

  I z tej ze perspektywny Szanowny Niedziedziu , z perspektyw doswiadczen zachodu tego ''postepowego'' zastnaow sie na chwile prosze czy ten kaczor jest az tak ''gUpi'' ze zamiast (publicznie) ''wypalic ogniem '' (jak nalezaloby) zlo w jednej z naprawde nielicznych organizacji go popierajacych ''zamula'' te sprawe jak sie tylko da (wierze ze ''za kurtyna'' poukreca lby chocby werbalnie dopuszczajacym sie tych ze przestepstw).

  Wiem ze post powyzszy dawno przekroczyl ''160 znakow'' i to wiele razy.Lecz moim zdaniem warto go przeczytac wiecej niz 1 raz

  wesol mam nadzieje dzien
  PiotrROI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Piotrze
   O upadku chrześcijaństwa w rejonach globusa umownie zwanych Zachodem oczywiście słyszałem. Ale za najważniejszą przyczynę uważam furiacka walkę lewizny z tymi konfesjami. Prym wiedzie oczywiście francuska masońska hołota. Więc gdy za jakieś dwadzieścia lat ta hołota będzie zapieprzać do meczetów i przykładnie walić łbami w podłogę, by nie uznano tego za symylacje i nie nagrodzono ilomaś kijami, będę z jakiejś chmurki śmiać się do łez. I wyjątkowo zgodzę się z Jonaszem Kurwin-Mikkem, że lewak to owo od lat poszukiwane "brakujące ogniwo" między człowiekiem a światem małp.
   Zainteresowani tym tematem wiedzą o bankructwach całych diecezji w USA na skutek zasądzenia odszkodowań dla ofiar pedofili. Zapewne zwróciłeś uwagę i na to, że gdy pedofil okazuje się być rabinem, albo powództwo jest umarzane, albo łajdaka uniewinniają. W końcu żaden amerykański sędzia nie będzie ryzykować wywalenia na zbity pysk z dobrze płatnej posadki.
   Mam wszelkie podstawy przypuszczać, że ksiądz Tadeusz nie ograniczyłby się do demaskowania pedofili w sutannach i po cwelebrytach też jechałby bez litości. Bo nie jest małostkowym gnojkiem, który udział w komisji wykorzystałby jedynie do rozliczania osobistych rachunków.
   A gdyby komisja działała na serio i zdemaskowałaby kilkudziesięciu księży i ponad tysiąc pismaków, aktorzyn, "terapełtów" i tego typu hołoty, na pewno, przynajmniej w mojej ocenie, nie spowodowałoby to dechrystianizacji Polski, Skutek byłby raczej przeciwny.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 6. Pobożność i Socjalizm, bo tak ja odczytuję akronim, okazało się partią pobożności sankcjonowanej interesami hierarchii Kościoła katolickiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Anonimowy
   Relacjonując Kazanie na Górze, Ewangelista pisze (Mt 5,37):
   Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie*. A co nadto jest, od Złego pochodzi.
   Okazuje się, że może też pochodzić i od tych, którzy gołosłownie powołują się na nauki Zbawiciela, a w rzeczywistości bimbają sobie na nie. A ich wykonawcy idą w ślady zleceniodawców.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń